Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Katru nedēļu kā sporta nedēļu!

Ar daudzveidīgiem bezmaksas sporta pasākumiem teju katrā Latvijas pašvaldībā aizvadīta Eiropas Sporta nedēļa. Par nedēļas kulmināciju izvērtās #BeActive pārgājiens dabas skatiem bagātajā Līgatnē, kur paugurainajās līkloču takās katrs ar atsevišķu startu devās 3000 cilvēku.

“Fiziskā slodze ir unikāla,” uzsver sporta medicīnas rezidente Laila Ušacka, “nav neviena medikamenta un ārstēšanas metodes, kuru lietojot labums būtu pilnīgi visam organismam, visām orgānu sistēmām, turklāt vienlaikus. Fiziskā slodze uzlabo sirds un asinsvadu sistēmas, skeleta un muskuļu sistēmas veselību, samazina vielmaiņas traucējumus un dažādu ļaundabīgu slimību un demences riskus, uzlabo kognitīvo funkciju.”

Notikuši vairāk nekā 100 treniņi brīvā dabā un telpās, kā arī aptuveni 50 atklātās nodarbības peldbaseinā senioriem. “Lai mainītu ieradumus, protams, nepieciešams ilgāks laiks par vienu nedēļu. Taču mūsu mērķis ir radīt impulsu un parādīt, ka regulāra fiziska slodze ir iespējama ne vien jaunībā, bet arī 90 gados. Sports nav tabu arī cilvēkiem ar hroniskām slimībām. Svarīgākais nav liet sviedrus un asaras, bet gan atrast nodarbošanos, kas sniedz gandarījumu un prieku. Fiziski aktīva var būt arī kopā būšana ar draugiem un ģimeni, un to lieliski apliecināja #BeActive pārgājiens Līgatnē,” skaidro Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) prezidents Einars Fogelis un aicina turpināt sportot.

Diemžēl mazkustīgs dzīvesveids joprojām ir realitāte vismaz trešdaļā Latvijas sabiedrības, kamēr Pasaules Veselības organizācija rekomendē fiziski aktīvam būt vismaz 30 minūtes dienā piecas reizes nedēļā.

Latvija ir viena no 42 valstīm Eiropā, kurā no 23. līdz 30. septembrim sadarbībā ar pašvaldībām un sporta veidu federācijām ik gadu tiek organizēti sporta pasākumi ar mērķi aicināt kļūt aktīvākiem ikdienā. Pārgājienu organizēja Latvijas Sporta federāciju padome sadarbībā ar taku pazinēju Stirnu buku.

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns