Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Meklējot durvis uz pjedestālu

Renārs Buivids

BK Ventspils basketbolistiem ne Viļņā, ne Tallinā neizdevās sasniegt izvirzītos mērķus un izcīnīt SEB Baltijas Basketbola līgā vismaz trešo vietu, jo Latvijas čempioni turnīra pirmajā sezonā zaudēja Šauļu klubam, bet pirms gada pēc neveiksmes cīņā ar Ķēdaiņu Nevežis pat neiekļuva pusfinālā. Piektdien pusfinālā BK Ventspils pretī stāsies šosezon jau reiz uzvarētais Lietuvos rytas ar latviešiem Robertu Štelmaheru un Jāni Blūmu sastāvā.

SEB BBL veido Latvija, Lietuva un Igaunija, taču šīs valstis iepriekšējās divās sezonās nav bijušas pārstāvētas ar vienādu klubu skaitu, jo sacensību organizatori vienmēr akcentējuši dienvidu kaimiņu pārākumu. Līdz šim tiešām nav bijis pamata iebildumiem, jo pat Latvijas spēcīgākajam klubam BK Ventspils nav bijis pa spēkam sekmīgi cīnīties ar Lietuvas superklubiem Žalgiris un Lietuvos rytas. Ja par šo komandu dominanti Baltijā nav jābrīnās, tad ventspilnieku atkārtotā palikšana bez medaļām pirms gada Tallinā tiešām bija liels pārsteigums. BK Ventspils neizdevās pārvarēt Nevežis barjeru, atdodot pat pirmās četras vietas lietuviešiem, – Barons/LU piekāpās Šiauliai.

Pirms šīs sezonas muskuļus uzaudzēja ne tikai Barons/LMT, bet arī ASK Rīga, tiecoties pēc augstām vietām ne tikai Latvijas Basketbola līgā, bet arī Baltijas līgā. Lai arī abas komandas iekļuva SEB BBL pirmās divīzijas sešu komandu pulkā, tomēr labāko kvartetā Rīga nebūs pārstāvēta. Tādējādi otro gadu pēc kārtas Baltijas līgas izšķirošās cīņas notiks bez mājinieku līdzdalības. Pirms gada līdzjutējus pievīla Tallinas Kalev/Cramo, bet šoreiz rīdziniekiem vajadzēs doties uz Arēnu Rīga, lai atbalstītu BK Ventspils, bet varbūt latviešu Štelmahera un Blūma pārstāvēto Lietuvos rytas. Skaidrs ir viens, ka arī šim SEB BBL finālam pietrūks tās azartiskās atmosfēras, kāda bija pirms diviem gadiem Viļņas Siemens hallē, kad laukuma saimnieki Lietuvos rytas saspringtā cīniņā tomēr zaudēja Žalgiris.

Kad finālā viens no četriem

SEB Baltijas Basketbola līgā Latviju šosezon pārstāvēja četri klubi, taču tikai BK Ventspils iekļuva Četru finālā. ASK Rīga palika soļa attālumā no finālsacīkstēm, bet Barons/LMT un Lāčplēša alus zaudēja izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā.

Trīs jautājumi Latvijas klubu treneriem

1. Vai SEB BBL Četru finālā iekļuva četri turnīra spēcīgākie klubi?

2. Kādi rezultāti gaidāmi SEB BBL Četru finālā?

3. Kā vērtējat sava kluba sasniegumus SEB BBL?

Ramūns Butauts,

ASK Rīgas galvenais treneris:

1. Neapstrīdu šo komandu iekļūšanu Četru finālā, tomēr vēlos uzsvērt, ka daudz godīgāk būtu izslēgšanas turnīra kārtā izmantot citu uzvarētāja noteikšanas sistēmu. Daudz labāk būtu aizvadīt sēriju līdz divām uzvarām, nevis labāko noteikt, summējot divu maču rezultātus. Visām komandām bija vienādi apstākļi, tādēļ komandas, kuras palika ārpus četrinieka, var vainot vienīgi pašas sevi. Sezonas laikā gan ASK Rīga, gan Barons/LMT un Kalev/Cramo apliecināja savu meistarību, un nebūtu pārsteigums, ka tie iekļūtu Četru finālā. SEB BBL klubu meistarība noteikti ir kļuvusi daudz augstāka, interesantu maču skaits ievērojami pieaudzis.

2. Prognozes ir ļoti nepateicīga lieta, jo interesanta cīņa var izvērsties jau vienā no pusfināliem, taču kopumā par turnīra favorītu uzskatu Žalgiris.

3. Pirms sezonas mūsu klubam tika izvirzīts uzdevums iekļūt sešu SEB BBL labāko klubu skaitā, taču vienmēr ir vēlme sasniegt labāko rezultātu – apetīte rodas ēdot. Nenoliedzami, ka ASK Rīgai bija iespējas pārspēt Šauļu komandu, taču šoreiz pārāki bija sāncenši. Protams, mums pietrūka arī Ārona Bramleta.

Gundars Vētra,

Barona/LMT galvenais treneris:

1. Nav pamata apšaubīt Četru finālā iekļuvušo komandu spēku, jo tās jau laukumā apliecināja savu pārākumu. Iespējams, Šiauliai vietu varētu ieņemt arī ASK Rīga, Kalev/Cramo, Rock vai arī mūsu klubs, taču attiecīgajā brīdī Lietuvas komanda bija spēcīgāka par sāncensēm.

2. Skaidrs, ka favorītes ir Žalgiris un Lietuvos rytas, taču labprāt sagaidītu arī kādu pārsteigumu.

3. Barona/LMT sasniegtā vieta mūs neapmierina, tā ir objektīva snieguma atainotāja. Protams, izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā mums bija iespēja uzvarēt Kalev/Cramo, taču tālāk jau būtu stipri grūtāk, jo izšķirošos brīžos jau nevar visu balstīt tikai uz emocijām. Katras komandas sastāva komplektācija nosaka tās iespējas.

Ainars Bagatskis,

Lāčplēša alus galvenais treneris:

1. Atbildot nenopietni, varētu teikt, ka Šiauliai vietu bija pelnījis Lāčplēša alus – Šauļos spējuši uzvarēt tikai Žalgiris un Lāčplēša alus. Bet, ja nopietni, tad Šauļu komandas vietā Četru finālā vajadzēja būt ASK Rīgai. Tomēr izšķirošajā spēlē pārāki bija Šiauliai basketbolisti.

2. Par neapšaubāmu Četru fināla favorīti uzskatu Žalgiris. Sportā viss ir iespējams, taču Kauņas klubam ir bijis pietiekami daudz laika sagatavoties spēlēm Rīgā. Turklāt sezonas laikā izdevies aizpildīt lielākos robus sastāvā, ieskaitot centra spēlētāja Lorena Vūdsa piesaistīšanu. Turklāt pēdējā savstarpējā spēlē Žalgiris pārliecinoši uzveica Lietuvos rytas. Pieļauju, ka ventspilnieki pusfinālā varētu pacīnīties Lietuvos rytas, kas tiem ir ērts pretinieks. BK Ventspils jau vienreiz šosezon uzvarēja Lietuvas čempionus. Kāpēc to neizdarīt otrreiz? Ceturto vietu atvēlu Šiauliai.

3. Baltijas līgā Lāčplēša alus noteikti ir pārpildījis savus plānus. Izvērtējot komandu sastāvus, bijām pelnījuši 11. vai 12. vietu. Izdevās paveikt vairāk un sezonas noslēguma sarakstā ieņemt vietas uzreiz aiz ASK Rīgas un Barona/LMT.

Renārs BUIVIDS