Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Latvijas Peldēšanas federācija

Prezidents

Kaspars Pone

Uzņēmējs. Daudzkārtējs Latvijas rekordists un čempions peldēšanā

Kāpēc peldēšana?

Peldēt prasme ir dzīvībai nozīmīga. Sengrieķu filozofs Platons uzskatījis, ka izglītoti cilvēki ir tie, kuri prot rakstīt, lasīt un peldēt. Peldēšana nav tikai sports, tas ir kas vairāk — veselīga fiziskā aktivitāte, harmonija ķermenim un prātam. Peldēšana ir piemērota ikvienam — no zīdaiņa līdz pat senioram.

Sporta veidi

Peldēšana, atklātā ūdens peldēšana, sinhronā peldēšana (pagaidām nodarbības nenotiek), ūdenspolo (Inčukalnā, Rīgā, Ādažos — vasarā, www.waterpolo.lv), daiļlēkšana (tikai Rīgā, Daugavas sporta namā).

Pārstāvniecība starptautiskajā federācijā

FINA(Starptautiskās Peldēšanas federācijas) un LEN (Eiropas Peldēšanas federācijas) atzīti biedri.

Juridiskie biedri: 44

Balvu bērnu un jaunatnes SS peldbaseins, bērnu jaunatnes sporta skola Rīdzene, bērnu un jauniešu basketbola skola Rīga, BSK Delfīns, Daugavpils BJSS, Daugavpils Universitāte, Daugavpils Valsts ģimnāzijas sporta komplekss, Daugavpils 16. vidusskola, Jēkabpils sporta centrs, Jelgavas SPS, Jelgavas 6. vidusskola, Jūrmalas sporta centrs, Ķīpsalas peldbaseins, Latgales peldēšanas centrs, Latvijas Kineziterapijas un sporta biedrība, Latvijas Ūdens aerobikas asociācija, Liepājas kompleksā sporta skola, Liepājas olimpiskais centrs, Liepājas 8. vidusskola, LLU sporta biedrība, LSPA sporta klubs, Rīgas N. Draudziņas vidusskola, Profitness PA, Kokneses sporta centrs, Peldēšanas klubs Olimps, Rīgas starptautiskā skola Lāči, Rīgas peldēšanas klubs Ķīpsala, Rēzeknes BJSS, Rīgas 95. vidusskola, RTU sporta katedra, Saldus sporta skola, sporta klubs Marija, sporta klubs Zolitūde, Ulbrokas sporta komplekss, peldēšanas klubs Goldswimmer, Valmieras BSS, Valmieras peldēšanas klubs AQUA, Ventspils sporta skola Spars, veselības centrs Valeo, Ķekavas novada sporta skola, peldēšanas klubs Panākums, sporta klubs Spars-MK, SIA Reāls, SIA Aqua Fitness.

Reģistrētie sportisti: 7413

Pirmskolas vecuma: nav uzskaitīti

Jaunieši (līdz 18 gadiem): 5984

Elites sportisti: 1179

Seniori: 250

Izplatība: Rīga, Jelgava, Inčukalns, Stopiņi, Ķekava, Ogre, Valmiera, Balvi, Jēkabpils, Daugavpils, Rēzekne, Koknese, Dobele, Liepāja, Ventspils

Treneru skaits: 113

Lielākie sasniegumi: Kopš 1992. gada Latvija peldēšanā bijusi pārstāvēta visās olimpiskajās spēlēs. Pēc neatkarības atjaunošanas nozīmīgākie sasniegumi ir divas sudraba medaļas Eiropas Jaunatnes olimpiādē, kuras 2011. gadā izcīnīja Jānis Šaltāns, kā arī divas bronzas medaļas Eiropas junioru čempionātos: 2011. gadā — Uvis Kalniņš — un 2014. gadā — Jānis Šaltāns

Tuvākie mērķi/nākotnes vīzija

Pirmkārt, sadarbībā ar atbildīgajām valsts un nevalstiskajām institūcijām izstrādāt bērnu peldēt apmācības un drošības uz ūdens apmācības programmu un aktualizēt to visās Latvijas pašvaldībās, kurās pieejami peldbaseini. Mūsu mērķis panākt šīs programmas iekļaušanu vispārējā mācību programmā un nodrošināt tās īstenošanu par valsts budžeta līdzekļiem, uzsverot peldēt apmācības kā veselībai un dzīvībai nozīmīgas prasmes apguves nozīmi.

Otrkārt, esam uzsākuši modernas un funkcionāli daudzpusīgas izglītības un izpētes laboratorijas izveidi, kurā ietilps mūsdienīgs tehnoloģiskais ekipējums Latvijas izlases dalībnieku fiziskās sagatavotības, tehnikas un stila novērtēšana un analīze treniņu un sacensību laikā. Laboratorijas uzdevums ir palīdzēt uzlabot mūsu sportistu rezultātus un nodrošināt veiksmīgu dalību pasaules čempionātos un olimpiskajās spēlēs.

 

Kontakti: Ķīpsalas iela 5, Rīga, LV-1048. Tālr. 22840906;

e-pasts: info@swimming.lv

Mājaslapa: www.swimming.lv

LSFP