Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Asnu laiks

Juris BĒRZIŅŠ-SOMS

Medijā SPORTS no 1972. līdz 1975. gadam un kopš 2006. gada

Citādāku un krietni daudzpusīgāku rosmi nekā ierasts Rīgas Centra Sporta kvartālā varēja vērot dienā, kad tur Eiropas Sporta nedēļas laikā sadarbībā ar Latvijas Vieglatlētikas savienību risinājās pasākums Iepazīsti vieglatlētiku!. Desmitiem bērnu un jauniešu izmēģināja vairākus šā sporta veida disciplīnu elementus — 30 metru sprintu, barjeru pārvarēšanu, dažādus citus vingrinājumus un, protams, šķēpa mešanu, kas pulcēja visvairāk interesentu.

Notika arī divi atklātie treniņi, kurus vadīja mūsu šobrīd labākā šķēpmetēja olimpiete Līna Mūze un pasaules junioru eksrekordists Zigismunds Sirmais. Pēc iesildīšanās vingrinājumiem bērni (arī vairāki vecāki) sacentās visparastākā sērkociņa mešanā. Lai kļūtu par pasaules rekordistu, tas jāmet tālāk par  40 metriem! Rīgā dažiem jau izdevās pieveikt gandrīz pusi no šā attāluma.

Līna Mūze, uzrunājot bērnus, atzina, ka šķēpmešana ir viena no skaistākajām vieglatlētikas disciplīnām, kurā daudzpusīgi treniņi, kas reizēm ir smagi un nogurdinoši, vainagojas ar brīnumaino šķēpa lidojumu, kas lido tik tālu, cik pelnīts. Viņa bērniem, galvenokārt gan vecākiem, atgādināja, ka pie šķēpa jānonāk ap gadiem divpadsmit, četrpadsmit, bet pirms tam jāizmēģina daudzi un pēc iespējas dažādāki sporta veidi, jo daudzpusīga vispārēja fiziskā sagatavotība ir viena no šīs disciplīnas pamatvērtībām.

Otru atklāto treniņu vadīja Sindija Bukša un Jānis Leitis — Latvijas rekordisti 100 un 400 metru skrējienos. Kā atzina divu, trīs un piecu gadu veco puišu māmiņa Elīna, kas pati kādreiz trenējusies vieglatlētikā, bērni bijuši sajūsmā par iespēju izmēģināt savus spēkus skriešanā tik lieliskā gaisotnē. Vecākais dēls pagaidām trenējoties florbolā, taču ir doma pēc kāda laika izmēģināt spēkus arī vieglatlētikā.

Darbojās arī radošā telts, kurā tapa sportiski zīmējumi, un ar patiesām sporta vērtībām bērnus iepazīstināja Latvijas Antidopinga birojs. Klātienē nodarbības vēroja arī vairāki treneri, kuri, iespējams, pamanīja kādu nākamo čempionu.

Juris Bērziņš -Soms
Juris Bērziņš -Soms