Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Kalnu riteņbraukšana Žurnāls: Nr. 362 Čempions un sacensība

Solisti un drāmas orķestrī

Viena līdera sacensības — tā varētu dēvēt pirmo Latvijas un Lietuvas kopējo čempionātu MTB riteņbraukšanā elitei olimpiskajā XCO krosā, kas risinājās Fischer slēpošanas centrā Laurenčos. Vīriešiem jau pirmajā no septiņiem 4 km apļiem solo braucienā devās vienīgais mūsu profesionālis šajā disciplīnā Mārtiņš Blūms (CST PostNL Bafang). Dāmām tikpat pārliecinoši uzvarēja uz Eiropas pjedestāliem titulētā lietuviete Katažina Sosna (Torpado-Sudtirol MTB Pro Team). Tomēr tas nebija tikai atsevišķu aktieru teātris, jo vairāk nekā 200 dalībnieki cīnījās 17 dažādās vecuma un meistarības grupās, piedzīvojot daudzus dramatiskus mirkļus.

Mārtiņš Blūms pirms dažām dienām bija atgriezies no augstkalnes Livinjo apkaimē Itālijā, kur trīs nedēļas trenējies vienlaikus, bet, protams, pēc savas programmas ar mūsu biatlona zvaigznēm Baibu Bendiku un Ilmāru Brici. Galu galā — visi priekulieši. To, ka treniņu process bijis pareizs, apliecināja viņa gandrīz piecu minūšu lielais pārsvars nepilnu pusotru stundu ilgajā cīņā. 

Sudraba pozīcijā tikpat komfortabli iekārtojās mūsu olimpiskais biatlona amatieris Oskars Muižnieks (DTG-MySport). No šosejnieku profesionāļiem Gaujas senlejas un Lorupes gravas stāvumos riskēja doties vienīgi Māris Bogdanovičs (Dobeles dzirnavnieks/Feel free), kas ilgstoši cīnījās par bronzas medaļu ar Rodžeru Petaku (ZZK), bet beigās abus panāca un apsteidza Lauris Purniņš (DTG-MySport). Tiesa, Mārim vēl nācās tikt galā ar divriteņa defektu. 

Par Latvijas čempioni dāmām kļuva Katrīna Jaunslaviete-Kipure (ZZK), kurai pēc otrās meitiņas piedzimšanas un divu gadu pārtraukuma šīs bija pirmās sacensības elites konkurencē. Kopējā vērtējumā Katrīna finišēja aiz trim labākajām lietuvietēm. Juniorēm pārliecinošu uzvaru guva septiņpadsmitgadīgā cēsniece Evelīna Ermane-Marčenko, ko vēl pērn pazinām kā Dobeles šosejnieci, kura Latvijas Jaunatnes olimpiādē izcīnīja trešo vietu individuālajā braucienā, bet MTB kļuva par čempioni. Junioriem zeltu un sudrabu sadalīja brāļi Ronalds un Oskars Blumbergi (KS Sporta klubs). Par U-16 čempionu kļuva Gusts Lapiņš (KNSS/MSĢ), U-14 — Gustavs Krasts (NN Sporta klubs). Meitenēm šajās grupās mūsu pārstāvniecība bija niecīga. 

Plaši pārstāvētajā amatieru konkurencē četrus apļus pirmais veica Baldones novada sporta dzīves organizators Edgars Brigmanis (DTG-MySport), kurš apsteidza šajās vīru cīņās nebūt ne tik draudzīgo Robertu Draugu (Hawaii Express), bet trešais finišēja Jānis Vanags (Valmieras Velo Vienība) ar visilgāko un lielāko pieredzi dažādās riteņbraukšanas disciplīnās. Savukārt hobija klasē par čempionu kļuva Gatis Svētiņš (DGT-MySport). Turpinājums šim sarakstam atrodams Latvijas Riteņbraukšanas federācijas mājaslapā (lrf.lv) un meklējams nākamajās sacensībās, kurās gaidāma vēl vienas mūsu XCO zvaigznes (5. v. U-23 PČ, 8. v. 2018. g. PK posmā elitei) Arņa Pētersona atgriešanās.

Dainis Caune
Dainis Caune