Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Carlsberg pirmā piecgade

Dainis Caune 

Carlsberg pirmā piecgade

Miniziemas kā pusaugu skuķes niķiem uzšķaudot, plašākais amatieru sacensību seriāls kalnu slēpošanā – Carlsberg kausu izcīņa – arī šoziem savā tradicionālajā arēnā Kaķīškalna trasē ritēja pēc pilnas programmas un bez kompromisiem. Kad triju otrdienu vakaros bija izcīnītas Salomon, Head un Sportland balvas, no deviņām grupām tikai divās kļuva zināmi uzvarētāji – Jana Zvejniece (2. Kristīne Kristone, 3. Ļena Brokāne) un Raivis Kirilovs (2. Jānis Rozītis, 3. Kristaps Kalniņš).

Pārējiem ļoti aktuāls bija finālmačs, kurā cīņas risinājās bez žēlastības.

Pēdējā seriāla vakarā Žaklīnai Fickausai Carlsberg kausu atņēma Inese Kalniņa (3. Inga Smertjeva). Aivars Jurgels tāpat izrīkojās ar Kasparu Meņģeli (3. Vilnis Ceiziņš). Gaļinai Tatanovai savu pārsvaru pār Allu Rimļinu un Āriju Fībigu izdevās nosargāt. Liene Fimbauere tikai par mata tiesu paglābās no Kristīnes Poškas ofensīvas (3. Aiva Kalniņa). Ivaram Ozoliņam izdevās gūt gandarījumu par neiegūto Siguldas kausu, pienācīgā attālumā noturot tuvākos sāncenšus Juriju Tatanovu un Valentīnu Kļimovu. Plastikas ķirurgs Gundars Krauklis varēja būt gandarīts, ka finālā pārspējis profesionālu treneri Kasparu Kordi un neatlaidīgo IT speciālistu Uģi Baumani. Savukārt jauno lietpratēju konkurencē Normunds Ermansons interesantā cīņā pjedestālu sadalīja ar Svenu Marksu un Kasparu Dauguli.

Pirms pieciem gadiem sākusies, Carlsberg kausu izcīņa iedvesmoja arī citu trašu saimniekus aktīvāk pievērsties amatieru sacensību rīkošanai. Drīz sacensties kāram slēpotājam bez sporta skolas izglītības nāksies izvēlēties, kuros mačos startēt. Tāpēc Carlsberg seriāla rīkotāji nenododas pavasara miegā, bet jau kaļ nākamās piecgades plānu.

Dainis CAUNE