Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Vieglatlētika Žurnāls: Nr. 363 Čempions un sacensība

Jaunākā no Lasmaņu dzimtas

Viena no sezonas varonēm ir deviņpadsmitgadīgā Eiropas 2019. gada U-20 čempionāta bronzas medaļniece ventspilniece Rūta Kate Lasmane, kas Jelgavā kļuva par divkārtēju valsts čempioni — trīssoļlēkšanā un tāllēkšanā. Viņas jaunais personiskais rekords — 13,82 metri ir sestais visu laiku labākais rezultāts Latvijas vēsturē. Pēc nedēļas Ogrē Rūta Kate laboja arī personisko rekordu tāllēkšanā — 6,16 metri.

Vaicāta par savu panākumu cēloņiem, Rūta Kate pieticīgi atbild, ka vainīga veiksme, taču, redzot viņu sektorā, par taisnību to nevar atzīt. Ventspilniece ir fiziski nobriedusi, spēj demonstrēt labu tehnisko izpildījumu, prot koncentrēties un ir pilna apņēmības lēkt arvien tālāk.

Sagatavošanās periods sportistei bija klasisks līdz martam — liels fiziskais darbs ziemā, pakāpeniska gatavošanās vasarai. Īpašu pārtraukumu ārkārtējā stāvokļa dēļ neesot jutusi, jo trenēties brīvā dabā neviens nebija aizliedzis, tāpēc nodarbības netika pārtrauktas ne uz mirkli.

 Kad atgriezās iespēja trenēties manēžā, treneris Juris Petrovičs daudz uzmanības pievērsis lēcienu tehniskajam izpildījumam. It sevišķi trīssolī, kur kustību vairāk un ik kļūdiņa ietekmē katru nākamo. Cita lieta, ka ilgi bijis jāgaida sezonas sākums, taču sacensību izjūta atgriezusies ātri, par ko liecina arī personiskie rekordi.

Atelpas brīdis pēc īsās sezonas Rūtai nebūs ilgs, jau nedēļas beigās viņa dosies uz savu studiju vietu Floridas štata universitātē. Par mācībām un sporta gaitu turpināšanu Amerikā Rūta pirmo reizi iedomājās pirms gadiem diviem, kad viņu kā talantīgu sportisti uzrunāja universitātes lēkšanas disciplīnu treneris. Vispirms gan Rūta šogad beidza vidusskolu Ventspilī, tad atkal sazinājās ar treneri un piekrita doties uz ASV, lai labākos apstākļos turpinātu savu karjeru. Par mācību virzienu viņa vēl neko daudz nezinot, jo universitāte vispirms dodot iespēju iepazīties ar iespējām un tikai tad pievērsties kaut kam noteiktam. Viens ir skaidrs, ka sportam būs galvenā vieta, jo ģimenē, kurā tētis Uģis ir divkārtējs olimpietis airēšanā, brālis Kārlis cīnās par iespējām 3×3 komandā spēlēt basketbolu olimpiskajās spēlēs, bet māte Dace ir kaislīgākā sporta līdzjutēja, mazā māšele atpalikt nedrīkst.

Juris Bērziņš -Soms
Juris Bērziņš -Soms