Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Kanoe profesors

Jaunizdotās grāmatas nosaukums pilnībā atbilst autora vispusīgajam statusam. Ivans Klementjevs ir arī pedagoģijas zinātņu doktors, turklāt Latvijas Olimpiskās akadēmijas un Latvijas Sporta veterānu – senioru savienības prezidents. Norādot, ka Klementjevs (Saskaņa) ir piecu Saeimu deputāts pēc kārtas, var rasties bažas, ka jaunā paaudze nemaz nezina īsto iemeslu, kāpēc šī grāmata ir radīta.

Kanoe airēšanā Ivans Klementjevs ir vienīgais vīrs pasaulē, kurš uzvarējis piecos pasaules čempionātos pēc kārtas, pavisam gūstot septiņas zelta medaļas. 1988. gadā Seulā viņš kļuva par olimpisko čempionu, bet 1994. gada spēlēs Barselonā un 1996. gadā Atlantā izcīnīja olimpiskās sudraba medaļas. Savā grāmatā Ivans galvenokārt stāsta par dramatisko un aizraujošo ceļu no Mežāres pagasta vecticībnieku ģimenes līdz šīm virsotnēm. Gan sportista dienasgrāmata, gan memuāri — tā šo izdevumu raksturo starptautiski pazīstamais olimpiskā sporta statistiķis Genādijs Maričevs. Starp citu, grāmata sniedz priekšstatu arī par kanoe sporta seno vēsturi un tā olimpisko attīstību.

Dainis Caune
Dainis Caune