Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Komandu spēle uz slēpēm

Liberecas olimpiādē vispopulārākais sporta veids bija kalnu slēpošana, kurā startēja vairāk nekā 90 meitenes un 101 puisis. Visās individuālajās disciplīnās kāds mūsējais iekļuva protokolu pirmajā pusē, bet valstu komandu sacensībā, kas programmā bija iekļauta pirmo reizi, Latvija tāpat kā Francija, Krievija un vēl piecas nācijas izcīnīja dalītu devīto vietu.

Ledainā Ještedas trase un pretnogāzes tajā bija galvenās katapultas, kas jau milzu slalomā no cīņas izmeta ārā vairāk nekā trešdaļu dalībnieku, bet slalomā viņu skaits pārsniedza pat pusi. Pieredzes trūkums bija lielākais trumpis neveiksmes rokās, bet Miku Zvejnieku pat piemeklēja tehniska kļūme. Milzu slalomā trases betoncietais ledus atplēsa slēpei kanti. Visi pārējie mūsējie finišēja. Un ne jau pēdējie.
Savukārt meiteņu līdere Katrīna Krūmiņa kļūdījās slaloma pirmās trases augšdaļā. Šajā disciplīnā no latviešiem uz kājām palika tikai Miks, kurš gan arī katrā trasē pabija ārpus vārtiem, tomēr finišēja 40. pozīcijā. Topošas zvaigznes trajektorijās slēpoja norvēģis Henriks Kristofersens, kurš no četrām milzu slaloma un slaloma trasēm bija ātrākais trijās, pārliecinoši uzvarot abās disciplīnās.
Valstu komandu sacensība dažas dienas iepriekš notika pasaules čempionātā Garmišpartenkirhenē, un šā mača videoieraksts tika demonstrēts Liberecā komandu pārstāvju sanāksmē, jo daudziem tā bija nepazīstama disciplīna.
Sacensības notiek paralēlajā milzu slalomā. Katru komandu pārstāv pa diviem puišiem un divām meitenēm. Pirmais pāris startē sarkanajā trasē, otrais — zilajā. Par uzvaru braucienā komanda saņem vienu punktu. Ja rezultāts ir neizšķirts (2:2), uzvarētāju nosaka, salīdzinot katras komandas labākā puiša un meitenes rezultātu summas. Ir situācijas, kad komanda var kvalificēties nākamajai kārtai arī tad, ja kāds tās dalībnieks nefinišē.
Jaunatnes olimpiešus Ještedā sagaidīja Siguldas olimpiskā centra garuma trase ar 15 it kā milzu slaloma vārtiem. Nācās palauzīt galvu, ar kādām slēpēm tādā cīnīties? Ne vienam vien vilinošākas šķita slalomenes, kam mazāks grieziena rādiuss. Mūsējie tāpat kā vairākums izšķīrās par garākajām slēpēm.
Latvijai, kas pēc ranga 23 valstu konkurencē atradās 18. vietā, pirmajā kārtā pretī stājās Bosnija un Hercegovina (15. vieta). Līdzvērtīgā cīņā ar mirkļa pārsvaru savos braucienos pretiniekus uzvarēja gan Katrīna Krūmiņa, gan Miks Zvejnieks, gan Ieva Meldere. Tikai Ģirts Zīle, kurš arī atradās vadībā, trīs vārtus pirms finiša izlidoja no trases, bet panākums mums jau bija rokā, jo skaitītas tiek uzvaras. Tādējādi Latvija pret Bosniju un Hercegovinu — 3:1.
Astotdaļfinālā mums vajadzēja cīnīties ar reitingā otro spēcīgāko komandu — Itāliju, kurai zaudējām ar cieņu. Latvija ierindojās dalītā 9.—16. vietā. Itāļi nākamajā kārtā ar 3:1 pieveica Austriju, pusfinālā (2:2) nepilnas trīs sekundes desmitdaļas zaudēja Zviedrijai, kas iepriekš bija apturējusi Vāciju, bet cīņā par bronzas medaļām Itālija ar 3:1 pārspēja Slovākiju. Savukārt otrajā zarā jau astotdaļfinālā ar labāku rezultātu slovāki izsita Franciju (2:2), nākamajā kārtā tāpat viņiem veicās pret Slovēniju, bet pusfinālā tikpat līdzīgā cīņā ar Šveici, kas iepriekšējā kārtā malā bija atstājusi Norvēģiju, slovākiem nācās zaudēt. Finālā Zviedrija ar 3:1 pārspēja Šveici.
„Šodien visi veica savus labākos braucienus, jo cīnījās nevis par sevi, bet par komandu,” mūsējo veikumu novērtēja Latvijas jauniešu izlases galvenā trenere Jana Zvejniece. „Individuālajā konkurencē tik pārliecināti par saviem spēkiem mūsējie vēl nejūtas. Šī olimpiāde jauniešus motivē turpināt tiekties pēc mērķiem, trenēties un nepamest sportu, kas šajā vecumā bieži notiek.”
Dainis CAUNE

Kalnu slēpošana
Slaloms
Meitenes (94 dalībnieces)
1. Šarlota Sefvenberga (Zviedrija) 1:24,89, 2. Eli Pluta (Slovēnija) +0,03, 3. Sabrina Maiere (Austrija) +0,98, 44. Ieva Meldere (Latvija) +18,79, 45. Beate Bērziņa (Latvija) +19,49.
Puiši (101)
1. Henriks Kristofersens (Norvēģija) 1:24,10, 2. Antonijs Bonvins (Šveice) + 0,95, 3. Adrians Smisets Sejersteds (Norvēģija) +2,41, 40. Miks Zvejnieks (Latvija) + 22,77.
Milzu slaloms
Meitenes (96)
1. Eli Pluta (Slovēnija) 1:40,79, 2. Karolīne Pihlere (Itālija) +0,91, 3. Sabrina Maiere (Austrija) +1,08, 44. Katrīna Krūmiņa (Latvija) +11,66, 57. Ieva Meldere (Latvija) +20,93, 60. Beate Bērziņa (Latvija) +24,05.
Puiši (100)
Henriks Kristofersens (Norvēģija) 1:36,92, 2. Emanuēls Buci (Itālija) +0,51, 3. Justuss Kūka (Somija) +1,27, 48. Ģirts Zīle (Latvija) +13,80, 59. Toms Čivčs (Latvija) +18,22.
1.
Komandu sacensība (23)
1. Zviedrija
2. Šveice
3. Itālija
4. Slovākija
5. Vācija 39,73
6. Austrija 39,91
7. Norvēģija 40,64
8. Slovēnija 41,31
9.—16. Latvija