Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Andis Korde

09.11.1930.—17.01.2016.

Sigulda un brāļi Kordes. Tas ir pirmais teikums leģendai par kalnu slēpošanu Latvijā. Tagad Andis aizgājis. Leģendārs slēpotājs, daudzkārtējs Latvijas čempions un vēl leģendārāks treneris.

Viņam apkārt vienmēr mirdzēja daudz spožu zvaigžņu un zvaigznīšu. Vai pareizāk — viņš pats veicināja to radīšanu. Viņa audzēkņu pulkā ir ne tikai daudz čempionu, bet arī daudz izcilu ārstu, mākslinieku, sporta darbinieku, treneru un citu speciālistu, kas ļoti bieži spēja būt arī prasmīgākie slaloma trasēs un kas nekad savu treneri neaizmirsa.

Andis Korde cirta un veidoja trases. To pašu sportistiem tagad tik populāro Siguldas Kaķīškalnu, Gaiziņa rietumu nogāzē… Kad Siguldā tika veidota vēl viena trase, to iesauca par Dakterkalnu, jo visčaklākie strādnieki bija trenera bijušie audzēkņi — ārsti. Tagad tā ir Kordes trase.

Andis Korde aizgāja 85 gadu vecumā sava Kaķīškalna galā, kad bija beigušās Latvijā masveidīgākās bērnu sacensības kalnu slēpošanā.

„Neesi bēdīgs!” bija viens no Anda klasiskajiem teicieniem. Mums atliek to ievērot.