Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Ar kamanām augšup!

Zināmi nezināmais festivāla dienaskārtībā bija kamaniņu sports. Nolikums vēstīja, ka katrā komandā jābūt sešiem dalībniekiem, kas paralēlās trasēs sacentīsies līdz izslēgšanas braucieniem, kuros noskaidros čempionus. Bija publicēts arī gandrīz jebkurā lielveikalā nopērkamu un rīkotāju sagādāto kamanu attēls, lai var jau trenēties laikus braukšanā lejup pa jebkuru tuvāko kalnu, liekot noprast, ka būs nepieciešama arī nelielu dabisku virāžu veikšanas prasme. Bet nekas nebija teikts, par to, ka kamanas arī pašiem nāksies vilkt kalnā augšā!

Par to nu daži sporta skolotāji kasīja pakaušus, jo komandu bija komplektējuši no dūšīgākajiem braucējiem, bet izrādījās, ka daudz izšķirošāki bija sprinteri, kas spēja ātrāk kamanas dabūt uz starta vietu. Būtībā tā bija stafete, kurā finišētājs nodod kamanas biedram, kas ar tām jož kalnā augšā, lai pēc tam trauktos lejā, veicot dažus vieglus līkumus, jo virāžām sniega pat Vidzemes augstienē bija par maz.

Katrā ziņā šis pasākums bija izcils azarta un jautrības ģenerators, kā jau tas ziemas sportam pienākas.

ČEMPIONU BRONZAS

Grundzāles pamatskolu sporta skolotājs Māris Stabiņš festivālam pieteica pašu pirmo. Kopš 2006. gada, kad skola uzvarēja IzM projektu konkursā un nopirka slēpes, Grundzāle Ērgļos ir pārstāvēta regulāri. Patlaban 82 skolas bērnu rīcībā ir 50 slēpju pāri. Procentuāli arī šajā ziņā Grundzāle ir čempioni. Ja pašu miestā sniega trūkst, braucot trenēties uz Smiltenes trasi vai pat Hānju Igaunijā, tiekot izmantotas arī Žagarkalna iespējas. Festivālā grundzālieši startēja kamaniņu sportā, slidošanā, orientēšanās sportā un skolu lielajā stafetē, kurā vispār uzdrošinājās piedalīties tikai 10 mācību iestādes. “Mums vienmēr tikai bronzas medaļas!” smej Māris Stabiņš, kura audzēkņi šoreiz trešās vietas izcīnīja kamaniņu sportā un ziemas orientēšanās.

 

KAMANIŅU SPORTS

3. grupa

1. Jelgavas 4. vidusskola

2. Siguldas pilsētas vidusskola

3. Rīgas 93. vidusskola

2. grupa

1. Rugāju novada vidusskola

2. Kalsnavas pamatskola

3. Grundzāles pamatskola

1. grupa

1. Rīgas Franču licejs

2. Siguldas Valsts ģimnāzija

3. Rīgas Angļu ģimnāzija