Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Darbi lielāki par budžetu

14. martā Latvijas Valsts mežu konferenču zālē norisinājās ikgadējā Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) biedru kopsapulce, kuras laikā ar federāciju balsojumu tika apstiprināts LSFP 2019. gada budžets un virkne citu svarīgu jautājumu.

LSFP ir biedrība, kas apvieno 93 Latvijā atzītas sporta federācijas. Lai atskatītos uz iepriekšējā gadā paveikto un ieskicētu nākotnes mērķus, LSFP biedri tikās kopsapulcē.

2019. gada kopsapulce pulcēja 80 biedrus, kā arī pārstāvjus no sadarbības organizācijām. Vispirms kopsapulces dalībniekus par aktualitātēm un izaicinājumiem sporta nozarē informēja Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Kopsapulcē LSFP prezidents Einars Fogelis uzstājās ar ziņojumu, prezentējot LSFP 2019. gada budžeta projektu, izmaiņas LSFP statūtos un LSFP stratēģiju 2019.—2022. gadam. “LSFP misija ir veicināt sportisku un aktīvu dzīvesveidu, sekmējot harmoniskas sabiedrības attīstību Latvijā,” sacīja Fogelis, iepazīstinot biedrus ar izstrādāto organizācijas vidēja termiņa stratēģiju. Stratēģija ietver trīs prioritātes — LSFP deleģēto funkciju pilnveidi, fiziski aktīva dzīvesveida veicināšanu un LSFP biedru iesaisti.

Fogelis rezumēja, ka LSFP darbības fokuss tuvākajos gados būs vērsts uz: sporta speciālistu sertifikācijas noteikumu pilnveidi, kas paredzēta jau šajā gadā, sporta speciālistu atalgojuma sistēmas izveidi (pielīdzinot iegūtajai kvalifikācijai), sporta nozares normatīvo aktu pilnveidi, finansējuma piesaisti, sporta nozares datu digitalizācijas projektu uzsākšanu. Iecerēts izstrādāt konceptu un īstenot jaunu ikgadēju sporta pasākumu fizisko aktivitāšu veicināšanai, stiprināt un veidot LSFP tēlu sabiedrībā, regulāri apzināt LSFP biedru vēlmes un viedokļus un attīstīt iepriekšējos gados iesāktās aktivitātes.

2019. gada vasarā LSFP sadarbībā ar Rīgas domi īstenos jaunu projektu — BeActive Pludmales spēles, kas no 16. līdz 18. augustam Rīgas svētkos notiks Lucavsalā un Ķīpsalā. “Pludmales spēles būs tautas sporta pasākums,” uzsvēra Fogelis. LSFP prezidents norādīja, ka LSFP realizēto aktivitāšu klāsts pēdējos gados ir pieaudzis, taču biedrības budžeta pieaugums pret to ir salīdzinoši niecīgs, paužot cerības uz lielāku valsts un atbildīgo organizāciju finansiālo atbalstu.

Šāgada LSFP budžets ir tikai par 0,7 procentiem lielāks nekā 2018. gadā, sasniedzot 3 628 078 eiro.

Klātesošie tika iepazīstināti ar zvērināta revidenta ziņojumu par LSFP finanšu pārskatu 2018. gadā. LSFP revīzijas komisijas vadītājs Raimonds Rublovskis informēja par revīzijas komisijas atzinumu, kas bija pozitīvs.

Pirms biedru balsojuma norisinājās debates. Klātesošos uzrunāja Latvijas Galda hokeja federācijas prezidents Romans Blūmentāls, Latvijas Regbija federācijas prezidents Aivars Pilenieks, Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidents Igo Japiņš, biedrības Latvijas Sporta izglītības iestāžu Direktoru padome valdes priekšsēdētāja Diāna Zaļupe un Latvijas Vingrošanas federācijas prezidents Jānis Čakstiņš.

Pēc debatēm ar LSFP biedru vienbalsīgu balsojumu par tika apstiprināts LSFP aizvadītā gada pārskats un budžets 2019. gadam.

LSFP prezidents, paužot pateicību sporta federācijām par piedalīšanos, aktīvu iesaisti un sadarbību, noslēdza LSFP 2019. gada ikgadējo kopsapulci.

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns