Sazobe sudrabā

Eiropas Jaunatnes olimpiādē (EYOF) Tbilisi labākie bija tie mūsu atlēti, kas iepriekš triumfēja Latvijas Jaunatnes olimpiādē Valmierā un Cēsīs. 50 valstu konkurencē, pirmo reizi startējot arī ar abām basketbola komandām, mūsējie izcīnīja trīs sudraba medaļas — visas vieglatlētikā.

Šosezon vistālāko lēcienu (5,93 m) veica Klinta Bļusina, izcīnot sudraba medaļu. Par Eiropas Jaunatnes olimpiādes vicečempionu šķēpmešanā kļuva Matīss Velps (66,21 m). Viņa treneris Guntars Markss sagatavojis I Jaunatnes olimpisko spēļu bronzas laureātu Intaru Išējevu, šķēpmešanā ievirzījis olimpieti Līnu Mūzi. 100 m barjerskrējienā ar vienādu un vislabāko rezultātu (13,75) finišēja Paula Sprudzāne (no kreisās) un Kristina Kļeščeva (Krievija), tomēr tiesneši ar fotofiniša palīdzību zeltu atvēlēja krievietei. Vienāds rezultāts (13,84) bija arī vācietei Siningai Mirjamai un slovēnietei Nikai Glojnaričai, kuras abas saņēma bronzas medaļas

Tuvu bronzas spīdumam bija basketbolisti, kas cīņu par trešo vietu zaudēja Vācijas vienaudžiem. Ceturtajā pozīcijā tenisa turnīru noslēdza arī Daniela Vismane, piekto vietu izcīnīja basketbolistes. Pavisam Latvijas komandā bija 72 atlēti, kas startēja septiņos no deviņiem programmā iekļautajiem sporta veidiem. Ne tik sekmīgi mūsu jaunieši šoreiz cīnījās peldēšanā, džudo un vingrošanā.