Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Pirmā grāmata par kāpšanas sportu latviešu valodā

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) prezentēta pirmā latviešu valodā uzrakstītā grāmata par kāpšanas sportu Kāpšanas sports. Teorija un prakse, kas izdota zīmīgā laikā, jo šis sporta veids šovasar debitēs olimpiskajās spēlēs Tokijā. Grāmatas autores ir LSPA asociētā profesore Inga Liepiņa un kāpšanas sporta trenere Santa Vilka.

“Šobrīd Latvijas sporta un izglītības speciālistu pieprasījums pēc labas literatūras sporta jomā ir nepārprotams, īpaši tas izpaužas nosacīti mazāk pazīstamos un jaunos sporta veidos,” grāmatas atvēršanas svētkos uzsvēra LSPA rektors Juris Grants. “Tāpēc ir gandarījums, ka grāmatas autoru pieredze un zināšanas ir apkopotas izdevumā, kas kāpšanas sporta praktiķiem varētu sniegt pozitīvu impulsu sporta veida tālākā attīstīšanā un jaunu meistarības virsotņu sasniegšanā.”

Arī Alpīnistu savienības prezidents Mihails Pietkevičs pauda gandarījumu par šo grāmatu, kas sniedz vērtīgas zināšanas par sporta veidu: “Abas autores ir apkopojušas un ļoti meistarīgi savijušas grāmatā pašu labāko — Ingas [Liepiņas] milzīgās teorētiskās zināšanas un docētājas pieredzi ar Santas [Vilkas] praktiskajām iemaņām un atzīstamo sportistes pieredzi.”

Savukārt abas autores norādīja, ka centušās aprakstīt ne tikai kāpšanas disciplīnas, bet sniegt arī sportistu raksturojumu, iezīmēt sporta veidam piemītošās traumas. Grāmatā apkopoti arī dažādi vingrinājumi tehnikas un fiziskās sagatavotības pilnveidei, kurus izmanto pasaulē labi zināmi kāpēji.

Izdevumā, balstoties uz sporta zinātnieku pētnieciskajām atziņām, iespējams iepazīties ar kāpšanas sportu un tā disciplīnām, kā arī skatāmi praktiski vingrinājumi sportistu speciālajai fiziskajai sagatavotībai kāpšanas tehnikas pilnveidē, ieskaitot iesildīšanās un atsildīšanās vingrinājumus. Atrodama arī informācija par spēlēm un rotaļām pie un uz kāpšanas sienas.

Lasāmi arī padomi par psiholoģisko un taktisko sagatavošanu kāpšanas sportā, par pirkstu un roku teipošanu, kā arī aprakstīti sportistu un treneru ētikas jautājumi.

Grāmatas autore Inga Liepiņa vairāk nekā 20 gadus strādā ar bērniem un jauniešiem, ieskaitot arī LSPA studentus, vada sporta tūrisma un kāpšanas sporta nodarbības, Santa Vilka ir jaunatnes centra Daugmale kāpšanas sporta trenere, viņa ir vairākkārtēja Latvijas, Baltijas un Krievijas čempione kāpšanas sportā un alpīnismā, kā arī piedalījusies Eiropas un pasaules čempionātos.

Grāmata izdota LSPA sadarbībā ar apgādu Jumavu. Tā nopērkama tirdzniecības tīklā Jumava un internetveikalā gramata24.lv.

Ilze Āķe-Vīksne