Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Vieglatlētika Žurnāls: Nr. 363 Čempions un sacensība

Lepnā vientule

Latvijas vieglatlētikā šobrīd ne vienā vien disciplīnā aiz spilgta līdera ir tukšums. To var teikt arī par 800 metru skrējienu sievietēm, kurā mums pašlaik ir tikai viena starptautiskas klases skrējēja — Līga Velvere. Viņa jau ilgāku laiku tēmē uz mūžseno Latvijas rekordu — 1:58,64, Līgai pagaidām 2:00,75.

Prezidenta kausa izcīņā arī baltiešu cīņās Velverei īsta spēkošanās nesanāca. Līga uzsver, ka šādu ātru distanci bez stipras sāncenses blakus skriet ir grūti un ļoti labu rezultātu praktiski nav iespējams sasniegt. Tomēr ar savu sniegumu — 2:02,85 Jelgavā un 2:02,69 Ogrē viņa ir apmierināta, jo tas liecina par zināmu stabilitāti, arī skrienot vienatnē.

Līga šogad Covid ēras sākumā aizkavējās treniņnometnē Portugālē, kur turpināja gatavoties vasaras startiem, tiesa, ne stadionā. Līga stāsta, ka jūtas labi un noteikti daudz pielikusi savā sportiskajā izaugsmē. Runājot par tēmu, ar kuru viņa dalās nelabprāt, Līga tomēr atzīst, ka trenera maiņa šāgada sākumā viņai nākusi par labu, pie Jura Beļinska (iepriekšējais treneris bija Viktors Lācis) trenējoties, pieaugusi ātruma izturība, kam noteikti būs loma distances finiša taisnē, kad šķiet, ka spēki izsīkuši.

Protams, pēc dažiem startiem šosezon par to grūti spriest, bet viņa nešaubās, ka nākamgad labvēlīgos apstākļos rekordam, kas ir nedaudz augstāks par olimpisko kvalifikācijas normu — 1:59,0 —, beidzot vajadzētu krist. Tālākā plānā ir Latvijas rekords 1500 metros.

Juris Bērziņš -Soms
Juris Bērziņš -Soms