Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Koronavīrusa draudu ielenkumā

Trešdien, 11. martā, Latvijas Valsts mežu konferenču zālē norisinājās ikgadējā Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) biedru kopsapulce, kurā apstiprināja biedrības 2020. gada budžetu. Valdošajā noskaņojumā korekcijas ieviesa strauji uzliesmojošais koronavīruss Covid-19 — slimības izplatīšanās sekas sēj nopietnas bažas arī Latvijas sporta nozarē.

LSFP ir biedrība, kas apvieno Latvijā 95 atzītās sporta federācijas — 87 sporta veidu federācijas, piecas darbības jomu sporta federācijas un trīs pielāgotā sporta federācijas cilvēkiem ar invaliditāti. Lai atskatītos uz iepriekšējā gadā paveikto un iezīmētu nākotnes mērķus, LSFP biedri tikās kopsapulcē.

Kopsapulce pulcēja 78 biedrus, kā arī pārstāvjus no sadarbības organizācijām. Kopsapulces dalībniekus par aktualitātēm un izaicinājumiem sporta nozarē informēja Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs, Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

LSFP prezidents Einars Fogelis savā uzrunā uzsvēra, ka arī Latvijas sporta nozarei jārēķinās ar koronavīrusa uzliesmojuma riskiem. “Koronavīruss visā pasaulē radījis pilnīgi jaunu situāciju sportā. Šobrīd nav garantijas, ka arī Latvijā nevar tikt ierobežoti vai pat atcelti masu sporta pasākumi, kas var radīt būtiskas ekonomiskas sekas. Starptautiskajā arēnā mūsu vadošo sportistu turpmākie rezultāti un attiecīgi dalība sezonas nozīmīgākajās sacensībās ir apdraudēta,” sacīja E. Fogelis.

E. Fogelis uzstājās ar ziņojumu, prezentējot LSFP 2020. gada budžeta projektu, LSFP statūtu modernizāciju un LSFP stratēģiju 2019.—2020. gadā. Viņš norādīja, ka LSFP plāno izveidot darba grupu, lai atbilstoši tendencēm sporta nozarē un izstrādātājai LSFP stratēģijai modernizētu statūtus — attiecībā uz organizācijas pārvaldības modeli, deleģēto funkciju izpildi, starptautisko sadarbību un savstarpējo sadarbību ar LSFP un biedriem jeb atzītajām sporta federācijām.

2020. gadā LSFP paredzēts veikt sporta sertificēšanas eksāmena satura un norises procesa pilnveidošanu. Nepieciešams izstrādāt konceptu un īstenot jaunu ikgadēju sporta pasākumu fizisko aktivitāšu veicināšanai, attīstīt iepriekšējos gados iesāktās aktivitātes un pilnveidot ikgadējo Latvijas sporta sacensību kalendāru un veidot nozīmīgo sporta pasākumu četrgades plānu (kalendāru).

Pārskata gadā LSFP atbilstoši prioritātēm realizējusi virkni Erasmus+ Sport starptautisku projektu, lielākie no tiem — Eiropas Sporta nedēļa Latvijā un BeActive pludmales spēles, veicinot tautas sportu pludmalē. LSFP organizējusi seminārus sporta federāciju un sporta klubu pārstāvjiem, tāpat īstenojusi projektu konkursus sabiedriski nozīmīgu tautas un skolas sportu sacensību organizēšanai, sporta speciālistu tālākizglītības programmām.

Salīdzinājumā ar 2019. gada budžetu, šā gada LSFP budžets ir pieaudzis par 5,9 procentiem, tas ir — 3 849 464 eiro.

Klātesošie tika iepazīstināti ar zvērināta revidenta ziņojumu par LSFP finanšu pārskatu 2019. gadā, ko nolasīja LSFP ģenerālsekretārs Artūrs Balodis-Rozītis. LSFP revīzijas komisijas loceklis Aigars Svars informēja par revīzijas komisijas atzinumu.

Pirms biedru balsojuma norisinājās debates. Klātesošos uzrunāja Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, Latvijas Galda hokeja federācijas prezidents Romans Blūmentāls, Latvijas Handbola federācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis, Latvijas Triatlona federācijas prezidents Aigars Strauss, Latvijas Automobiļu federācijas viceprezidents Jānis Naglis, biedrības Latvijas sporta izglītības iestāžu Direktoru padome valdes priekšsēdētāja Diāna Zaļupe.

Pēc debatēm ar vienbalsīgu LSFP biedru balsojumu par tika apstiprināts LSFP aizvadītā gada pārskats un budžets 2020. gadam.

Izsakām pateicību sporta federācijām par aktīvu līdzdarbošanos un sadarbību, kopīgi strādājot Latvijas sporta dzīves izaugsmei!

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns