Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Īsais maratons

Pirmo reizi šajā gadsimtā olimpiskajās spēlēs startēja Latvijas maratonists — Valērijs Žolnerovičs no Ugāles. Viņš tiesības startēt Londonā ieguva pērn, kad Frankfurtē 42, 195 km veica 2.16:29, kas tikai par 33 sekundēm atpalika no Aleksandra Prokopčuka 17 gadus vecā Latvijas rekorda. Diemžēl statistiķiem jaunus skaitļus rakstīt nenācās, jo Valērijs piektajā kilometrā klibodams atstāja trasi.

Tas bija Valērija otrais olimpiskais starts. Pekinā viņš skrēja 3000 m šķēršļu skrējienu, kur ierindojās 32. vietā (8:37,65).

Mūsu maratonists Londonā pēc pieciem kilometriem turējās septītajā desmitā (pavisam startēja 105 sportisti), taču tad viņu sākušas mocīt sāpes pēdā, kuru viņš bija traumējis pirms mēnešiem diviem. Sapratis, ka lielu varonību demonstrēt nekādi nebūs iespējams, viņš sacensības beidza.

Latvijas izlases vecākais treneris Edvīns Krūms atzīst, ka Valērija nedienas ir saprotamas. Pēc traumas viņš, pēdu saudzēdams, trenējās tikai uz mīksta seguma (tāpēc nestartēja arī Latvijas olimpiādē), taču Londonas ielas izrādījās pārāk smags pārbaudījums, un sāpes kļuvušas neciešamas. Trenerim pārmetumu sportistam nav, jo viņš nebūt nebrauca uz Londonu padoties, bet cīnīties vismaz ar Latvijas rekordu.

Maratonisti nereti ir ilgdzīvotāji, un 27 gadus vecajam sportistam laika sevi apliecināt vēl pietiek.

Sacensību uzvarētāja ādas krāsa nevienu nepārsteidza, bet negaidīti šoreiz pirmais finišēja ugandietis Stīvens Kiprotičs, kas tradicionālos uzvarētājus kenijiešus atstāja otrajā un trešajā vietā.

 

VIEGLATLĒTIKA

Kungi. Maratons

1. Stīvens Kiprotičs (Uganda) 2.08:01

2. Abels Kirui (Kenija) 2.08:27

3. Vilsons Kipsangs Kiprotičs (Kenija) 2.09:37

4. Mebrahtoms Keflezigi (ASV) 2.11:06

5. Marilsons duš Santušs (Brazīlija) 2.11:10

6. Kentaro Nakamoto (Japāna) 2.11:16

Valērijs Žolnerovics (Latvija) nefinišēja