Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Ar pasaules ranga svētību

Jaunatnes olimpiskās spēles notiks trešo reizi, un trešo reizi to programmā iekļauts 3×3 basketbols, kas olimpiskajā statusā debitēs arī 2020. gadā — lielajās Tokijas spēlēs. Latvija Buenosairesā šajā sporta veidā būs pārstāvēta pirmo reizi, jo iepriekš to liedza zemā vieta Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) pasaules rangā. Tagad U-18 jauniešu vērtējumā Latvijā ieņem sesto vietu pasaulē, un Jānim Kāpostam, Reinim Krūmiņam, Nikam Saleniekam un Aivaram Dambim būs iespēja cīnīties zem olimpiskā karoga.

Jaunatnes olimpisko spēļu turnīrā tradicionāli startē pa 20 puišu un meiteņu komandām, kuras tiek noteiktas atbilstoši FIBA pasaules rangam. Turklāt vienu kontinentu katrā dzimumā nedrīkst pārstāvēt vairāk par desmit valstīm. Dalībnieki Buenosairesas turnīram tika nosaukti, balstoties uz situāciju pasaules rangā šā gada 1. aprīli. Ja tas tiktu darīts, piemēram, 1. septembrī, tad uz Jaunatnes olimpiskajām spēlēm varētu doties arī Latvijas U-18 meitenes, jo šajā kategorijā Latvija pa vasaru pakāpusies līdz devītajai vietai Eiropā un četrpadsmitajai pasaulē.

Latvijas U-18 puišu izlase — Aivars Dambis, Niks Artūrs Līnis, Roberts Kāpostiņš, Rodrigo Būmeistars — šovasar nepārvarēja kvalifikācijas sacensību slieksni un neiekļuva Eiropas kausa izcīņas finālturnīra 12 izlašu skaitā. Jāpiebilst, ka 3×3 kvalifikācijas turnīrs notika vienā laikā ar Eiropas U-18 čempionātu Latvijā, tādēļ labākie šā vecuma spēlētāji trenera Artūra Visocka-Rubeņa vadībā cīnījās klasiskajā basketbolā. Savukārt tagad izlases menedžeris Jānis Āre nevarēja pulcēt labākos attiecīgā vecuma 3×3 basketbolistus, saņemot vairākus atteikumus no viņu pārstāvētajiem Latvijas Basketbola līgas klubiem.

Līdz ar to ierindā palicis tikai Dambis, kurš Buenosairesā spēlēs kopā ar Jāni Kāpostu, Reini Krūmiņu, kā arī Niku Salenieku, kurš vasarā pēdējā brīdī tika atskaitīts no Latvijas U-18 izlases startam Eiropas čempionātā. Lielākā 3×3 basketbola pieredze ir Dambim, kurš divus gadus pēc kārtas bijis iekļauts Latvijas U-18 3×3 izlasē. Krūmiņš reāli pretendēja uz vietu komandā jau dalībai Eiropas kausa kvalifikācijā, Salenieks pēc Eiropas čempionāta kļuva par regulāru Ghetto Basket dalībnieku, bet Kāposts maz startējis oficiālos 3×3 basketbola turnīros.

Latvijas U-18 3×3 basketbola izlase turnīrā izlikta ar piekto numuru atbilstoši vietai FIBA pasaules rangā 1. septembrī, kopā ar Itāliju (4. vieta) kļūstot par favorītiem uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā. D apakšgrupā startēs arī Kazahstāna, Kirgizstāna un Beļģija, kuras sastāvā spēlēs arī 2017. gada Eiropas 3×3 basketbola kausa ieguvējs Sems Hofmans.