Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Uzsākta Ventspils Profesionālās vidusskolas un BK Ventspils sadarbība

2011. gada 20. oktobrī Ziemeļkurzemes profesionālās izglītības kompetences centra Ventspils Profesionālās vidusskolas audzēkņi ar Basketbola kluba Ventspils sportistiem olimpiskajā centrā Ventspils tikās draudzības spēlē. Profesionālu tiesnešu uzraudzībā, ar skolas deju grupas un karsējmeiteņu priekšnesumiem starplaikos, azartiskā un sirsnīgā gaisotnē ar aktīvu vairāk nekā 400 līdzjutēju atbalstu, uzvarēja… skolnieki.

Skolas komandas kapteinis, automehāniķu specialitātes 4. kursa audzēknis, Edgars Landišs saka: „Šai spēlei nopietni gatavojāmies. Tas bija liels izaicinājums pašiem sev, jo mēs neesam basketbola profesionāļi. Tomēr izjutām komandas garu un ir gandarījums par paveikto un rezultātu! Ļoti patīkami atrasties uz laukuma, ja ir savējo atbalsts tribīnēs! Paldies par šo iespēju!”

Spēles rezultāts 34:37 — skolas jauniešu labā! Tas gan tika sasniegts, nedaudz mainot spēles noteikumus. Izvērtējot spēku un pieredzes samēru, tika nolemts, ka uz tablo pēc katra BK Ventspils divpunktnieka rezultāts palielināsies par vienu punktu. Pozitīvu sacensības garu veicināja lielais atbalstītāju skaits un audzēkņi līdzjutēju atbalstu attaisnoja ar savu neatlaidību un spēles prieku.

Skolas direktore Kristīne Vāgnere stāsta: „Mūsu skolā basketbols ir iecienīts sporta veids, jo pie mums mācās četri no 10 puišiem, kas šī gada pavasarī Baltijas valstu profesionālās izglītības iestāžu sporta spēlēs kļuva par čempioniem basketbolā. Mūsu puišiem arī šī spēle bija liels izaicinājums un vienlaikus arī motivācija trenēties un sasniegt labus rezultātus. Spēles laikā zālē bija lieliska atmosfēra, jo skatītāju rindās līdzi juta gan skolas audzēkņi, gan pasniedzēji.”

Šāda veida pasākums puišiem ir neaizmirstams piedzīvojums, kas vienlaikus sniedz vērtīgu pieredzi un palīdz nostiprināt priekšstatus par veselīgu dzīvesveidu, vērtīgu brīvā laika pavadīšanu un liek aizdomāties par mērķiem un tiekšanos uz to sasniegšanu. Jauniešiem spēle bija lielisks treniņš pirms uzsākt līdzdalību Ventspils pilsētas čempionātā basketbolā, kā arī profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu basketbola komandu turnīrā.

BK Ventspils valdes priekšsēdētājs Ralfs Pleinics: „Ventspilī šāda tipa skola ir vienīgā, tāpēc mēs priecājamies, ka esam uzsākuši draudzību, cerams, ka ilgu un ļoti aizraujošu. Ventspils profesionālo vidusskolu šobrīd vada enerģiska direktore, kura cenšas skolas audzēkņiem piedāvāt daudz aizraujošu iespēju un piedzīvojumu ārpus ikdienas mācībām, un basketbols ir viena no šādām lietām. Nākotnē ceram, ka Ventspils profesionālās vidusskolas rindas papildinās audzēkņi arī no citām Latvijas pilsētām un viņu vidū būs ļoti labi basketbolisti, kuri paralēli profesionālam sportam iegūs kvalitatīvu profesionālo un vidējo izglītību.”

„Šis bija pirmais skolas un BK Ventspils sadraudzības pasākums, kas nesa daudz pozitīvu mirkļu un emociju, deva motivāciju un enerģiju, gan arī vērtīgu ieguldījumu skolas komandas gara stiprināšanā. Noteikti turpināsim sadarbību ar basketbola klubu un domāsim par dažādām jaunām kopīgām iniciatīvām ilgtermiņā — gan kopīgu pasākumu organizēšanā, gan skolā nodrošināt iespēju topošajiem basketbolistiem iegūt izglītību un profesiju,” uzsver Kristīne Vāgnere.

Vieni uzvarēja, otri zaudēja, bet ieguva visi. Skolas komanda (zilajos tērpos) kopā ar BK Ventspils vienību, skolas un komandas vadību, kā arī karsējmeitenēm
Cienījami pretinieki. Ventspils Profesionālā vidusskola pret BK Ventspils