Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Kauns kā dzinulis

Daudz gaidījām no mūsu lodes grūdēja Māra Urtāna — ja ne olimpisko sešnieku, tad vismaz līdzdalību finālā. Mūsu delegācijas raženākais vīrs sagādāja vilšanos.

Sporta līdzjutēji lika cerības uz Māri ne tikai iespaidīgā personiskā rekorda dēļ — 21,63 m (tas būtu bronzas medaļas cienīgs), bet arī tāpēc, ka Eiropas 2010. gada čempionātā sportists izcīnīja 4. vietu.

Pēc starta Londonā Māris bija tik sarūgtināts (tikai 19,13 m un 27. vieta), ka uz tikšanos ar žurnālistiem neieradās. Parādu viņš centās atlīdzināt vēlāk, kad, nodzinis savu kuplo bārdu, bija gatavs savam neveiksmes stāstam.

Urtāns atzīst, ka traumu dēļ pēc veiksmīgās 2010. gada sezonas viņš gan pērn, gan šogad nav bijis labā sportiskajā formā. Protams, ka varējis no starta atteikties, kā viņš rīkojās pērn pirms pasaules čempionāta Tegu, taču olimpiskais vilinājums un cerības uz veiksmi bijušas pārāk lielas.

Nav tā, ka nebūtu treniņos strādāts — ar treneri Guntaru Gailīti viņš slīpējis tehnikas nianses, kas grūšanā ar pagriezienu ir būtiski, bet… Starp citu, otrajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas uzvarēja polis Majevskis, kurš grūž klasiskajā stilā.

Urtāns netaisās likt lodi plauktā. Saprotot, ka valsts finansējums zaudēts, viņš 31 gada vecumā gatavs turpināt karjeru par saviem iekrājumiem. Māris ir čempiona Tomaša Majevska vienaudzis. Jātiek galā ar traumu sekām, jākoriģē treniņu plāni, varbūt jāpamaina vide, jo Māris dzīvo Murjāņu sporta ģimnāzijas kopmītnēs, un jāturpina cīniņš ar spītīgo lodi.. Atklāti atzītais kauns par startu Londonā būs dzinulis.

 

VIEGLATLĒTIKA

Kungi. Lodes grūšana

1. Tomašs Majevskis (Polija) 21,89

2. Dāvids Štorls (Vācija) 21,86

3. Rīze Hofa (ASV) 21,23

4. Kristians Kentvels (ASV) 21,19

5. Dilans Ārmstrongs (Kanāda) 20,93

6. Hermans Lauro (Argentīna) 20,84

27. Māris Urtāns (Latvija) 19,13