Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Par 33 procentiem vairāk

Nav plašākas auditorijas par lielo sportu, kuras priekšā ar panākumiem nest savas valsts vārdu. Valstis savukārt lielākoties cenšas parūpēties, lai olimpiskie un pasaules čempioni, kas šo titulu iegūšanai ziedojuši ne tikai gadus, bet arī savu privāto dzīvi, varbūt pat iespēju apgūt augsti kvalificētu profesiju un nereti veselību, gūtu kādu materiālu nodrošinājumu priekšdienām.

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, kā arī Saeimas Sporta apakškomisiju panākusi, ka palielināts valsts finansējums Latvijas Olimpiešu sociālajam jeb Uļas fondam. Tas ļauj olimpiskajiem laureātiem ikmēneša pabalsta apjomu palielināt gandrīz līdz 33 procentiem. Turklāt, ja iepriekš pabalstu sāka piešķirt pēc 60 vai 55 (sievietēm) gadu sasniegšanas, tad tagad to izmaksās, kad pagājuši 12 gadi pēc pēdējā sasnieguma. Tas nozīmē, ka augustā rinda pienāks jau dažiem Pekinas spēļu laureātiem.

Kopš šāgada janvāra pabalsts olimpiskajam čempionam ir 600 eiro mēnesī, vicečempionam — 450, bronzas laureātam — 350, pasaules čempionam — 250. “Igaunijā un Lietuvā čempioni saņem aptuveni divas reizes vairāk,” skaidro LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Bet jāatceras, ka mums ir krietni dāsnākas vienreizējās prēmijas par medaļu izcīnīšanu. Turklāt politiķi sola tuvāko dažu gadu laikā pabalstus palielināt līdz kaimiņvalstu līmenim.”

Šobrīd Uļas fondā pabalstus saņem 13 olimpiskie čempioni, 12 vicečempioni un 5 bronzas medaļu laureāti.

Dainis Caune
Dainis Caune