Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Daudz laimes dzimšanas dienā!

Divdesmit gadus ilgajā karjerā vislielākajā basketbolā (1968—1988) Uļjana Semjonova PSRS izlases sastāvā kļuva par divkārtēju olimpisko, trīskārtēju pasaules un desmitkārtēju Eiropas čempioni, kopā ar Rīgas TTT vienpadsmit reizes uzvarēja Eiropas valstu čempionvienību kausa izcīņā, vienreiz — Liliānas Ronketi Eiropas kausa izcīņā un 15 reizes kļuva par PSRS čempioni, bet Latvijas izlases sastāvā četras reizes uzvarēja PSRS tautu spartakiādes turnīros. Semjonova uzņemta Pasaules basketbola Slavas zālē, Pasaules Sieviešu basketbola Slavas zālē, FIBA Slavas zālē un, protams, LBS Goda zālē.

Uļas ilgās un spožās karjeras pamatā bija gan iedzimtās dotības, gan smags darbs ilgu gadu garumā, bet to iezīmē daudzi veiksmes smaidi.

Viņa piedzima īstajā brīdī. Latvijas basketbolistu panākumu iedvesmotie treneri toreiz, sešdesmito gadu vidū, izvērsa veselu jauno talantu meklēšanas kampaņu, un izlūku acīgajam skatam nepaslīdēja garām arī tālajā Sēlijas nostūrī dzimusī slaidā meitene, kura sākumā par basketbolu ne dzirdēt negribēja.

Viņai veicās ar treneriem — spēles noslēpumu pasaulē Uļu ievadīja jaunatnes basketbola profesors Augusts Raubens, meistarības pilnbriedu viņa sasniedza taktikas virtuoza Raimonda Karnīša vadībā, bet skarbo sportistes ikdienu ilgus gadus atviegloja Dzidras Karamiševas iejūtīgais atbalsts.

Viņa spēlēja īstajā laikā. Uļa ienāca TTT komandā, kad tās izcilo panākumu pirmā desmitgade tuvojās noslēgumam, pieprasot jaunus spēkus jau iedibināto uzvaru tradīciju turpināšanai. Rīgas komandas jaunā līdere kļuva par PSRS izlases starptautiskās dominēšanas garantu, un sieviešu basketbola kļūšana par olimpisko sporta veidu pavēra viņai ceļu uz visaugstākajām virsotnēm.

Viņai bija vislabākās partneres. „Es nezinu labāku komandu,” tā Uļa TTT vienību raksturoja pirms 35 gadiem un tos pašus vārdus atkārto arī tagad.

Viņai ir izcila karjera pēc sportistes karjeras beigām — atrodot sirdsdarbu, kā arī daudzus lietpratīgus līdzgaitniekus un uzticīgus palīgus Olimpiešu sociālajā fondā.

Viņai ir veicies, bet vēl vairāk ir veicies tiem, kuri Uļai bijuši, ir un būs līdzās.