Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Vieglatlētika Žurnāls: Nr. 363 Čempions un sacensība

Sešpadsmitais klubā

Tas daudziem, iespējams, bija pārsteigums, bet Ogrē ventspilnieks Jānis Svens Grīva, raidīja šķēpu krietni aiz 80 metru līnijas — 81,85 m un kā sešpadsmitais ierakstījās Latvijas astoņdesmitnieku klubā, uzreiz pakāpjoties uz vienpadsmito vietu.

Protams, ka prieks visai šķēpa mešanas saimei, pašam un īpaši tēvam un trenerim — olimpiskā čempiona Daiņa Kūlas audzinātājam Mārim Grīvam. Beidzot!

Jānis Svens mūža tālākajam metienam Ogrē esot nobriedis pēc 77 metru raidījuma sacensību sākumā, jo beidzot uztvēris gan īsteno izmetiena brīdi, gan pašu šķēpa lidojuma trajektoriju. Atlēts atzīst, ka par 80 metriem domājis jau no piecu gadu vecuma, jo gan Daiņa Kūlas stāsts, gan nākamā olimpieša Latvijas tālaika rekordista Ērika Raga piemērs acu priekšā vien bijis.

Vistuvāk zīmīgajai robežai Grīva juniors nokļuva jau 2016. gadā, kad aizsniedzās līdz 79,36 metriem. Tad pēc Eiropas 2016. gada čempionāta (28. vieta) sekoja traumu un psiholoģiska lūzuma sezonas, kurās neizdevās gandrīz nekas. Pēc visa tā pazudusi mešanas tehnika un šķēps kā spītnieks piezemējies krietni tuvāk par cerēto.

Šīs sezonas Covid diktētos ierobežojumus šķēpraidis nav uztvēris traģiski. Ventspils ir pateicīga vieta, lai varētu trenēties pludmalē, mežā un arī stadionā vientulību bijis iespējams atrast. Tas ļāvis noturēt labu fizisko formu, kas savukārt ļāvusi izkopt tehniku. Jānis Svens atzīst, ka beidzot domas par tehniku nav elpojušas pakausī un jau pirmais starts Štrobindera kausu izcīņā liecinājis, ka šoreiz ceļš ir pareizs. Ogres stadionā sasniegtais neesot šābrīža iespēju griesti. Vēl iecerēts starts Jāņa Lūša kausu izcīņā, arī brāļu Doniņu mačos turpat Ogrē.

Lai arī kā sezona beigtos, nākotnes plāni nemainās. Ventspilī olimpieši ir bijuši, un tas ir ceļš, kas jāturpina.

Juris Bērziņš -Soms
Juris Bērziņš -Soms