Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Treneru dueta nebija

Māra Jurševica  Viņi abi neskaitāmas reizes izbaudījuši spēles pasaules hokeja čempionātā, cīnoties laukumā ar visstiprākajiem konkurentiem. Tagad Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš ir citā statusā. Oļegs ir Latvijas valstsvienības galvenais treneris, Harijs – viņa asistents. Abiem šis ir debijas čempionāts.

Vēsture atkārtojas. 2000. gads. Uz pasaules čempionātu Sanktpēterburgā Latvijas izlase brauca ar vilcienu. Mājās viņus ar ovācijām sagaidīja līdzjutēju tūkstoši. Mūsējie spēlēja ceturtdaļfinālā.

2007. gads. Uz pasaules čempionātu Maskavā Latvijas izlase ceturtdien brauca ar vilcienu. Katrā pieturā mūsu valsts teritorijā laba vēlējumi spēlētājiem izskanēja no vietējiem sporta cienītājiem. Latvijas hokejisti devušies cīņā par vietu zem saules pasaules izcilāko hokejistu sabiedrībā.

Pēdējā pārbaudes spēle savā laukumā ar dāņiem Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa plānus pamatīgi sašūpoja. Traumu guva jaunais izlases kapteinis Viktors Ignatjevs un viņa asistents Herberts Vasiļjevs. Sākuma prognozes bija drūmas, taču nākamajā dienā oma vismaz nedaudz uzlabojās. „Pēc tādas traumas kā Herbertam," teica Znaroks, „parasti cilvēki atveseļojas nedēļas laikā, hokejistiem tam nepieciešamas dienas trīs. Ceru, ka mačā ar šveiciešiem Herberts varēs piedalīties. Viktoram traumēts agrāk operētais plecs." Kad mūsu žurnāls jau bija nodots drukāšanai, kļuva zināms, vai Ignatjevs varēs spēlēt. Tā spriežot, ir vērts atcerēties, ka Viktors ne reizi vien izgājis laukumā pat ar smagu traumu. Viņš ir apbrīnas vērts sportists un sevi nekad nav žēlojis.

Optimistiskāka nots galvenā trenera balsī ieskanas, kad runa ir par komandas papildinājumu. Nekādi jauni uzvārdi, protams, netiek nosaukti. Taču no okeāna viņa krasta zvanījis Jānis Sprukts un apliecinājis, ka čempionāta otrajā posmā viņš pievienosies izlasei. Savukārt Mārtiņš Karsums Maskavā ieradīšoties jau šo piektdien. Abi, kā zināms, AHL mačos piedalījās izslēgšanas spēlēs. To cīņas pagaidām turpinās. Tādēļ varbūt vēl priekšlaicīgi ir prognozēt, kad viņi nonāks mūsu valstsvienības treneru rīcībā.

Atvadoties no Rīgas, Oļegs Znaroks vēl piebilda: „Mums ir ļoti saliedēta komanda. Ikviens izlasē spēkus netaupīs. Metīsimies zem ripām, sevi nežēlojot. Citādāk mēs neprotam un negribam."

Māra JURŠEVICA