Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Kalnu riteņbraukšana Žurnāls: Nr. 362 Čempions un sacensība

Gudrīte ar saksofonu

Junioru čempione Evelīna Ermane-Marčenko ir rīdziniece, kas iepriekš trenējās šosejas riteņbraukšanā... Dobelē Daiņa Rituma vadībā. Kopš septembra viņa dzīvo un mācās Cēsīs, lai varētu trenēties pie Vilmāra Tomsona, kura bilancē jau ir divu XCO U-23 pasaules klases braucēju (Mārtiņa Blūma un Arņa Pētersona) sagatavošana.

Tomsons Evelīnu nemaz uz Vidzemi neesot vilinājis, pati ar mammu pieteikusies. Tagad sekmīgi pabeigusi ne tikai Cēsu ģimnāzijas 10. klasi, bet arī mūzikas skolas saksofona klasi, turklāt vēl startējusi dažādu priekšmetu olimpiādēs. “Liela gudrīte,” savu septiņpadsmitgadīgo sportisti paslavē treneris. XCO trasēs sākumā grūti gājis, bet “tagad jau tīri neko”. Jūtams, ka bērnībā piecus sešus gadus trenējusies sporta vingrošanā, salto uzmest joprojām spējot jebkurā brīdī, un XCO trasēs, kur vajadzīga gan teicama koordinācija, gan drosme, tas noder. 

Faktiski par Latvijas jauniešu čempioni XCO Evelīna kļuvusi jau pērn, bet toreiz bez jebkādas konkurences. “Es jau viņu gatavoju, lai brauktu ārā,” norāda Tomsons. “Mani interesē apļa laiki. Evelīna Latvijas pieaugušo čempionei Katrīnai lika pa minūtei aplī, bet lietuviešu zvaigznei Katažinai zaudēja ne vairāk par 30 sekundēm. Ja sacenstos kopā, Evelīna pretendētu uz otro vietu absolūtajā vērtējumā.” 

Lai arī pēc augstumu starpības Latvijā iespējams izveidot pilnvērtīgas XCO trases, treneris uzsver, ka daudz jābrauc uz kalniem, jo pasaules maču trases ir ar pavisam citu — akmeņainu un klinšainu — segumu, pie kura jāpierod, jo sevišķi — nobraucienos. Tieši pirms Latvijas čempionāta trīs nedēļas bijuši Livinjo. “Krietni pastrādājām nobraucienos,” treneris neslēpj gandarījumu. Bet piebilst: “Ar pasaules klases sportistēm mēs vēl neesam sacentušies. Nezinu, kā Evelīna izskatīsies tādā konkurencē, bet potenciāls ir.” 

Jācer, ka ar šo eleganto meiteni, pilngadību sasniedzot, nebūs kā ar bitēm.

Dainis Caune
Dainis Caune