Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Mareks grib augt!

Daudziem par pārsteigumu šogad olimpisko normu (5,60 m) izpildīja kārtslēcējs Mareks Ārents. Amatiera sapnis bija piepildījies, jo olimpiskajās spēlēs neviens Latvijas kārtslēcējs nebija startējis kopš valsts rekordista (5,80 m) Aleksandra Obižajeva laikiem.

Īsi pirms izbraukšanas uz Londonu novēlēju Marekam veiksmi, un viņš apsolīja, ka pāri sākuma augstumam tiks noteikti.

Sportists savu vārdu turēja, un par spīti pieredzes trūkumam (tas bija 26 gadus vecā kārtslēcēja pirmais starts lielās sacensībās) viņš pārvarēja ne tikai sākuma augstumu 5,25 m, bet arī 5,35 m un otrajā mēģinājumā bija tuvu 5,50 m, kas veiksmes gadījumā varēja nodrošināt vietu finālsacensībās.

Mareks ar sasniegto ir daļēji apmierināts — būtu pārvarējis 5,50 m, tad gan plānu izpildītu. Todien olimpiskajā stadionā kārtslēcējiem nav bijis labvēlīgs laiks — brīžiem traucējis vējš. Pēdējos mēģinājumos tas nedaudz mainīja Mareka lēciena trajektoriju, un nācās samierināties ar diviem iepriekš veiktajiem augstumiem.

Olimpiskā gaisotne Marekam likusies satraucoša, taču īpašu stresu nav radījusi — lēciena brīdī viņam bijis vienalga, vai fonā ir Valmieras priedes vai 80 000 skatītāji tribīnēs. Prātā bijis tikai lēciens.

Starts olimpiskajās spēlēs daudziem ir sapņu virsotne — Mareks atzīst, ka Londona ir iecirtusi pamatīgu āķi lūpā un nu dienas kārtībā ir olimpiskā Rio. Tiesa, līdz tam vēl ir daudz jātrenējas. Treneris Igors Izotovs uzsver, ka īstie rezultāti parādās tikai pēc treniņos pavadītā pirmā gadu desmita. Mareks kārtslēkšanā ir 11 gadus, tātad rezultātu līknei jāiet uz augšu. Iespējas pilnveidot savu lēcienu ir visos kārtslēkšanas elementos, jāpilnveido ieskrējiena ātrums, tas ļauj ņemt rokās cietāku kārti, kuras katapulta ir krietni efektīgāka.

Starp citu, Mareka māte Marita Ārente joprojām ir valsts rekordiste 800 m skrējienā (1:58,64 — 1984.). Ar ģimenes atbalstu viņš var rēķināties vienmēr, turklāt viņa brālis ir progresējošs vidusdistančnieks.

Tuvākais mērķis Marekam ir 2013. gada Eiropas čempionāts telpās, kura kvalifikācijas normu jācenšas izpildīt laikus. Mareks Ārents grib augt!

 

VIEGLATLĒTIKA

Kungi. Kārtslēkšana

1. Reno Lavilenī (Francija) 5,97

2. Bjērns Oto (Vācija) 5,91

3. Rafaels Holcdepe (Vācija) 5,91

4. Dmitrijs Starodubcevs (Kievija) 5,75

5. Stīvens Lūiss (Lielbritānija) 5,75

5. Jevgēnijs Lukjaņenko (Krievija) 5,75

22. Mareks Ārents (Latvija) 5,35