Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Piesaki savu Eiropas Sporta nedēļas pasākumu!

Ar mērķi aicināt iedzīvotājus būt fiziski aktīvākiem un tā arī veselākiem Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) no 23. līdz 30. septembrim visā Latvijā aicina iesaistīties un pieteikt savus Eiropas Sporta nedēļas pasākumus!

Eiropas Sporta nedēļa ir Eiropas Komisijas iniciatīva, kas apvieno 46 valstis un ko Latvijā īsteno LSFP. Pērn Latvijā notika vairāk nekā 1200 Eiropas Sporta nedēļas pasākumi, no kuriem lielu daļu pieteica tieši sporta entuziasti.

#BeActive vēstnesis un nūjošanas treneris Roberts Radičuks ir iededzies par Eiropas Sporta nedēļas iniciatīvu. “Eiropas Sporta nedēļa ir vērienīgs projekts, ko veido cilvēki, kuri ir savā īstajā vietā. Mēs, sportisti un sporta entuziasti, darbojamies gluži kā savā ekosistēmā: treniņos vai sacensībās, vērojot līdzīgi domājošos, katru reizi pārliecinos, ka sports ir mūsu baterijas, kas mūs bagātina un dod enerģiju. Tādēļ noteikti iesaku sporta entuziastiem publiskot savus koptreniņus Eiropas Sporta nedēļas mājaslapā www.beactivelatvia.lv un savlaicīgi tos popularizēt sociālajos tīklos. Tas ir svarīgi gan sabiedrības veselībai, gan arī mums, pašiem sportistiem, lai mūsu sportiskajā kopienā ienāk svaigas vēsmas un tā varētu attīstīties,” uzsver Radičuks.

Jaunākie Eirobarometra pētījuma dati liecina, ka lielākā daļa eiropiešu nenodarbojas ar fiziskām aktivitātēm vispār. Turklāt 69% iedzīvotāju pavada ikdienas 2,5—8,5 stundas sēžot. Kā vienu no iemesliem pasivitātei iedzīvotāji aptaujā min vietējo sporta autoritāšu aktivitātes trūkumu. Nepietiekama fiziskā aktivitāte ne tikai negatīvi ietekmē sabiedrību un cilvēka veselību, bet arī rada ekonomiskas izmaksas.

Eiropas Sporta nedēļa šogad svin piecu gadu jubileju. Aktivitātes norisināsies visā Latvijā dienā un naktī, ūdenī un svaigā gaisā, stadionos un pļavās, pilsētās un reģionos. Eiropas Sporta nedēļas lielajiem pasākumiem iesildīsimies ar Olimpisko dienu skolās, bet 28. septembrī visā Eiropā notiks sporta nedēļas galvenais notikums #BeActive Sporta un fitnesa nakts, lai netradicionālā veidā izbaudītu sportiskas aktivitātes, kas Latvijā risināsies Elektrum Olimpiskajā centrā Rīgā. Vienlaikus tumsas aizsegā vairākās Latvijas pilsētās notiks Nakts peldējums un Vislatvijas Orientēšanās nakts.

Ikviens sporta draugs, personība, treneris, komanda, klubs, federācija vai pašvaldība ir aicināta organizēt un pieteikt (atzīmēt kartē) www.beactivelatvia.lv savus atvērtos koptreniņus, sacensības un citas sportiskas aktivitātes. Fokusa tēmas — sports brīvā dabā, darba vietā, mācību iestādēs, fitnesa centros un sporta klubos.

Veido sportisku savu apkārtējo vidi!

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns