Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Milzu vilnis sportā

Ar plašu un daudzveidīgu bezmaksas sporta pasākumu programmu visā Latvijā arī šogad no 23. līdz 30. septembrim jau sesto reizi notiks Eiropas Sporta nedēļa. Tās laikā visā Latvijā būs pieejami sportiski pasākumi, kuros neatkarīgi no vecuma, fiziskajām spējām, interesēm un citām iespējām aktīvi pavadīt laiku varēs ikviens.

Sporta nedēļas centrālais notikums gaidāms 26. septembrī — vērienīgs ainavisks #BeActive pārgājiens ar dažādu garumu distancēm un izaicinājuma punktiem Līgatnē un tās gleznainajā apkārtnē. Pārgājienu rīkos tautas sporta pasākumu lielmeistari — biedrība Engures sportam jeb Stirnu buka organizatori! 

SARĪKO SAVU SPORTA NOTIKUMU! 

Taču notiks arī atvērtie treniņi un nodarbības senioriem, Pludmales spēles ģimenēm, nozares profesionāļiem risināsies mārketinga un inovāciju sporta forums SportsComm’20, plānoti Latvijas orientēšanās nakts, Nakts peldējuma un Olimpiskās dienas pasākumi visā Latvijā. Iedzīvotājiem ar speciālām vajadzībām sportošanai paredzētas Rehabilitācijas dienas aktivitātes, jaunajām māmiņām — enerģiskās Māmiņu brokastis. 

Tīmekļa vietnē www.beactivelatvia.lv iespējams atrast katram piemērotāko no pasākumiem vai ikviens sporta entuziasts var pievienot jaunu — savu sporta pasākumu! —, noorganizējot publisku koptreniņu, sacensības vai citu kopīgu sportisku aktivitāti. Notiks Endomondo izaicinājums un virkne citu veselīgu konkursu. 

PANDĒMIJA MUDINĀJUSI KUSTĒTIES 

“Saglabāt ikdienā fizisko slodzi daudzviet pasaulē šogad ir bijis izaicinošāk nekā iepriekš, taču vienlaikus arī nozīmīgāk — esam novērtējuši ne vien sportošanas ietekmi uz ķermeni, bet arī to, kā fiziska aktivitāte ietekmē mūsu mentālo labsajūtu,” uzsver Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) prezidents Einars Fogelis. “Tāpēc jo svarīgāk turpināt mērķtiecīgi veidot un kopt ieradumu sportot ik dienas — arī tad, ja neparedzētās situācijās jāmaina veidi, kā būt fiziski aktīvam.” 

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju — 78 procenti — Covid-19 pandēmijas ierobežojumu laikā nodarbojās ar fiziskām/sporta aktivitātēm, liecina Eiropas Sporta nedēļas pētījums, ko šāgada jūnijā veica LSFP sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS. Populārākā fiziskā aktivitāte Latvijā bija došanās pārgājienos un pastaigās — to minējuši 52 procenti respondentu. 

VĒSTNEŠI AICINA VEIDOT IERADUMU 

“Ja kustas, veselība uzlabojas jebkurā vecumā. To ļoti labi var sajust,” saka šarmantā un enerģiskā 90 gadus vecā dundadzniece Aina Margarēte Pūliņa. Viņa ir viena no šāgada #BeActive vēstnešiem — savos deviņdesmit joprojām ik dienas nosoļo trīs kilometrus, taču mūža aizraušanās ar sportu sākās jaunībā tieši veselības dēļ. 

Cita #BeActive vēstnese — sporta fizioterapeite un TV personība Agneta Liepājniece — uzsver, ka fiziska aktivitāte stiprina kā ķermeni, tā prātu: “Sports ir dabiskais endorfīns, dabiskā labsajūta. Ja mēs neesam izkustējušies ilgāku laiku, mums neriņķo asinis, organismā nenotiek kustība, mēs nedzīstam. Sports rada tik nepieciešamo kustību arī pašā ķermenī — tā šūnās.” 

Eiropas Sporta nedēļu atbalsta un par tās šāgada #BeActive vēstnešiem kļuvuši arī Eiropas čempione pludmales volejbolā Tīna Graudiņa, profesionālais skrituļslidotājs Nils Jansons, pazīstamais mūziķis Kārlis Būmeisters jeb Kaža, kurš gatavojas triatlonam, spēcīgais Siguldas opermūzikas svētku veidotājs Dainis Kalns, kaitbordiste Aija Ambrasa un nūjotājs Roberts Radičuks. 

Noskaties saitē 2020. gada Eiropas Sporta nedēļas #BeActive vēstnešu iedvesmas video LSFP YouTube kanālā https://youtu.be/fEwc0J3G2MM! 

IESAISTIES UN DZĪVO LĪDZI! 

Seko līdzi notikumiem Eiropas Sporta nedēļas oficiālajos sociālo mediju kanālos: FaceBook (www.facebook.com/lsfp.lv), Instagram (www.Instagram.com/lsfp.lv), Twitter (https://twitter.com/lsfp_lv) un YouTube. Būs padomi, iedvesmojoši stāsti, konkursi un balvas sadarbībā ar partneriem, risināsies arī Endomondo izaicinājums regulāri sportot. 

Eiropas Sporta nedēļa vienlaikus notiek 42 kontinenta valstīs. Šīs sociālās kampaņas mērķis ir mainīt iedzīvotāju paradumus un neatkarīgi no vecuma, veselības iespējām, fiziskās sagatavotības vai prasmēm piesaistīt cilvēkus aktīvam dzīvesveidam. Pasaules Veselības organizācija iesaka: vien 30 minūtes mērenas intensitātes slodze piecas reizes nedēļā būtiski samazinās saslimšanas risku ar daudzām, tajā skaitā — sirds asinsvadu, slimībām. Pērn Eiropas Sporta nedēļas ietvaros pasākumos Latvijā iesaistījās aptuveni 200 000 dalībnieku vairāk nekā 40 sporta veidos. 

Eiropas Sporta nedēļas nacionālais koordinators ir Latvijas Sporta federāciju padome. Sociālo kampaņu līdzfinansē Eiropas Savienības programma Erasmus+ un Izglītības un zinātnes ministrija.

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns