Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
BMX Žurnāls: Nr. 352 Pieteikums

Gada balvu sportā!

Mūsu žurnāls Gada balva sportā 2019 žūrijai kā labāko sporta pasākumu piesaka Eiropas BMX čempionātu Valmierā, kas bija ne tikai perfekti precīzi un emocionāli grandiozi sarīkotas sacīkstes vairāk nekā 1000 sportistiem no 25 kontinenta valstīm, bet arī radīja paliekošu bāzi šī sporta veida tālākai attīstībai Latvijā.

Vienlaikus ar iespēju baudīt Eiropas BMX līderu bezkompromisa cīņas Latvijas sports ieguvis ilgtspējīgu un unikālu sporta būvi, kādai nav analogas visā pasaulē. Māra Štromberga trasei Valmierā ir divi starta kalni un trīs starta barjeras, padarot to piemērotu gan vismeistarīgākajiem pasaules klases braucējiem, gan iesācējiem. Trase integrēta Valmieras olimpiskā centra Vidzeme infrastruktūrā, BMX sportistiem piedāvājot arī trenažieru un sporta spēļu zāles, peldbaseinu un dažādas rekreācijas iespējas, mākslīgā ledus hokeja laukumu un pat futbola stadionu. Dažos hektāros Valmierā radīts pārdomāti un blīvi koncentrēts, daudzveidīgs sporta centrs.

Mums ir pasaulē vienīgais BMX divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs. Viņa treneris Ivo Lakučs teic, ka Eiropas čempionātam būvētā trase mums ir kā trešā olimpiskā medaļa, kas palīdzēs atkal atgriezties uz visaugstākā pjedestāla.

Šajā čempionātā elites konkurencē finālā neiekļuvām. Vistālāk tika Kristens Krīgers, kurš aizcīnījās līdz devītajai vietai. Toties jaunieši un amatieri izcīnīja astoņas godalgas. Savās grupās par čempioniem kļuva Paula Kibare, Edgars Langmanis, Edvards Emīls Liberts un Klāvs Lisovskis.

Viņiem un daudziem citiem tagad Valmierā ir vēl viena vieta, kur augt.

Dainis Caune
Dainis Caune