Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Sintas otrais mēģinājums

Viens no Liepājas olimpiādes lieliskākajiem rezultātiem bija Sintas Ozoliņas-Kovalas sniegums šķēpa mešanā — 62,63 m, kas beidzot pārsniedza tik kāroto Londonas olimpisko spēļu A normatīvu (61,00 m). Līdz ar to Londonā uz starta izies trīs mūsu šķēpmetējas — Madara Palameika, Sinta Ozoliņa-Kovala un Līna Mūze.

ESMU PERFEKCIONISTE

Sinta par olimpiskajām spēlēm Londonā iedomājās jau pirms četriem gadiem Pekinā, lai gan zem sirds bija dēlēns Markuss. Tiesa, atgriešanās apritē nebija viegla, jo Sinta atzīst, ka pēc dabas ir perfekcioniste, cenšas pēc pilnības visās savās nodarbēs. Nebija viegli (un joprojām nav) savienot mātes, sievas un sportistes pienākumus, turklāt bija jābeidz arī augstskola. Sinta atzīst, ka bez vīra, šķēpmetēja Aināra Kovala, un savu, kā arī vīra vecāku atbalsta tas nebūtu bijis iespējams.

Jau Markusa piedzimšanas gadā (2009.) Sinta piedalījās Eiropas U-23 meistarsacīkstēs un aizmeta pāri 56 metriem, kas gan četrus metrus atpalika no viņas tolaik labākā rezultāta.

Londonas olimpisko spēļu A normatīvs ilgi nedevās rokās, traucēja gan laikapstākļi, gan pašai neizdevās tikt galā ar tehniku un spēka sakausēšanu vienā veselumā. Vajadzīgā rezultāta sasniegšana kavējās, kas uzlika papildu psiholoģisko slodzi.

JO VIEGLĀK, JO TĀLĀK

Eiropas meistarsacīkstēs Helsinkos jūnija beigās, kad pirmajā mēģinājumā izdevās pārsniegt 59 metrus un iekļūt finālā, likās, ka normai jābūt, bet psiholoģiskā slodze cīņā par vietām (Sinta ieguva sesto vietu) izrādījās par smagu.

Liepājā praktiski bija pēdējā iespēja izdarīt tik ilgi cerēto. Izdevās visu veikt tā, lai šķēps lidotu. Pēc metiena viņa atzina, ka viss iznācis viegli, tie labākie un tālākie metieni parasti tādi arī esot.

Londonā būs gan dažas neapstrīdamas favorītes, gan daudzas šķēpmetējas, kuras varētu sasniegt 62—65 metrus. Lai iekļūtu pamatsacensībās, kurās startē 12 labākās, ar 60 metriem kā Pekinā var izrādīties par maz.

Sinta ir noskaņota kaujinieciski, sportiskā forma ir laba, traumas nemoka. Viņai ļoti gribas, lai otrais piepildītais olimpiskais sapnis viņai izrādītos ar laimīgām beigām. Pekinā viņa izcīnīja 11. vietu, šoreiz jādara viss, lai iekļūtu finālā, kurā sacensības ar trim metieniem turpina astoņas labākās.

Sinta ir priecīga, ka spēlēs latvietes startēs trijatā. Kaut arī sektorā viņas būs nesamierināmas sāncenses, ikdienā visas ir labas draudzenes, kuras gan sacensībās nekomentē cita citas metienus, bet neliedz savu atbalstu un uzmundrinājumu. Ļoti gribētos arī finālā startēt trijatā.

GALVU AUGŠĀ!

Trenere Valentīna Eiduka(viņa tagad ir trenere arī Līnai Mūzei, tāpat kā olimpiešiem Vadimam Vasiļevskim, Aināram Kovalam un Zigismundam Sirmajam) par Sintu īpaši nebažījas, jo viņa ir labā formā un ar lielu apņēmību. Trenerīte novēl Sintai turēt galvu augšā ne tikai simboliskā nozīmē, bet arī vistiešākajā. Lieta tāda, ka Sintai no iepriekšējā sporta veida tenisa, līdzi seko niķis reizēm pašā svarīgākajā momentā gluži nevilšus noliekt galvu uz priekšu, bet šķēpa izmetiena brīdī galva jātur atliekta, lai krūtis, gurni, viss ķermenis iedarbotos ar maksimālu spēku un šķēps izlidotu kā no katapultas. Trenere domā, ka laba vieta prasīs metienus vismaz 61—63 metru attālumā. Ja Sintai tas izdosies, būs prieks, bet ne pārsteigums, jo viņa to spēj.