Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Pieredze, kas noderēs

Iespēju piedalīties olimpiskajās spēlēs Jānis Leitis uzskata par teicamu sniegumu savā sportista karjerā. Londonā Jānis startēja 400 m distancē, kas nav viņa pamatdisciplīna, jo tāllēkšanā līdz kvalifikācijas normai (8,10 m) pietrūka vien 12 cm.

Uz Londonu Jānis devās labot Latvijas rekordu 45,88, ko viņš atkārtoja šīgada Eiropas meistarsacīkstēs, taču skrējiens izvērtās krietni lēnāks, un viņš finišēja piektais — 46,41. Kopvērtējumā tas Leitim deva 35. vietu 49 sportistu konkurencē. Lai cīņu turpinātu pusfinālā, vajadzēja skriet krietni ātrāk par Latvijas rekordu.

Jānis ar sniegumu nav apmierināts, jo pēc apļa skrējiena nejutās visus spēkus izsmēlis. Sprinteris atzīst, ka skrējiena taktika nav bijusi pareiza, jo pirmos 200 m skrējis par lēnu, bet finišā neko vairs atgūt nav izdevies. Jāņa pirmsstarta bažas par mazo pieredzi tik lielās sacensībās nav bijušas bez pamata.

Treneris Uldis Kurzemnieks piebilst, ka nelāgu joku izspēlējis priekšā skrienošais amerikānis, kura personiskais rekords ir krietni augstāks nekā Jānim. Domājuši, ka aizokeāna skrējēja mugura būs labs orientieris augsta rezultāta sasniegšanai, taču šoreiz ASV sprinteris nav bijis labākajā formā un cerētā iedzīšana nav izdevusies.

Taču Jānis galvu nenokar — olimpiskā atmosfēra, iespēja klātienē vērot izcilākos sportistus būs labs stimuls, lai viņš pēc četriem gadiem olimpiešu pulkam pievienotos kā tāllēcējs.

Jānis pēc īsas iegriešanās mājās devies uz ASV, kur turpinās mācības maģistrantūrā, mēģinot tās sekmīgi apvienot ar sportista gaitām.

 

VIEGLATLĒTIKA

Kungi. 400 m

1. Kirani Džeimss (Grenāda) 43,94

2. Lugvelins Santoss (Dominikānas Republika) 44,46

3. Lalonde Gordons (Trinidāda un Tobāgo) 44,52

4. Kriss Brauns (Bahamas) 44,79

5. Kevins Borlē (Beļģija) 44,81

6. Džonatans Borlē (Beļģija) 44,83

35. Jānis Leitis (Latvija) 46,41