Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Konkurenti par konkurentiem

Māra Jurševica

Samsung premjerlīgā hokejā sākušās finālcīņas. Notiek arī sacīkstes par bronzas godalgām. Trešo reizi četru gadu laikā mačos par spožākajām medaļām sacenšas pašreizējie titula īpašnieki – Rīga 2000 hokejisti un ASK/Ogre.

Gan vienai, gan otrai komandai ceļš līdz finālam bija atšķirīgs. Regulārā čempionāta izskaņā rīdzinieki, netikuši kārotajā otrajā vietā, izslēgšanas sacīkstes uzsāka no ceturtdaļfināla. Tur gan ilgi neaizkavējās un uzvarēja jau pirmajās divās cīņās. Arī pusfināls iznāca pārliecinošs, nezaudējot nevienā mačā. Un tad jau varēja, nedaudz atpūšoties, gaidīt, cik ilgi mačosies sāncenši. Regulārā čempionāta uzvarētāji — ASK/Ogre hokejisti arī sev par lielu pārsteigumu pirmajā pusfinālā savā laukumā atzina Rīgas 20 pārākumu. Arī turpmākās spēles bija līdzīgas, tomēr virsroku guva daudz pieredzējušākie armijnieki.

Piektdien, kad dienasgaismu ieraudzīs šis Sporta žurnāls, finālā jau būs aizvadītas divas spēles. Savukārt cīņā par bronzas godalgām Rīga 20 savā laukumā šodien uzņems Liepājas metalurgu, lai mērotos spēkiem otro reizi.

Pirms fināla ASK/Ogre un Rīgas 2000 nesenie konkurenti izteica savus vērtējumus un pieņēmumus, gaidot izšķirošos notikumus ledus laukumā.

Bez prognozēm

Vladimirs Golubovičs,

Liepājas metalurga galvenais treneris:

„Abas fināla komandas ir ļoti pieredzējušas, demonstrē gudru hokeju. Esmu pārliecināts, ka šajās cīņās izšķiroša būs vārtsargu spēle. Tiesa, kad vēl notika regulārais čempionāts, reizēm tika kritizēts rīdzinieku vārtsargs Mārtiņš Raitums. Toties pusfinālā pret mums viņš spēlēja pārliecinoši. Treneri, gatavojoties svarīgajām sacīkstēm, noteikti būs kritiski izvērtējuši mīnusus pašu un sāncenšu spēlē. Kā tas būs izdevies, redzēsim jau šonedēļ. Es neesmu prognožu piekritējs un ar pareģojumiem nesteidzos. Tomēr man šķiet, ka Rīga 2000 biežāk spēlējusi izšķirošajos mačos. Turklāt viņiem ir sabalansētāka komanda."

Uz brīdi aizmirst savu es

Oļegs Znaroks,

Rīgas 20 galvenais treneris:

„Rīgas 2000 komandas sastāvs, manuprāt, ir solīdāks, ņemot vērā hokejistu uzvārdus. Toties pēc spēles – patlaban ir ļoti grūti prognozēt. Viņu vārtsargs Mārtiņš Raitums veiksmīgi aizvadīja spēļu sēriju pret Liepājas metalurgu. Turklāt pusfinālā galvaspilsētas hokejisti iztērēja mazāk spēka nekā konkurenti. Viņiem bija vairāk laika gan atpūsties, gan arī pietiekami labi sagatavoties izšķirošajiem mačiem. Taču ļoti svarīgi būs izšķirošajā brīdī saņemties, maksimāli koncentrēties. Nevienam nav noslēpums, ka izslēgšanas spēles ir īpašas, kas ievērojami atšķiras no visām pārējām.

ASK/Ogre ir ambicioza komanda un noteikti labi sagatavosies cīņai par pirmo vietu. Viņiem radusies lieliska iespēja atkal sacensties par čempionu titulu, un nešaubos, ka ogrēnieši grib pierādīt, ka viņiem ir laba komanda. Tās galvenais ierocis, protams, ir Aleksandra Kerča lieliskā spēle. Atliek vien domāt, ka kolēģi viņu visiem spēkiem atbalstīs. Regulārajā čempionātā viņi sapelnīja ļoti daudz soda minūšu. Finālā pamatīgi jādomā par disciplīnu, jo tiesneši būs īpaši acīgi. Nedrīkst aizmirst, ka viss jāpakļauj komandas vēlmēm. Savs es jāaizvirza otrajā plānā un jādarbojas kopējā uzdevuma vārdā. Panākumu varēs gūt vien maksimāli saliedēta komanda. Un ogrēniešiem tas ir pa spēkam.

Kura komanda uzvarēs? Gan vienai, gan otrai ir vienādas lieliskas iespējas tikt pie zelta. Manuprāt, lai uzzinātu uzvarētāju, būs nepieciešamas visas septiņas spēles."

Atliek vien piebilst, ka pirmās divas finālcīņas tiesās ukrainis Maksims Urda, nākamās divas – igaunis Indreks Linda.

Māra JURŠEVICA