Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

LATVIJAS III OLIMPIĀDE Divi zelti un trīs sudrabi

Katri vārti sudraba vērtē — ar šādu devīzi beidzās sieviešu handbola sacensības Aizputē, kurās identiskās vārtu attiecības dēļ sudraba medaļas izcīnīja divas komandas — Ludzas novads un Rīga. Četras dāmu komandas Latvijas III olimpiādes uzvarētāju noskaidroja, aizvadot viena apļa turnīru, savukārt sešas vīru vienības bija sadalītas divās apakšgrupās. No katras grupas divas spēcīgākās iekļuva pusfinālā, pēc tam noskaidrojot uzvarētāju.

SUDRABA DĀMAS

Rīdzinieču un ludzāniešu duelī uzvarētāju neizdevās noskaidrot ne tikai savstarpējā spēlē vien (22:22). Abas vienības ar identisku vārtu starpību pieveica Dobeles novadu, kā arī zaudēja čempionei — Stopiņu novadam. Vieni vārti vairāk vai mazāk katrā no šīm trim spēlēm Rīgas vai Ludzas novada komandu būtu atstājuši bronzas pozīcijās.

Pavasarī kronētās 2012. gada Latvijas čempiones no Stopiņu novada arī olimpiādē turpināja demonstrēt pārliecinošu sniegumu, katrā spēlē pieveicot pretinieces ar vismaz deviņu vārtu pārsvaru un izcīnot vienīgās zelta godalgas šajā olimpiādē savam novadam.

NĀVE VĪRIEM IZPALIKA

Par kārtīgu intrigu vēl pirms olimpiādes priekšsacīkstēm vīriešiem bija parūpējusies izloze, kura vienā finālturnīra grupā saveda visu priekšsacīkšu apakšgrupu uzvarētājas — Ludzas novadu, Dobeles novadu un Rīgu. Tieši šo novadu komandas savā starpā sadalīja medaļu komplektu arī Latvijas Virslīgas čempionātā, kas to olimpiādē ļāva dēvēt par nāves grupu. Otrajā apakšgrupā izteikti spēcīgākas bija Vaiņodes novada un Jūrmalas komandas, pastarīša lomā atstājot Ogres novadu.

Cerētā cīņa nāves grupā izpalika, jo šīs sezonas Latvijas čempioni, Ludzas novads, uz mačiem dažādu iemeslu dēļ bija ieradušies bez vairākiem līderiem Kaspara Lisovska, Gata Kozlova, Sergeja Tretjakova un Edgara Rancāna, ļaujot pusfinālā viegli iekļūt rīdziniekiem un dobelniekiem. Turklāt Dobeles novads, kuru rindas papildinājuši tās audzēkņi Oskars Arājs un Andis Ērmanis, pārspēja galvaspilsētas komandu (26:23) un pusfinālā iekļuva kā favorīti.

Arī otrajā grupā iztika bez pārsteigumiem — ogrēnieši piedzīvoja zaudējumus abās spēlēs, ļaujot cīņu par medaļām turpināt Jūrmalai un Vaiņodes novadam.

Pusfinālā vaiņodnieku un rīdzinieku duelī vairāk spēka pietika galvaspilsētas vīriem (27:22), savukārt otrajā pārī dobelnieki vieglā cīņā ar 31:26 pārspēja jūrmalniekus.

Spēlēs par medaļām karstākā cīņa notika par trešo vietu, kurā Vaiņodes novada handbolisti, savu līdzjutēji atbalstīti, Aizputē jutās kā mājās, aizraujošā un emocionālā cīņā ar 29:27 pārspējot jūrmalniekus. Tās bija Vaiņodes novada vienīgās medaļas šajā olimpiādē.

Finālā intriga bija mazāka — dobelnieki, uzvarot itin pārliecinoši ar 31:26, atkārtoti apliecināja pārākumu pār Rīgas apvienoto klubu (LSPA, RTU, ASK) komandu un izcīnīja zelta medaļas, tādā veidā nedaudz mazinot savu rūgtumu par zaudējumu Latvijas Virslīgas čempionāta finālā Ludzas vienībai.

 

LATVIJAS III OLIMPIĀDE. HANDBOLS

Sievietes

Stopiņu novads 3, 3, 0, 0, +29, 6,

Rīga 3, 1, 1, 1, -3, 3

Ludzas novads 3, 1, 1, 1, -3, 3

Dobeles novads 3, 0, 0, 3, -23, 0

Vīrieši

1. grupa

Vaiņodes novads 2, 1, 1, 0, +8, 3

Jūrmala 2, 1, 1, 0, +2, 3

Ogres novads, 2 0, 0, 2, -10, 0

2. grupa

Dobeles novads 2, 2, 0, 0, +18, 4

Rīga 2, 1, 0, 1, +10, 2

Ludzas novads 2, 0, 0, 2, -28, 0

Pusfināli

Vaiņodes novads — Rīga 22:27

Dobeles novads — Jūrmala 31:26

Par 5. vietu

Ogres novads — Ludzas novads 14:31

Par 3. vietu

Vaiņodes novads — Jūrmala 29:27

Par 1. vietu

Dobeles novads — Rīga 30:21