Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Bobslejs Žurnāls: Nr. 358 III Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles

Nākotnes vārdā

Ne Vācija, ne Krievija, ne Kanāda vai Latvija, bet gan Rumānija kļuva par spožāko bobsleja valsti Sanktmoricā, kur jaunieši par olimpiskajām medaļām sacentās monobobos jeb vienvietīgās kamanās. Gan puišu, gan meiteņu sacensībās uzvarēja šīs valsts pārstāvji, bet rīkotājiem nācās pasniegt vēl trešo zelta medaļu.

Tāpat kā Phjončhanas spēlēs divnieku konkurencē arī Sanktmoricā divas kamanas finišēja ar absolūti vienādu rezultātu. Pēc pārliecinošas uzvaras pirmajā braucienā vācu 1994. gada olimpiskā čempiona Haralda Čudaja dēls Aleksandrs kļūdījās tā, ka finišēja tikai piektais. Savukārt rumānis Andrejs Roberts Nika prata līderim atspēlēt precīzi zaudētās 0,38 sekundes, un par čempioniem kļuva abi. Savukārt jaunkundzēm Džordžetas Popesku (Rumānija) uzvara bija pārliecinoša. Toties vāciete Selīna Harmsa otrajā braucienā par sekundes simtdaļu sudrabu atdeva slovākietei Viktorijai Čerņavskai.

Rumānijas panākumi izskaidrojami gan ar Balkānu valstīs senākajām bobsleja tradīcijām, gan ar monobobsleja sacensību demokrātisko principu. Pirms mačiem visi dalībnieki izlozē viena ražotāja kamanas, kurās vairs nekādus slepenus tehniskos uzlabojumus ieviest nav iespējams.

Mūsu Loreta Beķerniece Sanktmoricā sagaidīja savu sešpadsmito dzimšanas dienu, trasē viņai bija jāsacenšas ar gadu vai pat divus vecākām konkurentēm. Savukārt Renārs Grantiņš un horvāts Tonijs Nimacs bobsleja sacensībās bija vienīgie piecpadsmitgadnieki, bet abiem čempioniem astoņpadsmitā jubileja jau aiz muguras.

Loreta, kura pirmo sacensību pieredzi guva jau pērn, abus braucienus veica stabili, apņēmīgi cīnoties par vietu labāko sešniekā, līdz kuram pietrūka pavisam nedaudz — septītais rezultāts.

Renārs Grantiņš pirmajā braucienā pārsteidza, finišēdams piektais, bet otrajā sasniedza dalītu 10. rezultātu, kopvērtējumā ieņemot astoto vietu. “Bija neliela kļūda, bet pašā trases augšdaļā, kas izraisīja vēl divus atsitienus pret bortiem. Lai gan tālāk Renārs pilotēja precīzi, zaudēto ātrumu atgūt vairs nebija iespējams,” skaidro olimpiskais čempions Jānis Ķipurs, kas jauniešus kopš rudens gatavoja Lozannas spēlēm. Starp citu, Renārs pirmo reizi bobsleja kamanās iesēdās pirms nepilna gada — pavasarī.

Ko jauniešiem tagad darīt tālāk? “Par šo jautājumu Sanktmoricā aktīvi spriedām ar starptautiskās federācijas vadību, prezidentu Ivo Feriāni ieskaitot,” turpina Ķipurs. “Visi ir vienisprātis, ka jauniešiem jāorganizē savs starptautisks sacensību seriāls, lai viņi, kas patlaban ir ļoti motivēti, paliktu apritē un turpinātu karjeru mūsu sportā.”

 

BOBSLEJS

Jaunietes (18 dalībnieces)

1. Džordžeta Popesku (Rumānija) 2:26,84

2. Viktorija Čerņavska (Slovākija) +0,51

3. Selīna Harmsa (Vācija) +0,52

7. Loreta Beķerniece (Latvija) +2,76

Jaunieši (18)

1. Aleksandrs Čudajs (Vācija), Andrejs Roberts Nika (Rumānija) 2:24,80

3. Kventīns Sančo (Lihtenšteina) +0,38

8. Renārs Grantiņš (Latvija) +1,97

Dainis Caune
Dainis Caune