Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Zelts — Kristeram Aparjodam

Tradicionāli ledus trases sporta veidos Latvija sagādā ļoti nopietnu konkurenci un vienmēr tiek ierindota starp favorītiem. II Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles nebija izņēmums, un Latvijas delegācijas karognesējs atklāšanas ceremonijā kamaniņu braucējs Kristers Aparjods to pierādīja, kļūstot par spēļu čempionu.

Sacensību pirmajā braucienā Aparjodam padevās trešais ātrākais starts, taču pārējā trases daļā viņš bija nepārspējams un pirms izšķirošā, otrā, brauciena krievu Jevgēņiju Petrovu apsteidza par 0,288 sekundēm. Otrajā braucienā Aparjods savu pārsvaru pār konkurentiem tikai palielināja, nodrošinot pārliecinošu uzvaru. Sudraba medaļu izcīnīja vācietis Pauls Lukass Haiders, kurš latvietim zaudēja 0,646 sekundes, bet bronzas godalgu — kanādietis Reids Votss, kurš bija vēl par 0,039 sekundēm lēnāks.

„Emocijas, kāpjot uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, bija neaprakstāmas. Pirms sacensībām biju viens no galvenajiem pretendentiem uz čempiona titulu, taču īpaši tam nepievērsu uzmanību, jo sapratu, ka vajag nobraukt stabili abus braucienus. Sapratu pats, ja to paveikšu, būs medaļa,” pēc apbalvošanas ceremonijas atzina Kristers Aparjods.

Aparjods šajā sezonā izcīnīja sudraba medaļu Vācijas trasē Vinterbergā, pasaules junioru čempionātā, un ieguva otro vietu arī Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā junioriem.

Citiem mūsu kamaniņu braucējiem trasē neklājās tik viegli, un Anda Upīte, kā arī divnieku ekipāža Aksels Tupe/Kaspars Šļahota divu braucienu summā ieguva devītās vietas.

Starp 13 komandām, kas bija pieteiktas komandu stafetei, par vietu uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena līdz pēdējam etapam cīnījās arī Latvijas komanda, kura savu braucienu veica divās minūtēs un 54,687 sekundēs, kas mūsu jauniešus ierindoja 5. vietā. Sacensību uzvarētājiem Vācijas vienaudžiem mūsējie piekāpās par 2,167 sekundēm. Uz goda pjedestāla otrā pakāpiena stājās Krievijas komanda, bet trešie ātrākie bija Itālijas braucēji.

Autori: Mārtiņš Mālmeisters