Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Vēl pieci medaļu komplekti!?

Starptautiskā Kamaniņu sporta federācija (FIL) Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (SOK) izteikusi vēlmi olimpisko spēļu programmu papildināt ar vairākām jaunām disciplīnām. Komentē FIL viceprezidents Einars Fogelis:

“Ne visu priekšlikumu iniciators ir mūsu federācija. Dažas idejas nāk no Starptautiskās Olimpiskās komitejas, kuras mērķis ir nodrošināt dzimumu vienlīdzību, lai nākotnē olimpiskajās spēlēs piedalītos vienāds skaits sieviešu un vīriešu. Tad nu jāizšķiras, vai kādu disciplīnu laist mazumā, mūsu gadījumā tās būtu sacensības vīriešu divniekiem, vai arī programmu papildināt, lai līdzsvaru nodrošinātu. Tātad iedzīvināt sacensības sieviešu divnieku ekipāžām. Tuvākais mērķis ir aprobēt šo disciplīnu Jaunatnes III ziemas olimpiskajās spēlēs Lozannā un tad jau censties to iekļaut nākamo lielo spēļu programmā Pekinā.

Vienlaikus strādājam, lai līdz ar to spēles kamaniņu sportā papildinātu četras jaunas sacensības, kuras jau notiek Pasaules kausa izcīņā un pasaules čempionātos. Tie ir sprinti vīriešiem, sievietēm, divniekiem un perspektīvā arī sieviešu ekipāžām. Tādējādi kamaniņu sportā tiktu izcīnīti deviņi medaļu komplekti. Bet līdz tam vēl garš ceļš ejams.

Vislabākās izredzes ir sieviešu ekipāžām, jo to vēlas arī SOK. Bet iespējams, ka jau Pekinas spēlēs būs arī sprints, jo šīs sacensības nepalielina dalībnieku skaitu. Mums tikai jāvienojas ar Starptautisko Bobsleja un skeletona federāciju, kā sadalīt trases izmantošanas laiku, kas ir ierobežots. Kā zināms, vīrieši un sievietes spēlēs sacenšas četros braucienos. Iespējams, nāksies variēt ar šo skaitu, tajā pašā laikā valstīm dodot lielāku iespēju izcīnīt medaļas.

Aizvadītajā sezonā juniorēm tika organizētas vairākas starptautiskas treniņnometnes, no kurām pati pirmā notika Siguldā, lai aprobētu sieviešu divniekus, kas ir konstruēti tā, lai būtu stabilāki — ar zemāku smaguma centru, lielāku attālumu starp sliecēm. Panākta vienošanās ar ražotāju, un vasaras beigās katra nacionālā federācija saņems šīs jaunās kamanas. Vēl ir daudz tehnisku nianšu, kuras šopavasar jāizdiskutē. Piemēram, ko un cik daudz drīkstēs pielāgot sportistu augumiem? Vai visas brauks ar viena ražotāja kamanām, vai arī ekipāžas drīkstēs īstenot individuālos pasūtījumus.

Vēl viens priekšlikums par olimpisko sacensību rīkošanu dāmām un kungiem arī dabiskā trasē bez mākslīgi veidotām virāžām atkarīgs no spēļu organizatoru iespējām un vēlmes pasākumu padarīt aizraujošāku un demokrātiskāku. Pagaidām dāmu divnieki olimpiskajam mērķim tikuši tuvāk.”