Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Atvaino, Zigurd, nevis tārps, bet saldēdiens!

Lai kā arī hokeju sauktu leģendārais žurnālists Zigurds Mežavilks — par marginālu sporta veidu vai par tārpu Latvijas sporta ābolā —, tas tik un tā ir un paliks kā saldēdiens uz ziemas olimpisko spēļu tortes. Latvijai jau ceturto reizi pēc kārtas. Ak, jā, Zigurds jau arī ziemas olimpiskās spēles mēdz saukt par marginālām. Kaut gan tajās līdzās hokejam vai frīstailam ir arī tādi klasiski veidi kā ātrslidošana, distanču slēpošana, tramplīnlēkšana, daiļslidošana…

Tik un tā mēs patiešām varam būt lepni, ka vienai no pasaules hokeja lielvalstīm — Krievijai — tūdaļ pēc Otrā pasaules kara latvieši mācīja Kanādas hokeju. Krievu hokejs jeb hokejs ar bumbiņu tur jau bija gana populārs.

Mācīt varēja tāpēc, ka jau pirms Otrā pasaules kara bija gana regulāri piedalījušies pasaules un Eiropas čempionātos un arī 1936. gada ziemas olimpiskajās spēlēs Garmišā-Partenkirhenē. Bavārijas kūrortā mūsējie aizvadīja trīs spēles, cieta trīs zaudējumus — 1:7 pret Austriju, 2:9 pret Poliju un 0:11 pret Kanādu — un ar Šveici dalīja 13. vietu. Pa vieniem vārtiem debijas reizē guva Bebris, Pētersons un Paegle. Tieši hokeja izlases spēlētājs Leonīds Vedējs bija Latvijas delegācijas karognesējs.

Latvijas izlases sastāvs.Vārtsargi: Herberts Kušķis, Roberts Lapainis; aizsargi Leonīds Vedējs, Arvīds Jurgens; uzbrucēji: Aleksejs Auziņš, Jānis Bebris, Roberts Bleķis, Kārlis Paegle, Arvīds Pētersons, Ādolfs Petrovskis, Jānis Rozīte.

Līdz nākamajam olimpiskajam turnīram bija ejams garš un grūts ceļš. Atgriešanās olimpiskajā apritē notika 2002. gadā Soltleiksitijā, kur Latvijas delegācijas karognesējs bija leģendāras dinastijas pārstāvis Harijs Vītoliņš III. Harijam I un Harijam II līdzdalība olimpiskajās spēlēs izpalika.

DIVI NEVEIKSMĪGI PIEGĀJIENI

Kad Latvija ieguva tiesības piedalīties 1992. gada spēlēs Albērvilā, visas kvotas hokeja turnīram jau bija sadalītas. Savukārt divi nākamie mēģinājumi kvalificēties spēlēm bija dramatiski neveiksmīgi.

Pirmā iespēja tikai dota 1993. gada rudenī Šefīldā, kurā par mūsu galvenajiem pretiniekiem kļuva Slovākija, jo tikai nesen bija sadalījusies Čehoslovakija. Sākotnēji bija iecerēts četru komandu atlases turnīrs, bet slovāki tam tika pielikti klāt pēdējā brīdī, lielā mērā pateicoties azartiskam darbam hokeja diplomātijas jomā, labākai hokeja aizkulišu pārzināšanai un Petera Ščastnija ietekmei hokeja pasaulē. Bet mūsējie tik un tā jutās kā favorīti, jo slovāku valstsvienībai Šefīldā bija pirmās oficiālās spēles. Helmūta Baldera vadītā izlase ar Artūru Irbi vārtos bez lielām bažām tika galā ar Lielbritāniju (8:4), Japānu (7:1) un Poliju (6:2), tomēr bez ierunām ar 1:7 zaudēja Slovākijai, ko trenēja… Juliuss Šuplers. Mūsējiem būtu pieticis arī ar neizšķirtu, jo slovāki pirms tam nospēlēja 4:4 ar Poliju. Rezultatīvākais bija Aleksandrs Kerčs 9 (7+2). Komandai nevarēja palīdzēt ziemeļamerikāņi Sandis Ozoliņš, Grigorijs Panteļejevs un Sergejs Žoltoks.

Otrais piegājiens bija 1996. gada vasarā Rīgā, kur notika t. s. reģionālais kvalifikācijas turnīrs. Mūsējie vairāk nekā pārliecinoši ar 27:0 pārspēja Lietuvu, ar 15:2 — Igauniju un ar 12:2 — Ungāriju. Šos pašus pretiniekus gandrīz tikpat pārliecinoši vinnēja arī Baltkrievijas izlase. Tomēr ne tikai Sporta pils ledus priekšrocību dēļ Latvija bija favorītu lomā — sastāvā bija NHL vīri Sandis Ozoliņš, Kārlis Skrastiņš, Sergejs Žoltoks, Grigorijs Panteļejevs, Harijs Vītoliņš, Viktors Ignatjevs, Aleksandrs Kerčs. Trūka tikai Artūra Irbes. Diemžēl izšķirošo spēli par Dream Team sauktā izlase zaudēja bez ierunām — 1:4. Leonīdam Beresņevam nebija izdevies izveidot saliedētu kolektīvu un arī Sandis Ozoliņš nebija tāda komandas dvēsele, kāds ir tagad. Cerības tika atliktas vēl uz četriem gadiem.

KLĀGENFURTE — SOLTLEIKSITIJA

Sapnis piepildījās 2001. gada februārī Klāgenfurtē. Tiesa, šoreiz uzdevums bija visai vienkāršs, jo četru komandu konkurencē nedrīkstēja palikt pēdējie. Zviedra Kurta Lindstrēma trenētā izlase ar 4:2 pieveica Dāniju, ar 4:3 — Austriju, spēlēja neizšķirti — 1:1 — ar Franciju un ieguva pirmo vietu. Neviens mačs nebija ogu maize. Pret Austriju no 3:0 rezultāts kļuva 3:3 un laimīgs izrādījās Mārupes gurķa Jura Opuļska metiens pēdējās trešdaļas vidū. Turnīra labākā vārtsarga balvu saņēma Sergejs Naumovs, bet par labāko uzbrucēju tika atzīts Harijs Vītoliņš. Komandā bija tikai Eiropā spēlējošie hokejisti.

Soltleiksitijas olimpiskajā turnīrā piedalījās 14 komandas. Sešas izliktās jau bija labāko astoņniekā, bet pārējās cīnījās par divām vakancēm. Latvijas izlasē deviņiem spēlētājiem bija NHL pieredze, tāpēc debitantus pie peramajiem puikām pieskaitīt nevarēja. Drīzāk jau viņi sapņoja par iekļūšanu astoņniekā.

Latvija sāka ar 4:2 pār Austriju. Pirmos vārtus olimpiskajā turnīrā pēc neatkarības atjaunošanas guva Vjačeslavs Fanduļs. Tad dramatiskā mačā no 3:6 izrāva neizšķirtu — 6:6 — pret Slovākiju, bet ar 1:4 zaudēja Vācijai. Mačā par 9. vietu ar 9:2 tika sagrauta Ukraina. Der piebilst, ka Slovākija šoreiz palika tikai 13. vietā. NHL vīri — Irbe, Skrastiņš, Ozoliņš — palīgā varēja ierasties tikai uz vienu spēli. Vārtus guva: Fanduļs 4, Macijevskis 2, Ņiživijs 2, Panteļejevs 2, Vītoliņš 2, Maticins 1, Tribuncovs 1, Beļavskis 1, Cipruss 1, Semjonovs 1, Tambijevs 1.

Latvijas izlases sastāvs.Vārtsargi: Artūrs Irbe, Sergejs Naumovs, Edgars Masaļskis; aizsargi: Viktors Ignatjevs, Rodrigo Laviņš, Kārlis Skrastiņš, Atvars Tribuncovs, Igors Bondarevs, Oļegs Sorokins, Kaspars Astašenko, Sandis Ozoliņš, Andrejs Maticins; uzbrucēji: Herberts Vasiļjevs, Aigars Cipruss, Harijs Vītoliņš, Leonīds Tambijevs, Aleksandrs Kerčs, Vjačeslavs Fanduļs, Aleksandrs Beļavskis, Grigorijs Panteļejevs, Aleksandrs Semjonovs, Aleksandrs Ņiživijs, Aleksandrs Macijevskis.

RĪGA — TURĪNA

2005. gada februārī olimpiskais kvalifikācijas turnīrs notika Rīgā. Izlasē spēlēja arī Kārlis Skrastiņš un Sandis Ozoliņš, jo NHL bija lokauts. Pēc gana sīvām uzvarām pār Slovēniju (2:1) un Poliju (3:1) atkal gaidīja Baltkrievijas eksāmens. 10 minūtes pirms mača beigām Rīgas Sporta pils, kurā tas bija pēdējais nozīmīgais turnīrs, bija frustrācijā — 2:4. Vai tiešām atkārtosies vēsture? Fantastiskā veidā neatkārtojās. Leonīds Beresņevs, kas atkal bija pie izlases stūres, spēra izmisīgu soli, vairākumā vārtsarga vietā liekot sesto laukuma spēlētāju. Baltkrievi varēja gūt piektos vārtus, taču netrāpīja un pretuzbrukumā dabūja 3:4. Triju minūšu laikā Latvija guva trīs vārtus un svinēja fantastisku uzvaru, kas gan neradīja turpinājumu pēc gada Turīnā.

Šoreiz olimpiskajā turnīrā piedalījās vairs tikai 12 komandas, un jau ar pirmo spēli cīņās iesaistījās arī NHL spēlētājiem pārbagātās izlases. Mūsējiem bija sešas spēles, un tikai pusotrā izdevās parādīt cienīgu spēli — pret ASV 3:3 un pret Slovākiju otrās trešdaļas vidū bija 3:4, taču beigās 3:6. Tam sekoja 1:6 pret Zviedriju, 2:9 pret Krieviju. Glābējs nebija arī Latvijas delegācijas karognesējs Artūrs Irbe. Leonīda Beresņeva vadītā komanda bija sašķīdusi — beigās 2:5 pret Kazahstānu un 12. vieta tabulā. Sarūgtināts, Sandis Ozoliņš paziņoja, ka pieliek punktu karjerai Latvijas izlasē. Vārtus guva: Ņiživijs 2, Cipruss 2, Tribuncovs, Vasiļjevs, Ozoliņš, Cipulis, Ziediņš, M. Rēdlihs, Tambijevs.

Latvijas izlases sastāvs.Vārtsargi: Artūrs Irbe, Edgars Masaļskis, Sergejs Naumovs; aizsargi: Krišjānis Rēdlihs, Rodrigo Laviņš, Sandis Ozoliņš, Georgijs Pujacs, Arvīds Reķis, Agris Saviels, Kārlis Skrastiņš, Atvars Tribuncovs; uzbrucēji: Ģirts Ankipāns, Armands Bērziņš, Aigars Cipruss, Vladimirs Mamonovs, Aleksandrs Ņiživijs, Grigorijs Panteļejevs, Miķelis Rēdlihs, Aleksandrs Semjonovs, Mārtiņš Cipulis, Leonīds Tambijevs, Herberts Vasiļjevs, Māris Ziediņš.

RĪGA — VANKŪVERA

Ceļš uz Vankūveru Latvijas izlasei Rīgā izrādījās vieglākais no visiem. Taču ne viegls. 2009. gada februārī mūsējie ar 7:3 pieveica Ungāriju, ar 4:2 Ukrainu un ar 4:1 Itāliju.

Pirmo reizi olimpiskais turnīrs tika aizvadīts pilsētā, kurā ir NHL klubs (Canucks) un kurā kā viena no leģendām ir arī latvietis Haralds Šnepsts. Grupu turnīrā Latvijai pretī stājās divi smagsvari — Krievija un Čehija — un mūžsenais pretinieks Slovākija. Oļega Znaroka trenētajai komandai variantu nebija — attiecīgi 2:8, 2:5 un 0:6. Izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā atkal bija spēle ar Čehiju — pamatlaikā no 0:2 pēdējās desmit minūtēs Mārtiņš Cipulis un Miķelis Rēdlihs iemeta pa ripulim un panāca 2:2. Taču galavārdu teica čehi — papildlaika 6. minūtē Mārtiņa Karsuma komandas biedrs Davids Krejči sarūgtināja visu Latviju — 2:3. Kārlim Skrastiņam tas bija pēdējais turnīrs Latvijas izlasē. Vārtus guva: Ankipāns 2, Vasiļjevs, Sotnieks, Cipulis, M. Rēdlihs.

Latvijas izlases sastāvs.Vārtsargi: Edgars Masaļskis, Ervīns Muštukovs, Sergejs Naumovs; aizsargi: Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks, Arvīds Reķis, Krišjānis Rēdlihs, Guntis Galviņš, Rodrigo Laviņš, Kārlis Skrastiņš, Oskars Bārtulis; uzbrucēji: Lauris Dārziņš, Herberts Vasiļjevs, Miķelis Rēdlihs, Ģirts Ankipāns, Mārtiņš Cipulis, Jānis Sprukts, Aleksejs Širokovs, Mārtiņš Karsums, Aleksandrs Ņiživijs, Armands Bērziņš, Kaspars Daugaviņš, Gints Meija.

RĪGA — SOČI

Latvijas izlase uz Sočiem izspraucās cauri šaurām durtiņām, pie kurām drūzmējās arī Lielbritānijas, Kazahstānas un Francijas izlase. Lielā mērā tas izdevās tāpēc, ka komandā bija atgriezies Sandis Ozoliņš. Pavisam cits nekā 1996. gadā Rīgā vai 2006. gadā Turīnā. Pirmajā dienā: Latvija — Lielbritānija 6:2, Kazahstāna — Francija 3:2. Otrajā dienā: Francija — Lielbritānija 4:2, Latvija — Kazahstāna 3:2. Trešajā dienā: Kazahstāna — Lielbritānija 6:0, Latvija — Francija 2:3 (papildlaikā). Pret Kazahstānu saspringtā galotnē izdevās nosargāt uzvaru, bet pret Franciju no 0:3 trešās trešdaļas sākumā izdevās panākt 2:2. Izšķirošie izrādījās Mārtiņa Karsuma gūtie vārti. Vietu kārtība: 1. Latvija 7, 2. Kazahstāna 6, 3. Francija 5, 4. Lielbritānija 0.

Tā piekto reizi (ceturto pēc kārtas!) olimpiskajās spēlēs būs Latvijas hokejs. Sporta spēles allaž ir olimpisko spēļu degpunktā, un hokejam ziemas spēlēs konkurentu nav. Uz papīra Latvijai atvēlēta desmitā vieta, taču arī no mūsu hokejistiem veiksmīgu apstākļu sakritības gadījumā var gaidīt pārsteigumus.

Kā nekā sastāvā nav pirmziemnieku — ir viens no NHL (Zemgus Girgensons), seši ar šīs līgas pieredzi (Sandis Ozoliņš, Mārtiņš Karsums, Oskars Bārtulis, Arturs Kulda, Herberts Vasiļjevs, Jānis Sprukts), vismaz daži, kas par to sapņo (Ronalds Ķēniņš, Kristers Gudļevskis, Miks Indrašis). Patīkami pārsteigumi iespējami. Pirmkārt, ja visi labākie būs veseli un teicamākajā formā. Otrkārt, ja pratīs izmantot pretinieku aklimatizācijas problēmas. Treškārt, ja katrā spēlē ikviens, kas būs laukumā, izdarīs maksimālo un vēl 5 procentus. ASV amatieru uzvara Leikplesidā, arī Baltkrievijas autsaideru ceturtā vieta Soltleiksitijā bija sensācijai līdzīgi panākumi.

Pamats piesardzīgam optimismam ir. Gan smagāk savainotie — Jānis Sprukts, Herberts Vasiļjevs, Lauris Dārziņš —, gan vieglākas traumas dabūjušie — Georgijs Pujacs, Miķelis Rēdlihs, Ronalds Ķēniņš, Kaspars Daugaviņš — nostājušies uz kājām un jau met vārtus un izdara piespēles. Un var spēlēt vēl labāk. Pie regulāras spēļu prakses beidzot ticis Edgars Masaļskis. Tas nekas, ka līga nav tā brašākā, bet iemaņu atjaunošanai labu labā.

Atšķirībā no trim iepriekšējiem olimpiskajiem turnīriem Soltleiksitijā, Turīnā un Vankūverā šoreiz NHL vīriem nāksies saskarties ar nopietnām aklimatizācijas problēmām — laika starpība Soči — Ņujorka ir 9, bet Soči — Losandželosa pat 12 stundas. Vairums ziemeļamerikāņu Sočos ieradīsies 10. februārī. Spēlē pret Šveici, kuras sastāvā ir ierakstīti 9 aizokeāna hokejisti, tas mums lielas priekšrocības diez vai dos, taču pret čehiem, kuriem būs 17 NHL spēlētāji un mačs paredzēts 12:00, pēc vietējā laika, un pret Zviedriju (24 ziemeļamerikāņi) — 21:00, pretiniekiem var arī sākt griezties galva. Amerikā viņi ir paraduši ceļot 3 stundu amplitūdā. Visi, arī NHL zvaigznes, ir tikai cilvēki, nevis uzvelkami roboti, kurus vienkārši var pārlikt no vietas vietā un viņu darbībā nekas nemainās.

Latvijas izlases kodolu veidos Rīgas dinamieši — pieci aizsargi un četri uzbrucēji. Vēl vairāki — Karsums, Rēdlihs, Sprukts, arī Daugaviņš — Dinamo sastāvā ir spēlējuši un agrākās saites nav aizmirsuši. Arī tā ir priekšrocība, kuru jāprot izmantot. Kā to šajā sezonā Dinamo spējuši pret uz papīra daudz spēcīgākiem pretiniekiem — Sanktpēterburgas SKA, Maskavas Dynamo vai Kazaņas Ak Bars. Puišu un arī treneru kolektīva — ar Tedu Nolanu priekšgalā — rokās ir ne tikai devītnieki, bet arī vairāki trumpji. Svarīgi tos īstajā brīdī likt lietā.

„Uz Sočiem nedosimies ar domu tikai piedalīties. Centīsimies sagādāt pārsteigumus,” tā saka viens no potenciālajiem izlases līderiem Lauris Dārziņš. Nav pamata viņam neticēt.

Katrā olimpiskajā turnīrā Latvijas izlasei bijis cits galvenais treneris. Šoreiz virsaitis būs kanādiešu indiānis Teds Nolans, kura CV ir arī darbs ar vairākiem NHL klubiem. Ar Bufalo Sabres nopelnīta sezonas labākā trenera balva — Jack Adams Trophy. Arī patlaban Nolans ir šā kluba galvenais treneris. Bet tieši ar Latvijas izlasi viņš būs īstenojis vienu no sapņu ierakstiem biogrāfijā — vadīt valstsvienību olimpiskajā turnīrā. Nolana palīgi Sočos būs Toms Kūlens un Kārlis Zirnis.

60 gadus vecajam kanādietim Kūlenam ir vairāk kā trīsdesmit gadu pieredze trenera arodā. Viņš ir strādājis ar daudzām jauniešu un pieaugušo komandām Ziemeļamerikā un arī Eiropā.

35 gadus vecais Kārlis Zirnis spēlējis Latvijas U-18 un U-20 izlasēs. Viņš spēlējis arī Ziemeļamerikas zemākās līgās, kur strādājis arī par skautu un trenera palīgu.

Diemžēl Latvijas izlase jau pirms spēlēm bija spiesta saskarties ar organizatoru neizdarībām, jo tika atceltas abas iecerētās pārbaudes spēles ar Krieviju un Austriju. Priekšrocība, jo mūsējie pirms oficiālā turnīra pilnā sastāvā būtu aizvadījuši divas pārbaudes spēles, nu var būt pārvērsta mīnusā — līdz ar to spēlētāji divas nedēļas būs bez spēļu prakses.

 

Edgars MASAĻSKIS

Hokejists

Pozīcija: vārtsargs

Dzimis: 1980. gada 31. martā Rīgā

Augums, svars: 176 cm, 85 kg

Izglītība: Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija

Olimpiskā pieredze

2010. g. OS 12. v.

2006. g. OS 12. v.

2002. g. OS 9. v.

Latvijas valstsvienībā

aizvadītas — 125 spēles

spēles laiks — 7015 min un 28 s

zaudētie vārti — 313

vidēji spēlē ielaistās ripas — 2,6769

sausās spēles — 11

rezultatīvas piespēles — 2

soda minūtes — 0

Debija izlasē: 2000. gada 11. novembrī

Sporta klubi

1996—1998: HK Riga 2000

1998—2002: Metalurgs Liepaja

2002—2003: Mörrums GoIS; Sibir Novosibirsk; Metalurgs Liepaja

2003—2004: HK Riga 2000

2004—2005: HC Karlovy Vary; HC Dukla Jihlava; IHC Pisek

2005—2006: Neftyanik Almetievsk

2006—2007: EHC Freiburg

2007—2008: Metallurg Zhlobin

2008—2009: Dinamo Riga; EV Duisburg

2009—2010: Dinamo Riga

2010—2013: Yugra Khanty-Mansiysk

2013— bez kluba

Ģimenes stāvoklis: precējies

Vaļasprieki: golfs, makšķerēšana

Interesanti fakti

Rezultatīvākais vārtsargs Latvijas hokeja vēsturē — atdevis divas rezultatīvas piespēles. Latvijas hokeja izlases sastāvā piedalījies 12 Pasaules čempionātos, trijos olimpisko spēļu turnīros, kā arī divos olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīros un divos Pasaules čempionātos junioriem. Spēļu skaita ziņā viens no pieredzes bagātākajiem vārtsargiem izlasē

 

 

Ervīns MUŠTUKOVS

Hokejists

Pozīcija: vārtsargs

Dzimis: 1984. gada 7. aprīlī Rīgā

Augums, svars: 184 cm, 80 kg

Olimpiskā pieredze

2010. g. OS 12. v.

Latvijas valstsvienībā

aizvadītas — 12 spēles

spēles laiks — 513 min un 8 s

zaudētie vārti — 17

vidēji spēlē ielaistās ripas — 1,9878

sausās spēles — 2

rezultatīvas piespēles — 0

soda minūtes — 0

Debija izlasē: 2004. gada 4. septembrī

Sporta klubi

1999—2000: HK NIK's Brih Riga

2000—2003: Stalkers Juniors Daugavpils

2003—2004: Drummondville Voltigeurs

2004—2006: Metalurgs Liepaja

2006—2007: Knoxville Ice Bears; Toledo Storm

2007—08: Knoxville Ice Bears; Elmira Jackals; Gwinnett Gladiators; Cincinnati Cyclones; Manitoba Moose

2008—2009: Dinamo Riga; HK Riga 2000

2009—2010: Dinamo Juniors Riga

2010—2011: Sheffield Steelers

2011—2012: Odense

2012—2013: Mora J20; Mora

2013—2014: Esbjerg

Interesanti fakti

2010. gada maijā pievienojās Lielbritānijas hokeja līgas klubam Šefīldas Steelers. Tajā pašā sezonā palīdzēja Steelers izcīnīt čempiona titulu, kā arī tika atzīts par visas līgas labāko vārtsargu. Uzstādījis vairākus rekordus (tai skaitā sausajās spēlēs) un iekļauts līgas pirmajā zvaigžņu izlasē, kas aizvadīja spēli pret nākamajiem Stenlija kausa ieguvējiem Bostonas Bruins. Pēc statistikas vismazāk ripu ielaidušais vārtsargs izlases spēlēs Latvijas hokeja vēsturē. Vidēji spēlē ir ielaidis 1,9878 ripas

 

Kristers GUDĻEVSKIS

Hokejists

Pozīcija: vārtsargs

Dzimis: 1992. gada 31. jūlijā Ogrē

Augums, svars: 192 cm, 86 kg

Izglītība: Rīgas 19. vidusskola

Olimpiskā pieredze

2014. g. OS — debija

Latvijas valstsvienībā

aizvadītas — 18 spēles

spēles laiks — 423 min un 15 s

zaudētie vārti — 15

vidēji spēlē ielaistās ripas — 2,1264

sausās spēles — 0

rezultatīvas piespēles — 0

soda minūtes — 0

Debija izlasē: 2012. gada 7. aprīlī

Sporta klubi

2009—2010: HK Ogre; Ozolnieki/Juniors

2010—2011: Dinamo Riga; HK Riga

2011—2012: Dinamo Riga; HK Riga

2012—2013: Dinamo Riga; HK Riga; HK Juniors Riga

2013—2014: Syracuse Crunch; Florida Everblades

Ģimenes stāvoklis: neprecējies

Interesanti fakti

2013. gada NHL draftā viņu Tampabejas Lightning izraudzījās piektajā kārtā ar kopējo 124. kārtas numuru. Viņš kļuva par 29. Latvijas hokejistu un vienīgi otro vārtsargu pēc Artūra Irbes, kas ticis izvēlēts NHL draftā

 

Georgijs PUJACS

Hokejists

Pozīcija: aizsargs

Dzimis: 1981. gada 11. jūnijā Rīgā

Augums, svars: 184 cm, 83 kg

Pirmais treneris: Sergejs Ivčenko

Olimpiskā pieredze

2010. g. OS — 12. v.

2006. g. OS — 12. v.

Latvijas valstsvienībā

aizvadītas — 142 spēles

gūtie vārti — 10

rezultatīvas piespēles — 21

gūtie rezultativitātes punkti — 31

soda minūtes — 135

Debija izlasē: 2001. gada 9. novembrī

Sporta klubi

1996—1998: HK Riga 2000

1998—1999: Dinamo Riga 81

1999—2000: Rochester Mustangs; Anchorage Aces

2000—2001: Metalurgs Liepaja; Vilki Riga

2001—2003: Metalurgs Liepaja

2003—2004: Orebro

2004—2005: Vilki Riga, Elmira Jackals

2005—2006: HK Riga 2000

2006—2007: Khimik Mytischy; Khimik Mytischy-2

2007—2008: Lada Togliatti; Dinamo Minsk

2008—2009: Lada Togliatti; Dinamo Riga

2009—2012: Sibir Novosibirsk

2011—2012: Sibir Novosibirsk; Avangard Omsk

2012—2013: Avangard Omsk

2013—2014: Dinamo Riga

Ģimenes stāvoklis: precējies

Interesanti fakti

2011.—12. gada sezonā, īsi pirms transfēru loga aizvēršanas, pievienojās Omskas Avangard vienībai, noslēdzot ar komandu līgumu uz nākamajām divām sezonām. 2011.—2012. gada sezonā kluba sastāvā tika līdz Gagarina kausa finālam, kurā zaudēja bijušā Latvijas izlases trenera Oļega Znaroka vadītajam OHK Dinamo

 

Oskars BĀRTULIS

Hokejists

Pozīcija: aizsargs

Dzimis: 1987. gada 21. janvārī Ogrē

Augums, svars: 190 cm, 92 kg

Izglītība: Rīgas 1.vidusskola

Pirmais treneris: Jevgēņijs Banovs

Olimpiskā pieredze

2010. g. OS — 12. v.

Latvijas valstsvienībā

aizvadītas — 25 spēles

gūtie vārti — 2

rezultatīvas piespēles — 3

gūtie rezultativitātes punkti — 5

soda minūtes — 16

Debija izlasē: 2005. gada 25. aprīlī

Sporta klubi

2001—2002: Prizma Riga

2002—2003: Prizma Riga; Vilki Riga

2003—2004: CSKA Moskva-2

2004—2006: Moncton Wildcats

2006—2007: Cape Breton Screaming Eagles

2007—2009: Philadelphia Phantoms

2009—2012: Philadelphia Flyers; Adirondack Phantoms

2012—2014: Donbass Donetsk

Ģimenes stāvoklis: precējies

Vaļasprieks: rallijs

Interesanti fakti

Viens no retajiem latviešu hokejistiem, kurš spēlējis Stenlija kausa finālā

 

Krišjānis RĒDLIHS

Hokejists

Pozīcija: aizsargs

Dzimis: 1981. gada15. janvārī Rīgā

Augums, svars 189 cm, 93 kg

Olimpiskā pieredze

2010 OS — 12. v.

2006 OS — 12. v.

Latvijas valstsvienībā

aizvadītas — 121 spēles

gūtie vārti — 9

rezultatīvas piespēles — 12

gūtie rezultativitātes punkti — 21

soda minūtes — 54

Debija izlasē: 2002. gada 10. aprīlī

Sporta klubi

1998—1999: Dinamo Riga 81

1999—2002: Metalurgs Liepaja

2002—2006: Albany River Rats

2006—2007: Gottéron; Amur Khabarovsk

2007—2008: Linköping; Hamburg Freezers

2008—2009: Dinamo Riga; HK Riga 2000

2009—2014: Dinamo Riga

Interesanti fakti

Latvijas izlases sastāvā piedalījies sešos Pasaules čempionātos, 2006. un 2010. gada Olimpiskajās spēlēs un 1999. gada Eiropas čempionātā junioriem

 

Artūrs KULDA

Hokejists

Pozīcija: aizsargs

Dzimis 1988. gada 25. jūlijā Leipcigā (Vācija)

Augums, svars 188 cm, 98 kg

Izglītība: Rīgas Herdera vidusskola

Pirmais treneris: Aivars Skudra

Olimpiskā pieredze

2010. g. OS — 12. v.

Latvijas valstsvienībā

aizvadītas — 20 spēles

gūtie vārti — 2

rezultatīvas piespēles — 1

gūtie rezultativitātes punkti — 3

soda minūtes — 18

Debija izlasē: 2006. gada 16. aprīlī

Sporta klubi

2003—2004: Prizma Riga

2004—2006: CSKA Moskva-2

2006—2007: Peterborough Petes

2007—2008: Peterborough Petes; Chicago Wolves

2008—2009: Chicago Wolves

2009—2011: Atlanta Thrashers; Chicago Wolves

2011—2012: Winnipeg Jets; St. John's IceCaps

2012—2013: Sibir Novosibirsk

2013—2014: Salavat Yulaev Ufa

Ģimenes stāvoklis: neprecējies

Vaļasprieks: spēlēt ģitāru

Interesanti fakti

2008. gadā ieguvis Kaldera kausu

 

Arvīds REĶIS

Hokejists

Pozīcija: aizsargs

Dzimis 1979. gada 1. janvārī Jūrmalā

Augums, svars: 180 cm, 90 kg

Olimpiskā pieredze

2010. g. OS — 12. v.

2006. g. OS — 12. v.

Latvijas valstsvienībā

aizvadītas — 111 spēles

gūtie vārti — 8

rezultatīvas piespēles — 13

gūtie rezultativitātes punkti — 21

soda minūtes — 171

Debija izlasē: 1997. gada 13. augustā

Sporta klubi

1995—1996: Dubuque Fighting Saints

1996—1998: Erie Otters

1998—1999: Erie Otters; Metalurgs Liepaja

1999—2000: Erie Otters; Indianapolis Ice

2000—2001: Peoria Rivermen

2001—2002: Peoria Rivermen; Worcester IceCats

2002—2003: Peoria Rivermen

2003—2005: Augsburger Panther

2005—2006: Augsburger Panther; HK Riga 2000

2006—2008: Augsburger Panther

2008—2010: Grizzly Adams Wolfsburg

2010—2014: Dinamo Riga

Interesanti fakti

Spēlēja jau Pasaules čempionātā pieaugušajiem un kopš tā laika piedalījies visos svarīgākajos izlases turnīros — 2004., 2006., 2007., 2008. un 2010. gada Pasaules čempionātā, 2005. gada olimpisko spēļu kvalifikācijā, 2006. un 2010. gada olimpiskajās spēlēs, izlaižot 2005. un 2009. gada Pasaules čempionātu. Tāpat izlaida daļu 2007. gada Pasaules čempionāta, jo turnīra vidū guva savainojumu

 

Kristaps SOTNIEKS

Hokejists

Pozīcija: aizsargs

Dzimis: 1987. gada 29. janvārī Rīgā

Augums, svars: 184 cm, 76 kg

Izglītība: Rīgas 45.vidusskola

Olimpiskā pieredze

2010. g. OS — 12. v.

Latvijas valstsvienībā

aizvadītas — 91 spēles

gūtie vārti — 4

rezultatīvas piespēles — 13

gūtie rezultativitātes punkti — 17

soda minūtes — 54

Debija izlasē: 2008. gada 17. decembrī

Sporta klubi

2004—2008: HK Riga 2000

2008—2009: Dinamo Riga

2009—2010: Dinamo Riga; Dinamo Juniors Riga

2010—2014: Dinamo Riga

Ģimenes stāvoklis: neprecējies

Vaļasprieks: futbols

Interesanti fakti

Latvijas pieaugušo izlasē debitējis 2008. gada 17. decembrī. Kopā ar Latvijas hokeja valstsvienību ir izcīnījis 7. vietu 2009. gada Pasaules čempionātā Šveicē, 12. vietu 2010. gada ziemas olimpiskajās spēlēs un 11. vietu 2010. gada Pasaules čempionātā

 

Ralfs FREIBERGS

Hokejists

Pozīcija: aizsargs

Dzimis: 1991. gada 17. maijā Rīgā

Augums, svars: 180 cm, 86 kg

Izglītība: Bowling Green State university

Olimpiskā pieredze

2014. g. OS — debija

Latvijas valstsvienībā

aizvadītas — 10 spēles

gūtie vārti — 0

rezultatīvas piespēles — 2

gūtie rezultativitātes punkti — 2

soda minūtes — 10

Debija izlasē: 2013. gada 19. aprīlī

Sporta klubi

2006—2007: Prizma Riga U18

2007—2008: Prizma Riga; Prizma Riga U18

2008—2009: HS Prizma/Hanza Riga

2009—2010: Dinamo Juniors Riga; Texas Tornado

2010—2011: Texas Tornado

2011—2012: Lincoln Stars

2012—2014: Bowling Green State Univ.

Ģimenes stāvoklis: neprecējies

Vaļasprieki: basketbols, florbols, teniss

Interesanti fakti

Pašlaik (2013) spēlē Bowling Green State University komandā NCAA līgā. Latvijas izlasē debitēja2013. gada 19. aprīlī pārbaudes spēlē pret Baltkrievijas hokeja izlasi.Spēlējis arī Latvijas U-18 un U-20 hokeja izlasēs

 

Sandis OZOLIŅŠ

Hokejists

Pozīcija: aizsargs

Dzimis: 1972. gada 3. augustā Siguldā

Augums, svars: 190 cm, 95 kg

Olimpiskā pieredze

2006. g. OS — 12. v.

2002. g. OS — 9. v.

Latvijas valstsvienībā

aizvadītas — 35 spēles

gūtie vārti — 9

rezultatīvas piespēles — 26

gūtie rezultativitātes punkti — 35

soda minūtes — 67

Debija izlasē1996. gada 2. augustā

Sporta klubi

1990—1991: Dinamo Riga

1991—1992: Stars Riga; Kansas City Blades

1992—1995: San Jose Sharks

1995—1996: San Jose Sharks; Colorado Avalanche; San Francisco Spiders

1996—2000: Colorado Avalanche

2000—2001: Carolina Hurricanes

2001—2002: Carolina Hurricanes; Florida Panthers

2002—2003: Florida Panthers; Anaheim Ducks

2003—2004: Ana heim Ducks

2004—2005: Nespēlēja

2005—2006: Anaheim Ducks; New York Rangers

2006—2007: New York Rangers

2007—2008: San Jose Sharks; Worcester Sharks

2008—2009: Nespēlēja

2009—2012: Dinamo Riga 

2012—2013: Atlant Mytishchi 

2013—2014: Dinamo Riga 

Interesanti fakti

Spēlējis NHL no 1992. līdz 2003.gadam, kopumā pamatturnīros aizvadot 743 spēles, kurās ir gūti 153 vārti un izdarītas 356 rezultatīvas piespēles; savukārt play-off turnīros ir aizvadītas 134 spēles, gūti 23 vārti un izdarītas 67 rezultatīvas piespēles.

1996.gadā ieguva Stenlija kausu. 1997.gadā tika ievēlēts NHL All Star pirmajā sastāvā

 

Miķelis RĒDLIHS

Hokejists

Pozīcija: uzbrucējs

Dzimis: 1984. gada 1. jūlijā Rīgā

Augums, svars: 180 cm, 83 kg

Olimpiskā pieredze

2010. g. OS — 12. v.

2006. g. OS — 12. v.

Latvijas valstsvienībā

aizvadītas — 142 spēles

gūtie vārti — 24

rezultatīvas piespēles — 41

gūtie rezultativitātes punkti — 65

soda minūtes — 107

Debija izlasē: 2003. gada 5. septembrī

Sporta klubi

1999—2002: Prizma Riga

2002—2003: New York Apple Core; Boston Jr. Bruins

2003—2005: HK Riga 2000

2005—2006: Björklöven

2006—2007: Yunost Minsk

2007—2008: Metallurg Zhlobin

2008—2012: Dinamo Riga

2012—2014: Lokomotiv Yaroslavl

Ģimenes stāvoklis: precējies

 

Jānis SPRUKTS

Hokejists

Pozīcija: uzbrucējs

Dzimis: 1982. gada 31. janvārī Rīgā

Augums, svars: 189 cm, 85 kg

Olimpiskā pieredze

2010. g. OS — 12. v.

2006. g. OS — 12. v.

Latvijas valstsvienībā

aizvadītas — 145 spēles

gūtie vārti — 27

rezultatīvas piespēles — 52

gūtie rezultativitātes punkti — 79

soda minūtes — 36

Debija izlasē: 2000. gada 12. aprīlī

Sporta klubi

1999—2000: Essamika/Juniors; Lukko U20

2000—2001: Lukko U20; Lukko

2001—2002: Acadie—Bathurst Titan

2002—2003: Sport; Acadie—Bathurst Titan

2003—2004: ASK Ogre; Odense

2004—2005: HK Riga 2000

2005—2006: HPK

2006—2007: Florida Panthers; Rochester Americans

2007—2008: Lukko

2008—2009: Florida Panthers; Rochester Americans

2009—2012: Dinamo Riga

2012—2013: CSKA Moskva

2013—2014: Lokomotiv Yaroslavl

 

Lauris DĀRZIŅŠ

Hokejists

Pozīcija: uzbrucējs

Dzimis: 1985. gada 28. janvārī Rīgā

Augums, svars: 191 cm, 91 kg

Izglītība: Rīgas 99. vidusskola

Pirmais treneris: Igors Smirnovs

Olimpiskā pieredze

2010. g. OS — 12. v.

Latvijas valstsvienībā

aizvadītas — 99 spēles

gūtie vārti — 36

rezultatīvas piespēles — 19

gūtie rezultativitātes punkti — 55

soda minūtes — 76

Debija izlasē: 2003. gada 7. novembrī

Sporta klubi

2001—2003: Lukko U18; Lukko U20

2003—2004: Lukko U20

2004—2006: Kelowna Rockets

2006—2007: Ilves; HC Vsetin

2007—2008: HC Trinec; HK Gomel

2008—2011: Dinamo Riga

2011—2013: Ak Bars Kazan

2013—2014: Traktor Chelyabinsk

Ģimenes stāvoklis: precējies

Vaļasprieki: golfs, teniss

Interesanti fakti

Pirms 2013. gada Pasaules čempionāta kļuva par Latvijas izlases kapteini, bet čempionāta laikā — par komandas rezultatīvāko spēlētāju

 

Kaspars DAUGAVIŅŠ

Hokejists

Pozīcija: uzbrucējs

Dzimis: 1988. gada 18. maijā Rīgā

Augums, svars: 185 cm, 93 kg

Izglītība: Rīgas Juglas vidusskola

Olimpiskā pieredze

2010. g. OS — 12. v.

Latvijas valstsvienībā

aizvadītas — 42 spēles

gūtie vārti — 11

rezultatīvas piespēles — 1

gūtie rezultativitātes punkti — 12

soda minūtes — 20

Debija izlasē: 2006. gada 15. aprīlī

Sporta klubi

2003—2004: HK Riga 2000; Prizma Riga

2004—2005: CSKA Moskva-2

2005—2006: HK Riga 2000

2006—2007: Toronto St. Michael's Majors; Binghamton Senators

2007—2009: Mississauga St. Michael's Majors; Binghamton Senators

2009—2010: Ottawa Senators; Binghamton Senators

2010—2011: Binghamton Senators

2011—2012: Ottawa Senators; Binghamton Senators

2012—2013: Dinamo Riga; Ottawa Senators; Boston Bruins

2013—2014: Genève-Servette

Ģimenes stāvoklis: precējies

Vaļasprieki: golfs, futbols

Interesanti fakti

2006. gadā kļuva par trešo spēlētāju, kas viena gada laikā spēlējis Pasaules čempionātā gan Latvijas U-18, gan U-20, gan pieaugušo izlasē

 

Zemgus GIRGENSONS

Hokejists

Pozīcija: uzbrucējs

Dzimis: 1994. gada 5. janvārī Rīgā

Augums, svars: 187cm, 90 kg

Olimpiskā pieredze

2014. g. OS — debija

Latvijas valstsvienībā

aizvadītas — 5 spēles

gūtie vārti — 1

rezultatīvas piespēles — 0

gūtie rezultativitātes punkti — 1

soda minūtes — 0

Debija izlasē: 2013. gada 5. maijā

Sporta klubi

2009—2010: Green Mountain Glades

2010—2012: Dubuque Fighting Saints

2012—2013: Rochester Americans

2013—2014: Buffalo Sabres

Interesanti fakti

2013. gada 3. oktobrī debitēja Bufalo Sabres sastāvā, atzīmējoties ar vārtu guvumu 1—2 zaudējumā pret Detroitas Red Wings. Viņš ir 19. Latvijas hokejists (tāpat arī jaunākais), kas spēlējis NHL

 

Mārtiņš KARSUMS

Hokejists

Pozīcija: uzbrucējs

Dzimis: 1986. gada 26. februārī Rīgā

Augums, svars: 178 cm, 90 kg

Olimpiskā pieredze

2010. g. OS — 12. v.

Latvijas valstsvienībā

aizvadītas — 34 spēles

gūtie vārti — 12

rezultatīvas piespēles — 14

gūtie rezultativitātes punkti — 26

soda minūtes — 62

Debija izlasē: 2008. gada 11. maijā

Sporta klubi

2000—2001: Prizma Riga; HK Riga 2000

2001—2002: Prizma Riga; New York Apple Core

2002—2003: HK Riga 2000; Vilki Riga; Prizma Riga

2003—2006: Moncton Wildcats

2006—2008: Providence Bruins

2008—2009: Boston Bruins; Providence Bruins; Tampa Bay Lightning

2009—2010: Norfolk Admirals; Dinamo Riga

2010—2013: Dinamo Riga

2013—2014: Dynamo Moskva

Interesanti fakti

2004. gada NHL draftā viņu izraudzījās Bostonas Bruins ar kopējo 64. numuru. 2006. gada 22. martā viņš parakstīja triju gadu līgumu ar šo klubu, taču spēlēja tā fārmklubā — AHL līgas klubā Providences Bruins.

2008. gada 14. decembrī viņš debitēja NHL Bostonas Bruins sastāvā. 2009. gada 10. janvārī viņš aizvadīja savu otro spēli Bruins rindās, atzīmējoties ar vienu rezultatīvu piespēli, kā arī pozitīvu lietderības koeficientu +1.

 

Vitālijs PAVLOVS

Hokejists

Pozīcija: uzbrucējs

Dzimis: 1989. gada 17. jūnijā Rīgā

Augums, svars: 195 cm, 98 kg

Izglītība: Rīgas 22. vidusskola

Olimpiskā pieredze

2014. g. OS — debija

Latvijas valstsvienībā

aizvadītas — 31 spēles

gūtie vārti — 1

rezultatīvas piespēles — 2

gūtie rezultativitātes punkti — 3

soda minūtes — 16

Debija izlasē: 2011. gada 10. februārī

Sporta klubi

2007—2008: SK LSPA/Riga

2008—2009: DHK Latgale; DHK Latgale-2; Daugavpils Ledus Skola U20

2009—2010: Metalurgs Liepaja

2010—2011: Metalurgs Liepaja; Metalurgs Liepaja-2

2011—2012: Beibarys Atyrau

2012—2013: Jokipojat; Dinamo Riga

2013—2014: Dinamo Riga

Ģimenes stāvoklis: neprecējies

Interesanti fakti

2012. gada vasarā noslēdza triju gadu līgumu ar KHL klubu Rīgas Dinamo. Komanda Pavlovu izīrēja somu klubam Jokipojat, taču decembrī hokejists atgriezās Dinamo sastāvā

 

Ronalds ĶĒNIŅŠ

Hokejists

Pozīcija: uzbrucējs

Dzimis: 1991. gada 28. februārī Rīgā

Augums, svars: 182 cm, 91 kg

Izglītība: Sportschulle NET Thurgau, Šveice

Pirmais treneris: Edmunds Vasiļevs

Olimpiskā pieredze

2014. g. OS — debija

Latvijas valstsvienībā

aizvadītas — 45 spēles

gūtie vārti — 2

rezultatīvas piespēles — 7

gūtie rezultativitātes punkti — 9

soda minūtes — 32

Debija izlasē: 2011. gada 11. februārī

Sporta klubi

2006—2007: Metalurgs Liepaja U18

2007—2008: Pikes Oberthurgau U17

2008—2009: GC Küsnacht U20; GC Küsnacht Lions

2009—2010: GCK/ZSC Lions U20; GC Küsnacht Lions

2010—2011: GCK/ZSC Lions U20; GC Küsnacht Lions

2011—2014: ZSC

Ģimenes stāvoklis: neprecējies

Vaļasprieki: golfs, slēpošana

Interesanti fakti

No 2008. līdz 2011. gadam spēlēja Šveices B līgas klubā GCK Lions. 2012. gadā Cīrihes Lions sastāvā izcīnīja Šveices čempiontitulu

 

Mārtiņš CIPULIS

Hokejists

Pozīcija: uzbrucējs

Dzimis: 1980. gada 29. novembrī Cēsīs

Augums, svars: 181cm, 85 kg

Pirmais treneris: Andrejs Tumševics

Olimpiskā pieredze

2010. g. OS — 12. v.

2006. g. OS — 12. v.

Latvijas valstsvienībā

aizvadītas — 161 spēles

gūtie vārti — 51

rezultatīvas piespēles — 46

gūtie rezultativitātes punkti — 97

soda minūtes — 76

Debija izlasē: 2001. gada 9. aprīlī

Sporta klubi

1998—2000: Metalurgs Liepaja

2000—2001: HK Riga 2000

2001—2002: HK Riga 2000; Prizma Riga

2002—2006: HK Riga 2000

2006—2007: HK SKP Poprad

2007—2008: Metallurg Zhlobin

2008—2010: Dinamo Riga

2010—2011: Amur Khabarovsk

2011—2012: Dinamo Riga

2012—2013: HC Lev Praha

2013—2014: Dinamo Riga

Ģimenes stāvoklis: precējies

 

Armands BĒRZIŅŠ

Hokejists

Pozīcija: uzbrucējs

Dzimis: 1983. gada 27. decembrī Rīgā

Augums, svars: 192 cm, 97 kg

Izglītība: Rīgas 85. vidusskola

Pirmais treneris: Ēriks Miļūns

Olimpiskā pieredze

2010. g. OS — 12. v.

2006. g. OS — 12. v.

Latvijas valstsvienībā

aizvadītas — 129 spēles

gūtie vārti — 9

rezultatīvas piespēles — 30

gūtie rezultativitātes punkti — 39

soda minūtes — 184

Debija izlasē: 2004. gada 3. septembrī

Sporta klubi

1999—2000: Essamika/Juniors; Prizma Riga

2000—2001: Prizma Riga; HK Riga 2000

2001—2003: Shawinigan Cataractes

2003—2004: Louisiana IceGators

2004—2005: Wheeling Nailers

2005—2006: HK Riga 2000

2006—2007: HC Vsetin; HK Riga 2000

2007—2008: HK Riga 2000; HC Prostejov; HK Nitra

2008—2009: Dinamo Riga

2009—2010: Dinamo Riga; Dinamo Juniors Riga

2010—2011: HPK

2011—2012: Yunost Minsk

2012—2013: Kompanion Kiev

2013—2014: Beibarys Atyrau

Ģimenes stāvoklis: precējies

Vaļasprieki: golfs, teniss, futbols

 

Juris ŠTĀLS

Hokejists

Pozīcija: uzbrucējs

Dzimis: 1982. gada 8. aprīlī Rīgā

Augums, svars: 191 cm, 94 kg

Izglītība: Biznesa augstskola Turība, Uzņēmējdarbības vadība

Pirmais trenerisGints Bisenieks

Olimpiskā pieredze

2014. g. OS — debija

Latvijas valstsvienībā

aizvadītas — 111 spēles

gūtie vārti — 11

rezultatīvas piespēles — 20

gūtie rezultativitātes punkti — 31

soda minūtes — 56

Debija izlasē: 2000. gada 11. novembrī

Sporta klubi

2000—2001: Lukko U20

2001—2002: Sarnia Sting

2002—2003: Owen Sound Attack; Hartford Wolf Pack

2003—2004: Hartford Wolf Pack

2004—2006: Charlotte Checkers

2006—2007: Torpedo Nizhny Novgorod; Torpedo Nizhny Novgorod-2; HC Trinec

2007—2008: HC Trinec; Neman Grodno; HK Riga 2000

2008—2009: Dinamo Riga; HK Riga 2000

2009—2010: Quad City Mallards

2010—2011: Dinamo Riga; Metalurgs Liepaja

2011—2012: Dinamo Riga

2012—2013: Kompanion Kiev; HK SKP Poprad

2013—2014: HK SKP Poprad

Ģimenes stāvoklis: precējies

 

Miks INDRAŠIS

Hokejists

Pozīcija: uzbrucējs

Dzimis: 1990. gada 30. septembrī Rīgā

Augums, svars: 190 cm, 85 kg

Olimpiskā pieredze

2014. g. OS — debija

Latvijas valstsvienībā

aizvadītas — 37 spēles

gūtie vārti — 9

rezultatīvas piespēles — 6

gūtie rezultativitātes punkti — 15

soda minūtes — 4

Debija izlasē: 2012. gada 9. februārī

Sporta klubi

2005—2006: Metalurgs Liepaja

2006—2007: Metalurgs Liepaja U18

2007—2008: SK Riga 18; SK LSPA/Riga

2008—2009: SK LSPA/Riga; HK Riga 2000

2009—2010: Dinamo Juniors Riga

2010—2011: HK Riga

2011—2012: Metalurgs Liepaja; Dinamo RigaHK Riga; HK Juniors Riga

2012—2013: Dinamo Riga; Metalurgs Liepaja

2013—2014: Dinamo Riga

Ģimenes stāvoklis: neprecējies

Interesanti fakti

Pārstāvējis Latvijas jaunatnes izlases. Oficiālos turnīros pieaugušo izlases sastāvā debitējis 2012. gadā, pārstāvējis izlasi 2012. gada Pasaules čempionātā, kur pirmajās trijās spēlēs guvis trīs vārtus (vēl divas reizes rezultatīvi piespēlējis komandas biedriem) un kļuvis par rezultatīvāko Latvijas izlasē visā turnīrā

 

Koba JASS

Hokejists

Pozīcija: uzbrucējs

Dzimis: 1990. gada 1. maijā Rīgā

Augums, svars: 183 cm, 87 kg

Izglītība: Latvijas Universitātes Ekonomikas fakultāte

Pirmais treneris: Edmunds Vasiļjevs

Olimpiskā pieredze

2014. g. OS — debija

Latvijas valstsvienībā

aizvadītas — 25 spēles

gūtie vārti — 1

rezultatīvas piespēles — 2

gūtie rezultativitātes punkti — 3

soda minūtes — 37

Debija izlasē: 2012. gada 6. aprīlī

Sporta klubi

2007—2009: ASK Ogre

2009—2010: Dinamo Juniors Riga 

2010—2011: Metalurgs Liepaja; Metalurgs Liepaja-2; SMScredit.lv

2011—2012: Kazzinc-Torpedo; Kazzinc-Torpedo-2

2012—2013: MsHK Zilina; HC Kladno

2013—2014: Bili Tygri Liberec

Ģimenes stāvoklis: neprecējies

Vaļasprieki: aktīva atpūta ar draugiem

 

Herberts VASIĻJEVS

Hokejists

Pozīcija: uzbrucējs

Dzimis: 1976. gada 27. maijā Rīgā

Augums, svars: 180 cm, 81 kg

Olimpiskā pieredze

2010. g. OS — 12. v.

2006. g. OS — 12. v.

Latvijas valstsvienībā

Debija izlasē: 1997. gada 13. augustā

Sporta klubi

1994—1995: Pinguine

1995—1996: Storm

1996—1997: Monarchs

1997—1998: Beast

1998—1999: Panthers

1998—1999: Thoroughblades

1999—2001: Thrashers

1999—2001: Solar Bears

2001—2002: Canucks

2001—2003: Moose

2003—2004: Amur

2004—2005: Ice Tigers

2005—2014: Pinguine

Ģimenes stāvoklis: precējies

 

LATVIJA HOKEJĀ

arēnās Shayba un Bolshoy Ice Dome

12. februārī

19.00 Latvija — Šveice

14. februārī

10.00 Latvija — Čehija

15. februārī

19.00 Latvija — Zviedrija

18. februārī

10.00 vai 14.30, vai 19.00 izslēgšanas spēle

19. februārī

10.00 vai 14.30, vai 19.00 ceturtdaļfināls

21. februārī

14.00 vai 19.00 pusfināls

23. februārī

14.00 fināls