Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Sadarbības līgums

Lai veicinātu sporta, olimpiskās un paralimpiskās kustības attīstību Latvijā, Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un Latvijas Paralimpiskā komiteja (LPK) parakstījusi sadarbības līgumu.

Šis dokuments starp LOK prezidentu Aldonu Vrubļevski un LPK prezidenti Daigu Dadzīti tika parakstīts LOK Ģenerālās asamblejas laikā.

“Sporta organizāciju sadarbība un vienotība nodrošina Latvijas sporta nozares attīstību, tāpēc šodien parakstītais sadarbības līgums ar Latvijas Paralimpisko komiteju iezīmē jaunus akcentus Latvijas labāko olimpiešu un paralimpiešu sagatavošanās posmā,” akcentē LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Viens no šī sadarbības līguma punktiem paredz vienota komandas tēla izveidi. Darbs pie tā jau norit un tuvojas noslēgumam, tāpēc varam atklāt, ka, sākot ar Tokijas olimpiskajām un paralimpiskajās spēlēm, mūsu Latvijas sportistiem būs vienota tērpu kolekcija.”

“Iespēju robežās ir jānodrošina nepieciešamais atbalsts Latvijas olimpiskajai un paralimpiskajai komandai jau šogad, sagatavošanās un kvalificēšanās periodā,” atzīst LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. “Nākamais komandām ir olimpiskais gads, un mūsu labākajiem sportistiem ir jādod iespēja cīnīties par visaugstākajiem sasniegumiem sezonas atbildīgākajās sacensībās — olimpiskajās un paralimpiskajās spēlēs.”

“Abpusējas sadarbības stiprināšana starp LOK un LPK ir vērienīgs solis paralimpiskās kustības attīstībā un popularizēšanas veicināšanā gan Latvijā, gan Eiropas mērogā,” ir pārliecināta LPK prezidente Daiga Dadzīte. “Šī sadarbība pierāda, ka mūsu organizācijas savstarpēji dala vienas un tās pašas vērtības un mērķus un esam uz pareizā ceļa, lai kopīgiem spēkiem sasniegtu vēl vairāk!”

Sadarbības līgums starp LOK un LPK tiks parakstīts, vadoties no Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) rekomendāciju dokumenta Agenda 2020 ieteikuma Nr. 7 “nostiprināt attiecības ar organizācijām, kas vada sportu personām ar atšķirīgām spējām”, kā arī pildot LOK Statūtu 2.2. punktā noteiktos uzdevumus un atsaucoties uz Sporta likuma 10. panta 7. un 8. daļā atzīto LOK un LPK kompetenci.

Sadarbības līgums paredz savstarpēji sadarboties sporta nozares valsts pārvaldes sistēmas pilnveidošanā un nostiprināšanā, sporta nozarei nepieciešamo finanšu resursu piesaistē, kā arī vienota Latvijas valsts sporta tēla izveidē un attīstīšanā olimpiskajās spēlēs, paralimpiskajās spēlēs un citās starptautiskajās sacensībās. Tāpat sadarbības partneri apņemas atbalstīt un īstenot kopīgas ieceres un projektus, pēc nepieciešamības noslēdzot atsevišķus rakstiskus līgumus par katru šādu sadarbības aspektu.

Sadarbības līgums ir spēkā līdz 2022. gada 31. decembrim.

Mārtiņš Mālmeisters
Mārtiņš Mālmeisters