Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Bezmaksas orientēšanās sporta skola iesācējiem

Šogad Latvijas Orientēšanās federācija (LOF) sadarbībā ar akciju sabiedrību Latvijas Valsts meži (LVM) īsteno projektu Mežs ir tavs stadions. Tā ietvaros ikviens, kurš vēlas nodarboties ar fiziskām aktivitātēm dabā, var bez maksas pieredzējušu instruktoru pavadībā iepazīt orientēšanās sporta burvību.

Statistika liecina, ka 2018. gadā orientēšanās sacensībās Latvijā piedalījās vairāk nekā 15 000 orientieristu, turklāt orientieristu skaits ar katru gadu tikai palielinās. Lai sabiedrību vēl vairāk pievērstu veselīgam dzīvesveidam un, kas zina, izaudzinātu pat kādu pasaules līmeņa sportistu, LOF šajā pavasarī ieviesusi līdz šim vēl nebijušu akciju Mežs ir tavs stadions, kuras mērķis ir attīstīt orientēšanās dzīvi un kultūru visos Latvijas reģionos.

Šā projekta laikā vairākos Latvijas orientēšanās seriālos ikviens interesents var apgūt orientēšanās pamatus, izejot bezmaksas apmācības, kā arī piedaloties sacensībās, dodoties mežā īpašā LVM distancē, kas paredzēta iesācējiem. Projekts Mežs ir tavs stadions tiek īstenots 30 orientēšanās sporta sacensībās sešos orientēšanās seriālos Latvijā — Siguldas Kompass, Valmieras Magnēts, Jelgavas Alnis, Saldus ABC, Daugavpils Orientieris un Madonas kausi.

Šo iespēju — apgūt orientēšanās sporta pamatus — jau izmantojuši vairāki simti interesentu, bet tiem, kuri nav to paspējuši, rudens sezonā paredzētas vēl vairākas Mežs ir tavs stadions sacensības. Turklāt šīs sacīkstes notiks interesantos un aizraujošos apvidos, un tā ir lieliska iespēja iepazīt dzimtās zemes burvību un mežu dažādību.

Paredzams, ka nākamgad projekts Mežs ir tavs stadions būs pieejams arī citos orientēšanās seriālos Latvijā (lielākajos Latvijas novados notiek tautas orientēšanās sacensības, ko orientieristi sauc par seriāliem, un šogad Latvijā notiek 23 orientēšanās seriāli).

Uz tikšanos mežā!

 

MEŽS IR TAVS STADIONS RUDENS SACENSĪBAS

Daugavpils Orientieris

19.09. — Apvedceļš

17.10. — Mežciems

Starts ceturtdienās no 17.00 līdz 18.30 (oktobrī no 16.00 līdz 18.00).

Informācija par sacensībām: www.okstiga.com

 

Saldus ABC

26.09. — Līkais mežs

Starts ceturtdien no 16.00 līdz 19.00.

Informācija par sacensībām: www.oksaldus.lv

 

Siguldas Kompass

12.10. — Tālēni, Krimuldas novads

Starts sestdien no 17.00 līdz 19.00.

Informācija par sacensībām: www.siguldastakas.lv

 

Informāciju sagatavoja Latvijas Orientēšanās federācija

Dainis Caune
Dainis Caune