Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Izmantojiet iespēju!

Līdz 17. maijam turpinās Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) izsludinātā pieteikšanās pašvaldību izglītības iestāžu 2. un 3. klasēm, kuras vēlas iesaistīties programmā Sporto visa klase 2019./2020. mācību gadā.

“Maijā noslēgsies programmas Sporto visa klase 5. sezona, kura ir izvērtusies par skolu jaunatnes veselīga dzīvesveida kustību Latvijā. Piecas reizes nedēļā sporta nodarbības šajā mācību gadā aizvada jau gandrīz 7500 dalībnieku no 330 klasēm visā Latvijā, pārstāvot 70 pašvaldību”, atklāj LOK ģenerālsekretārs un projekta idejas autors Žoržs Tikmers. “Veselīgs dzīvesveids motivē nodarboties ar fiziskām aktivitātēm un pavadīt brīvo laiku ģimenei kopā — tas ir mērķis, kas mums jāsasniedz.”

2019./2020. mācību gadā programmā Sporto visa klase ir aicinātas pieteikties 2. un 3. klases no visas Latvijas.

Programma paredz iesaistīto skolu 3., 4., 5. un 6. klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu. Savukārt 2. klasēm nodarbības programmas ietvaros notiks ar LSPA izstrādātu metodisko materiālu, kas paredz vecuma grupai atbilstošas fiziskās aktivitātes.

Programmas Sporto visa klase 2. klasēm paredz trīs fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

– vispārējā fiziskā sagatavotība;

– spēles un rotaļas;

– peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā, vai nodarbība džudo.

Programmas Sporto visa klase 3. klasēm paredz trīs fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

– vispārējā fiziskā sagatavotība;

– futbola iemaņu apguve;

– peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā, vai nodarbība džudo.

Programmas Sporto visa klase 4.—6. klasei paredz trīs fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

– vispārējā fiziskā sagatavotība;

– futbola iemaņu apguve;

– peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā.

Programmas mērķis ir palielināt projektā iesaistīto izglītības iestāžu, klašu un audzēkņu skaitu, izstrādājot projekta metodiskās programmas 2.—6. klašu grupām, un mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu, kā arī vērtēt skolēnu sekmes mācībās.

Pašvaldību apstiprinātus pieteikumus no izglītības iestādēm LOK jāiesniedz līdz 2019. gada 17. maijam, nosūtot to uz e-pastu sportovisaklase@olimpiade.lv. Ar programmas Sporto visa klase nolikumu, pieteikuma iesniegšanas kārtību un citu informāciju ir iespējams iepazīties mājaslapā internetā https://sportovisaklase.olimpiade.lv/lv/pieteikties.

Programmu organizē LOK sadarbībā ar Olimpisko Solidaritāti, pašvaldībām un Latvijas Futbola federāciju, to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, LOK ģenerālsponsors Latvijas Mobilais Telefons, sporta preču veikals tīkls SIA Sportland, holdinga kompānija LNK Group un SIA E. Gulbja Laboratorija.

Mārtiņš Mālmeisters
Mārtiņš Mālmeisters