Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Kad uzvar taisnība

Lai gan olimpiskās spēles Siguldā tuvākajā laikā nenotiks, olimpiskās medaļas mūsu bobsleja, skeletona un kamaniņu sporta pērlē jau pasniegtas. Pēc Krievijas sportistu diskvalifikācijas taisnība atguva savas tiesības Pasaules kausa izcīņas pēdējā posma un Eiropas čempionāta starplaikā 15. februārī pulksten 15.00, kad Siguldas trases ceremoniju laukumā tika atkārtota Soču olimpisko spēļu apbalvošanas ceremonija. Čempionu zelta medaļas bobsleja četriniekiem saņēma Oskars Melbārdis, Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste un Jānis Strenga, kam 2014. gadā tika pasniegts sudrabs. Viņi tagad ir neatkarīgās Latvijas pirmie olimpiskie ziemas spēļu čempioni. Vēl Melbārdis un Dreiškens saņēma divnieku sacensību bronzas medaļas.

Svinīgo ceremoniju emocionāli grandiozu padarīja vairāk nekā desmit tūkstoši skatītāju, kas bija ieradušies arī sekot līdzi Pasaules kausa izcīņas finālam skeletonā un bobsleja divnieku konkurencē, kas Siguldā notika pirmo reizi, kā arī Eiropas čempionāta norisei. Viņiem nenācās vilties. Sportistu (un arī ledus meistaru) izcilo prasmi apliecināja trases rekordi, kas visās disciplīnās kopumā tika laboti vairāk nekā desmit reižu. Vīriešu bobsleja divniekiem par rekorda īpašnieku kļuva divkārtējā olimpiskā un vairākkārtējā pasaules čempiona Frančesko Frīdriha ekipāža, kas iepriekšējā braucienā Oskara Ķibermaņa/Matīsa Mikņa sasniegto pārspēja par sekundes simtdaļu (49,52). Skeletonā pirmo reizi Siguldas 16 ledus virāžas ātrāk par 50 sekundēm (49,94) veica Martins Dukurs.

Lielie ātrumi gan iededza arī brīdinājuma signālu. Bobslejā kritienus piedzīvoja vairāku pazīstamu pilotu ekipāžas, liekot noprast, ka, uzlabojoties kamanu slīdamībai, Siguldas trase kļūst arvien grūtāk izbraucama arī ar divniekiem, par četriniekiem nemaz nerunājot. Jācer, ka valstsvīru solījumi atrast finansējumu trases pārbūvei un modernizācijai arī tad, ja tajā nenotiks olimpiskās spēlēs, nepārvērtīsies melos. Citādi — kāpēc tad mēs tā cīnāmies par taisnību?!

Gandarījums, ka Soču spēļu medaļu pasniegšana nebija vienīgā kulminācija šajās sacensībās. Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis pirmo reizi uzvarēja PK apritē, turklāt divas reizes pēc kārtas, kļūstot arī par Eiropas čempioniem. No četriem braucieniem latvieši bija ātrākie trijos, tikai pirmajā par sekundes simtdaļu piekāpjoties Frīdriham, kurš gan otrajā sacensību dienā un Eiropas medaļu sadalē nepiedalījās. Karjerā labāko rezultātu (6. vietu) sasniedza jaunais Ralfs Bērziņš/Dāvis Spriņģis. Ar piekto vietu (EČ vērtējumā — ceturto) PK apritē atgriezās Oskars Melbārdis/Intars Dambis. Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā Oskars Ķibermanis ierindojās otrajā vietā starp olimpiskajiem čempioniem Fračesko Frīdrihu un Džastinu Kripsu no Kanādas.

Skeletonā Martinam Dukuram vēl bija jānosargā savas nesen iegūtās Pasaules kausa izcīņas līdera pozīcijas. To viņš izdarīja, pārliecinoši uzvarot abos braucienos un ar savu devīto Pasaules kausu rokās nostājoties augstāk par olimpiskajiem čempioniem Aleksandru Tretjakovu (Krievija) un Sunbinu Junu (Dienvidkoreja). Tomass Dukurs pirmajā braucienā finišēja trešais, bet otro veica izcili, piekāpjoties tikai brālim. Vairāk nekā patīkama Dukuru dubultuzvara PK posmā (Tomass kopvērtējumā — sestais) un Eiropas čempionātā savās mājās.

Bet nevar taču dzīvot vienās vienīgās veiksmēs! Atsvaram tika diskvalificēta mūsu jaunā skeletoniste Endija Tērauda, kas debijas braucienā sasniedza cienījamo divpadsmito rezultātu. Turpmāk viņa nekad vairs neaizmirsīs uzvilkt sacīkšu numura vesti.

Dainis Caune
Dainis Caune