Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Pēc slavas uz Bratislavu

“Pusfināls!” — tas bija pirmais, ko pēc pirmā treniņa ar valstsvienību kopš novēlotās ierašanās no Omskas Latvijas hokeja izlases galvenajam trenerim Bobam Hārtlijam nācās dzirdēt, nonākot no Arēnas Rīga ledus, kur viņu labā noskaņojumā gaidīja pulks žurnālistu. Katrā jokā sava daļa taisnības — tas ir vienīgais, ar ko Latvijas hokeja izlase savā 30. pasaules čempionātā, kas no 10. līdz 26. maijam notiks Slovākijā, var pārsteigt prasīgos latviešu hokeja fanus. Izlases nospraustais mērķis gan nav tik provokatīvs.

Latvijas nacionālā hokeja izlase jau 23 gadus pēc kārtas spēlēs elites divīzijā. Taču šī būs pavisam 30. reize kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, kad hokeja izlase aizstāv Latvijas krāsas pasaules čempionātos.

Latvijas izlasei šī būs intriģējoša atgriešanās Slovākijā, kur iepriekšējo reizi pasaules čempionāts notika 2011. gadā, tāpat kā šogad spēles aizvadot tajās pašās arēnās Bratislavā un Košicē. Toreiz Bratislavā, lai gan komanda demonstrēja sakarīgu hokeju, latvieši piedzīvoja vienu no sāpīgākajiem čempionātiem… Tā bija arī pēdējā reize, kad meistarsacīkstes risinājās pēc vecā formāta, komandas dalot četrās apakšgrupās.

Latvijas izlase (IIHF pasaules rangā 11. v.) spēkosies Bratislavā B apakšgrupā kopā ar pasaules čempioni Zviedriju (2.), zvaigžņoto Krieviju (3.), Čehiju (6.), kuri šeit varēs justies kā mājinieki, vicečempioni Šveici (7.), kā arī Norvēģiju (9.), Austriju (17.) un Itāliju (19.), kas atgriezusies stiprāko sabiedrībā. Tikai viens pretinieks no pērnās apakšgrupas.

Domājot par rezultātu, šis hokeja pavasaris vieš divējādas sajūtas — no vienas puses, šāgada Latvijas hokeja izlases modeli varētu uzskatīt par vienu no visjaudīgākajiem, kādu nācies redzēt, — ar virkni NHL kalibra uzbrucēju un enerģisku aizsardzības līniju. Trešo pasaules čempionātu pēc kārtas valstsvienību kaujā vedīs izcilais treneris Hārtlijs, kura vadībā pērn Latvijas izlase pēc deviņu (!) gadu pārtraukuma iekļuva ceturtdaļfinālā. No otras puses, uzbrukums pārbaudes spēlēs buksēja, līderus traucēja savainojumi un Latvijas izlases rīcībā šobrīd nav iepriekšējo divu pasaules čempionātu panākumu stūrakmens — vārtsargs Elvis Merzļikins… Puse komandas.

Slovākija ir viena no retajām pasaules valstīm, kur hokejs ir populārākais sporta veids, apsteidzot karali futbolu. Čempionāta organizatori lepojas ar milzīgu līdzjutēju interesi — jau ziemā parādījās biļešu deficīts. Meistarsacīkstēs redzēsim gan virkni hokeja superzvaigžņu, gan daudz jaunu interesantu talantu, gan, iespējams, arī jaunu, aizraujošu finālspēles papildlaika formātu.

LĪDZ ZELTA VĀRTIEM

Turpmāk visās pasaules čempionāta fāzēs papildlaikā spēlēs pēc formāta — trīs pret trīs. Spēlē par zeltu vairs netiks izpildīti bullīši. Finālā spēlēs 20 minūšu papildlaikus — formātā trīs pret trīs — līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem.

Savukārt pusfinālos un spēlē par bronzu aizvadīs 10 minūšu papildlaiku — formātā trīs pret trīs — līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem. Ja vārti netiks gūti, sekos bullīši.

Čempionāta talismans būs lācis vārdā Macejko, kas iedzīvotāju balsojumā apsteidza konkurentu Juro. Talismana vārda izvēles kampaņa sasniedza vairāk nekā pusmiljonu slovāku.

Tomēr slovākiem viegli negāja ar organizatoriskajām niansēm. Sauklis Slovākijas republika — hokeja republika! liek domāt par snaušanu uz 2011. gada čempionātā gūtajiem lauriem, kad hokeja draugi bija Laipni lūgti uz hokeja republiku! Sākotnēji organizatori paziņoja, ka gribētu nemainīgi saglabāt iepriekšējā čempionāta talismanu — tikai nomainīt tam kreklu… “Vilks Goooly iemantoja milzīgu popularitāti. Jauna talismana radīšana būtu pilnīgi bezjēdzīga!” izskanēja tuvredzīgs paziņojums. Labi, ka dzima Macejko — tikai jauns talismans spēj raisīt arī jaunas līdzjutēju emocijas, kas būtiski ietekmē fanu uztveri par čempionātu.

AR DIVIEM MĀJINIEKIEM

Latvija izlases spēles aizvadīs 10 000 skatītāju ietilpīgajā Ondreja Nepeli Arena, kas nosaukta leģendārā slovāku daiļslidotāja vārdā. Ikdienā šī arēna ir Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) kluba Bratislavas Slovan mājas spēļu halle. Savukārt otras apakšgrupas komandas spēlēs Slovākijas ekstralīgas kluba Košice mājvietā Stil Arena, kurā vietas ir 8340 skatītājiem.

Komandas — izņemot čehus un slovākus — ir sadalītas divās apakšgrupās pēc Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) pasaules ranga. Abas hokeju dievinošās kaimiņvalstis nedrīkstēja iekļaut apakšgrupā, lai hallēs varētu pulcēt iespējami daudz līdzjutēju. Interesanti, ka mājinieki slovāki spēlēs mazākajā Košices arēnā… Tā kā Čehijas sirdij Bratislava ir divreiz tuvāk nekā Košice, lielākā arēna tika kaimiņiem.

TALANTI KOŠICĒ

A apakšgrupā Košicē spēlēs pasaules vicečempioni Kanāda (1.), ASV (4.), bronzas medaļniece Somija (5.), Vācija (8.), Slovākija (10.), Dānija (12.), Francija (13.) un Lielbritānija (22.), kura pēc 25 gadiem atgriezusies elites divīzijā.

Kanādiešu sastāvs veidots pamatā no Nacionālās hokeja līgas (NHL) jaunajiem talantiem. Starp viņiem lielākā zvaigzne būs Toronto uzbrukuma līderis Džons Tavaress (47+41). Pirmais vārtsargs — Mets Marejs, kurš ir Bļugera komandas biedrs Pitsburgā.

Savukārt ASV uz čempionātu vedīs nākamo NHL drafta pirmo numuru — Džeku Hjūzu, kuru Latvijas hokeja līdzjutēji tikko varēja pavērot pasaules U-18 čempionātā cīņā pret Latviju un kurš tur pārspēja Aleksandram Ovečkinam piederošo junioru čempionātu rezultativitātes rekordu. ASV rindās spēlēs arī Hjūza brālis aizsargs Kvins, kuru pērn draftēja ar augsto 7. numuru. Arī amerikāņu rindās būs plejāde NHL meistaru ar Patriku Keinu (44+66), Džoniju Gudro (36+63) un Džeku Aihelu (28+54) priekšgalā, tomēr ar robiem vārtsargu līnijā… Šī piebilde ar domu par ceturtdaļfinālu.

Savukārt Somijas izlase pasaules čempionātam gatavo īpatnēju sastāvu, kas veidots no Eiropā spēlējošajiem hokejistiem. Valstsvienībā būs tikai 1 no 49 (!) NHL spēlējošajiem somiem — 19 gadus vecais Henri Jokiharju. Līdz ar to grupu turnīrā nepalīdzēs ne pagājušā, ne 2016. gada pasaules čempionāta vērtīgākie spēlētāji (MVP) — Sebastjans Aho, kurš cīnās par Stenlija kausu, un Patriks Laine. Toties somu sastāvā redzēsim NHL drafta potenciālo 2. numuru — Kāpo Kako.

Vācijas izlases rindās mirdzēs Leons Draizaitls (50+55), kurš šosezon NHL pirmo reizi pārsniedza 100 gūto punktu robežu un ar hat-trick paguva izcelties arī pārbaudes spēlēs. Hokeja eksperti iesaka uzmanību pievērst arī 18 gadus vecajam junioram Moricam Saideram, kurš savā vecumā spēlē nosvērti kā veterāns.

Mājiniekiem slovākiem galvenais vilcējspēks būs viens no Monreālas Canadiens uzbrukuma līderiem Tomāšs Tatars (25+23), Dānijai palīdzēs pērnais Stenlija kausa ieguvējs Capitals sastāvā Lars Ellers (13+23), kamēr Francijai atteicis uzbrukuma līderis da Kosta. Lielbritānija kaujā dosies galvenokārt ar pašmāju čempionāta resursiem.

SMAGSVARI BRATISLAVĀ

Latvijas valstsvienība A apakšgrupas turnīru sāks ar cīņu 11. maija sestdienas pēcpusdienā pret Austriju, kam vārtsargu un aizsardzības līniju veido pašmāju spēlētāji, bet uzbrukuma līnijā — deviņi leģionāri. Komandā būs viens no trim austriešu NHL spēlētājiem — Mihaels Rafls (6+12). Flyers uzbrucējs apgalvo, ka viņu mērķis ir saglabāt vietu elites divīzijā. Neticu! Lielāko bīstamību vārtu priekšā varētu sagādāt Konstantīns Komareks (13+26), kurš ir Zviedrijas SHL rezultatīvāko spēlētāju TOP6. Ar veterānu Vaneku, kurš savās labākajās sezonās bija viens no NHL rezultatīvākajiem spēlētājiem, taču vairās atgriezties izlasē, komandai būtu pavisam cita jauda, taču arī tagad austriešu uzbrukums var izrādīties nāvīgi bīstams.

Čempionāta otrajā cīņā Latvijas valstsvienībai pretī stāsies šveicieši, ar kuriem tikko viesos latvieši sarokojās… Šveicieši var lepoties jau ar 13 spēlētājiem NHL, no kuriem valstsvienībā šobrīd, par laimi, ir tikai četri. Komandas līderis ir Nešvilas Predators kapteinis Romans Josi (15+41), kurš uzskatāms šobrīd par vienu labākajiem Eiropas aizsargiem. Komandas uzbrukuma smailē izceļas divi NHL vīri — Niko Hišers (17+30) no Devils un Kevins Fiala (13+26) no Wild, bet par komandas potenciālu visu izsaka pērn izcīnītais sudrabs (jau otrais sešu gadu laikā).

Trešajā spēlē Latvijas izlasei pretī stāsies grupas pastarīši itālieši, kas atgriezušies stiprāko sabiedrībā. Komandas kodolu veido Alpu līgas, Itālijas un Austrijas čempionāta spēlētāji. Djego Kostners (6+7) aizvadījis sezonu Šveices NLA līmenī, divi spēlētāji pārstāv Vācijas DEL līgas klubus.

Pērn Latvijas izlase sasniedza jaunu rekordu — čempionātu uzsāka ar trim uzvarām. Lai šogad to pārspētu, būs jāuzvar arī Čehija, kura spēlēs gluži kā savās mājās, čehu fanu desanta atbalstīta. Čehiem šogad piekrituši palīdzēt vismaz desmit NHL veči, no kuriem īpaši jāizceļ nepiekāpīgais Jakubs Vorāčeks (20+46) no Flyers, pērn Stenlija kausu ieguvušais debitants Jakubs Vrāna (24+23) un aizsargi Filips Hroneks (5+18) un Radko Gudass (4+16). Tiesa, pērn ar astoņiem NHL spēlētājiem čehi izstājās jau ceturtdaļfinālā.

Nākamie pretinieki — Krievijas izlase — nebūs vairs gluži tā komanda, ko Rīgā redzējām, jo pamatīgi bruņojusies ar zvaigznēm. Viņu vidū arī aizvadītās sezonas NHL rezultatīvākais spēlētājs no Lightning Ņikita Kučerovs (41+87), par kuru vairāk punktu vienā sezonā pēdējoreiz kāds guva 1995./1996. gadā (Mario Lemjē). Tāpat arī sastāvā Ovečkins (51+38), Malkins (21+51), Kuzņecovs (21+51), Dadonovs (28+42), Kovaļčuks (16+18), aizsardzībā Orlovs (3+26) un Sergačjovs (6+26), bet vārtos viņa komandas biedrs, NHL regulārās sezonas uzvarētāju Lightning mūris Andrejs Vasiļevskis un fantastisku sezonu KHL čempionvienībā CSKA aizvadījušais Iļja Sorokins, vidēji mačā ielaižot tikai 1,16 ripas. Tas tā, izceļot vien spožākās zvaigznes…

Pēdējo divu gadu pasaules čempioni Zviedrija tik viegli negrasās no troņa atteikties, nokomplektējot komandu no NHL spēlētājiem. Skaties, kurā pozīcijā gribi, — visās labi slidotāji un tehniķi. Statistikas izteiksmē visrezultatīvākais ir Eliass Lindholms (27+51) no Kalgari Flames, taču par viņu vairāk vārtu šosezon NHL guvis vārdabrālis Petersons (28+38), bet Ēriks Gustavsons (17+43) šosezon Čikāgas komandas sastāvā kļuva par rezultatīvāko aizsargu starp eiropiešiem NHL. Savukārt Tre Kronor pirmais vārtsargs būs Ņujorkas Rangers leģenda Henriks Lunkvists, kurš pērn bija viena no pasaules čempionu panākumu atslēgām. Pērn līdzīgu zviedru brigādi letiņi ceturtdaļfinālā turēja mata galā līdz pēdējam (2:3), taču grupu turnīrā zilidzeltenie varēs spēlēt atraisītām rokām.

Iespējams, ka otrdien, 21. maijā, lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju steigs ātrāk mājās no darba, lai plkst. 17.15 vērotu, visticamāk, grupu turnīra izšķirošo cīņu pret norvēģiem par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Norvēģiem, kurus pērn latvieši nolauza tikai papildlaikā (3:2), pateicoties Balcera individuālai meistarībai, arī šogad būs jāiztiek bez sava labākā hokejista — uz Dalasu aizmainītā Meta Zukarello. Komandā būs Andreas Martinsens, kurš gan tikai mīņājas uz NHL sliekšņa, spēlēs arī ilggadējais valstsvienības līderis Patriks Tūresens. 35 gadus vecais veterāns ir atgriezies Norvēģijas čempionātā, taču Tūresens vēl nav karjeras norietā, kļūstot par nacionālā čempionāta trešo rezultatīvāko spēlētāju (26+39). Pusi komandas veido vietējā čempionāta spēlētāji, bet komandas kodols sastāv no astoņiem sīkstiem Zviedrijas elites līgas (SHL) leģionāriem un viena šveicieša.

SLEPENAIS IEROCIS?

Gatavojoties pasaules čempionātam, Latvijas izlase pēdējā posmā kopā pulcējās apaļu mēnesi pirms došanās uz Bratislavu.

Valstsvienība aizvadīja sešas pārbaudes spēles pret Franciju (3:2 PM, 0:2), Krieviju (2:4, 2:1 P) un Šveici (1:4, 0:2). Cīņas aizvadītas ar negatīvu bilanci — divas uzvaras un četri zaudējumi, turklāt divos mačos negūstot vārtus. Varētu spriest, ka valstsvienības uzbrukums buksē, taču spēles ar Krieviju liecināja, ka satraukumam it kā nav pamata. Un, ja vēl atceramies, cik atraisīti Šveicei vārtus iemeta Indrašis!

Izlases uzbrucēji klubos izcēlušies ar labu statistiku. Skaitot visus punktus kopā, Ziemeļamerikā Bļugers šosezon bija tuvu tam, lai līgās sasniegtu 50 gūto punktu robežu (27+22), līdzīgi Balcers (22+23). KHL Dārziņš atkārtoja savu regulārās sezonas rekordu (16+26), bet Daugaviņš (13+23) un Indrašis (16+15) savu statistiku papildināja arī izslēgšanas spēlēs.

Savukārt Rodrigo Ābols (18+8) nebija tālu no tā, lai Zviedrijas elites līgas regulārajā čempionātā pārspētu Aleksandra Beļavska uzstādīto Latvijas hokejistu gūto vārtu rekordu. 2000./2001. gada sezonā Beļavskis SHL iemeta 21 ripu. Šveices čempionātā vārtu gūšanas garšu atguvis Ronalds Ķēniņš (10+19), cienījamas sezonas aizvadījuši brāļi Bukarti, Čehijā izceļoties Robertam (7+19), bet Vācijas DEL līgā atvēzējies Rihards (9+13).

Sanāk trīs rezultatīvi uzbrucēju virknējumi, bet vēl ir Rīgas Dinamo uzbrucēji — Dzierkals (5+8), pieredzējušais Meija, pārsteigušais Rihards Marenis, kā arī Šveices otrajā līgā (NLAB) divas rezultatīvas sezonas aizvadījušais Toms Andersons (šosezon 10+17).

Daugaviņam uz potītes treniņā uzkrita Sotnieks, Šveicē līdzīgu traumu guva Bļugers. Šķiet, uzbrukums Latvijas izlasei ir kā apslēpts ierocis, kurš var gan izšaut, gan ātri pajukt.

STABILA AIZSARDZĪBA, BET…

Gana rezultatīvi Čehijā spēlējuši aizsargi Freibergs (6+19) un Galviņš (4+11), KHL atzīmējušies Uvis Balinskis (1+10), Kristaps Sotnieks (3+7), Artūrs Kulda (2+5) un Kristaps Zīle (3+4). Savukārt Krievijas augstākās līgas (VHL) čempions Edgars Siksna izcēlies regulārajā sezonā ar 17 punktiem, bet izslēgšanas spēlēs — vēl ar 11 punktiem. Protams, aizsargiem primārais nav rezultativitāte, taču svarīgi, ka aizsargi var palīdzēt abos laukuma galos.

Ja vārtsargs Merzļikins atbrīvosies pēc Stenlija kausa otrās kārtas, viņš būs bez spēļu prakses un neaklimatizējies… Bažas vieš fakts, ka Gudļevski šosezon cīņā par Rīgas Dinamo pirmā vārtsargu sastāvā izkonkurēja Timurs Biļalovs. Savulaik kāda ASV žurnālista paustais, ka “vienīgā stabilā īpašība, kas piemīt Gudļevskim, ir nestabilitāte,” ir maldinoša, jo Guda arsenālā ir daudz knifu. Kā pats vārtsargs atklāja Facebook raidījumā Sporta mikrofons, viņa karjera izvērtusies pārlieku saraustīta. “Man ir pārliecība — ja es nebūtu vārtsargs, es būtu lielisks laukuma spēlētājs,” sacīja Gudļevskis, apliecinot, ka ar viņa noskaņojumu viss ir kārtībā. “Merzļikins pēdējos divos čempionātos pierādīja, ka ir stabila izlases vērtība, tagad man ir laiks to pierādīt…”

Zaudētās pārbaudes

Izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš Sporta mikrofonā norādīja, ka Latvijas izlase pēdējos divos pasaules čempionātos spēles pretiniekiem stila ziņā ir bijusi riebīgākais oponents. “Svarīgi ir spēlēt agresīvi un neļaut pretiniekiem pacelt galvu,” uzsvēra Daugaviņš, kurš iemeta uzvaru nesošo ripu pret Krieviju. Rīgā krievi ieradās, bruņojušies ar Kovaļčuku, labu NHL vārtsargu — Bulgārijā dzimušo Aleksandru Georgijevu no Rangers.

Pirmajā cīņā latvieši pret krieviem ieķērās uz cīņasspara rēķina, Dzierkalam un Robertam Bukartam gūstot vārtus pēc pretinieku kļūdām. Dienu vēlāk Latvijas valstsvienība demonstrēja saturīgāku hokeju, pašiem izveidojot tādus momentus, ka Ķēniņš varēja mest tukšos vārtos.

Amerikā izglītību ieguvušais Rihards Marenis atklāja, ka zaudētajā spēlē pret krieviem nodrebējušas rokas, bet otrajā mačā potenciālais pasaules čempionāta debitants piedzīvoja jau pavisam citas izjūtas. “Šodien bija jau daudz labāk — emocijas pēc uzvaras pār Krieviju jau ir daudz augstākā līmenī. Ir jāņem gods no spēlēšanas Latvijas 4. maiņā,” teica 25 gadu vecais uzbrucējs, kuru uzvara pret krieviem bija jūtami iedvesmojusi.

Runājot par vārtsargiem, Hārtlijs iestarpināja spilgtu frāzi: “Grigals vārtos ir buldogs, un viņam ir spoža nākotne.” Ikdienā Aļaskā spēlējošajam vārtsargam iespēja tika dota otrajā cīņā pret pasaules vicečempioniem. Dāvis attaisnoja uz sevi liktās cerības, atvairot 32 no 34 šveiciešu metieniem, taču komanda pēdējā pārbaudes spēlē piedzīvoja sauso zaudējumu ar 0:2. “Vienkārši gāju un spēlēju savu spēli. Jutos labi, centos būt mierīgs un pats nepakļaut sevi spiedienam. Ir rūgtums sirdī, ka neizdevās uzvarēt,” pēc spēles sarakstē pauda Gustavs Grigals. “Es ļoti novērtēju Hārtlija komplimentus, un tā ir papildu motivācija trenēties vairāk. Man ir tikai jāstrādā un jābūt gatavam.” Iespējams, jau Bratislavā redzēsim Grigalu debitējam pasaules čempionātos.

Nospraustais izlases mērķis nemainīgs, bet pietiekami sarežģīts — ceturtdaļfināls.

SKAUDRĀS BRATISLAVAS ATMIŅAS

Latvijas hokeja izlase divas reizes aizvadījusi pasaules čempionātus Bratislavā. 1995. gadā, cīnoties B divīzijā, Ēvalda Grabovska vadītā Latvijas izlase septiņās spēles iemeta 65 vārtus, izcīnot sešas uzvaras, taču ar 3:4 zaudējot vissvarīgākajā cīņā pret mājiniekiem, un vēl viens gads B grupā.

2011. gadā Latvijas hokeja izlase uz Bratislavu devās Oļega Znaroka vadībā, kuram šis izrādījās pēdējais no četriem pasaules čempionātiem pie Latvijas izlases stūres. No šī sastāva valstsvienībā joprojām spēlē septiņi hokejisti — Dārziņš, Roberts Bukarts, Ķēniņš, Meija, Sotnieks, Cibuļskis un Artūrs Kulda.

Toreiz komanda aizvadīja ne tik sliktu, cik neveiksmīgu turnīru. Vispirms pret pasaules čempioniem Čehiju, pateicoties Dārziņa un Bukarta goliem, spēles 34. minūtē Latvija atradās vadībā ar 2:1, tomēr piedzīvoja zaudējumu. Pēc tam pret tā gada pasaules čempioniem somiem skaistus vārtus no zilās līnijas iesita Krišjānis Rēdlihs, un septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām bija pārsvars 2:1, taču sekoja zaudējums pēcspēles metienos. Savukārt dāņi visu uzmanību bija koncentrējuši spēlei pret Latviju (spēlēs pret somiem un čehiem viņi ielaida 11, bet iemeta — vienu ripu) un pēcspēles metienos sakāva Latviju ar spēles rezultātu 3:2, nosūtot latviešus uz izdzīvošanas grupu Košicē. Tur mūsējie pirmo reizi vēsturē pamanījās zaudēt Slovēnijai, spēles gaitā uz tablo iedegoties pat 0:5… Nevarētu teikt, ka čempionāta sauklis Laipni lūgti hokeja republikā! nesa tikai mieles. Znaroks prata izlasi savākt — ar 6:3 uzvarēja baltkrievus un izšķirošajā spēlē par palikšanu elitē ar 4:1 apspēlēja austriešus, atkārtojot sliktāko rezultātu elitē — 13. vieta.

Izlasē rezultatīvākais bija Miķelis Rēdlihs (1+6), četras ripas iemeta Cipulis, bet pēdējās divās spēlēs eksplodēja Saulietis (3+1).

Zīmīgi, ka nākamajā sezonā atlaistais Znaroks izcīnīja savu pirmo no trim Gagarina kausiem, bet pēc tam ar Krievijas izlasi visos četros pasaules čempionātos (2013—2017) izcīnīja medaļas — attiecīgi zelts, sudrabs un divas bronzas.

Latvijas izlases krekls gan Oļegam mājā Jūrmalā joprojām stāvot īpašā goda vietā.

 

PASAULES ČEMPIONĀTS HOKEJĀ

A apakšgrupa, Košice

Kanāda

ASV

Somija

Vācija

Slovākija

Dānija

Francija

Lielbritānija

B apakšgrupa, Bratislava

Zviedrija

Krievija

Čehija

Šveice

Norvēģija

Latvija

Austrija

Itālija

 

LATVIJAS IZLASES SPĒLES

(Datums, laiks, spēle)

11. maijs 17:15 Latvija – Austrija

12. maijs 21:15 Latvija – Šveice

14. maijs 17:15 Itālija – Latvija

16. maijs 21:15 Čehija – Latvija

18. maijs 13:15 Latvija – Krievija

20. maijs 17:15 Zviedrija – Latvija

21. maijs 17:15 Norvēģija – Latvija

 

LATVIJAS HOKEJA IZLASE

VĀRTSARGI

Kristers Gudļevskis, Rīgas Dinamo, KHL

Gustavs Dāvis Grigals, Alaska-Fairbanks, NCAA

Jānis Auziņš, Prizma, Latvija

AIZSARGI

Uvis Balinskis, Rīgas Dinamo, KHL

Kristaps Sotnieks, Rīgas Dinamo, KHL

Kristaps Zīle, Rīgas Dinamo ,KHL

Artūrs Kulda, Severstal, KHL

Edgars Siksna, Karaganda, VHL

Guntis Galviņš, HC Triņec, Čehija

Oskars Cibuļskis, Hradec Kralove, Čehija

Ralfs Freibergs, Zlin, Čehija

Jānis Jaks, American International, NCAA

UZBRUCĒJI

Teodors Bļugers, Penguins, NHL

Rūdolfs Balcers, Senators, NHL

Lauris Dārziņš, Rīgas Dinamo, KHL

Gints Meija, Rīgas Dinamo, KHL

Oskars Batņa, Rīgas Dinamo, KHL

Mārtiņš Dzierkals, Rīgas Dinamo, KHL

Emīls Ģēģeris, Rīgas Dinamo, KHL

Kaspars Daugaviņš, Spartak, KHL

Miks Indrašis, Dynamo, KHL

Rodrigo Ābols, Orebro, Zviedrija

Rihards Bukarts, Wild Wings, Vācija

Roberts Bukarts, Sparta, Čehija

Ronalds Ķēniņš, Lausanne, Šveice

Toms Andersons, Langenthal, Šveice-2

Rihards Marenis, Mogo, Latvija

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns