Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Stirnu buka lēciens Līgatnē

Ieskandinot Eiropas sporta nedēļu, ar aptuveni 3000 skrējējiem Gaujas Nacionālā parka senlejā aizvadīts krāšņais Līgatnes Stirnu buks, kas bija ainaviskā taku skriešanas seriāla sezonas pirmspēdējais — sestais — posms. Visgarākajā — Lūša distancē — uzvaru svinēja siguldietis Uldis Kļaviņš un Anete Švilpe no Rīgas.

Pēc aizvadītā lietavu perioda, kas aiznesa ne vienu vien Stirnu buka tiltiņu un daudzviet takas pārvērta dubļos, kustīga dzīvesveida draugus pārsteidza saulaini un silti laikapstākļi. Tradicionāli trasē pirmie devās vismazākie, taču allaž visazartiskākie — Susuru — skrējienu dalībnieki. Publiku priecēja arī kanikrosa cienītāji — skrējēji sasaitē ar suni. Un tad Stirnu buks varēja uzņemt apgriezienus, drīz vien dodot starta šāvienus arī Lūšiem, Bukiem, Zaķiem, Vāverēm un skolu čempionāta dalībniekiem!

KĻAVIŅŠ UN ČAKLE PIESAKĀS ČEMPIONA TITULAM

Visgarākajā — Lūša — distancē pārliecinošu uzvaru svinēja Uldis Kļaviņš, pirms sezonas izšķirošā posma Karostā kļūstot par galveno pretendentu uz čempiona titulu. 29 kmgaro distanci siguldietis veica divās stundās 18 minūtēs un 21 sekundē, tuvākos sekotājus Jāni Kūmu un Arti Dāvidnieku apsteidzot attiecīgi par nepilnām 7 un 13 minūtēm. Sezonas galvenais favorīts Andris Ronimoiss šoreiz skrēja atjaunošanās režīmā un finišēja 17. vietā. Pēc izcīnītās sudraba godalgas pasaules čempionātā rogainingā 24 stundu distancē Ronimoisam jāatgūst spēki un, lai pretendētu uz čempiona titulu, Liepājas Karostā jāpaveic brīnums. Taču neteiksim hop!, pirms Stirnu buks ir lēcis Liepājā…

Dāmu konkurencē Lūša trasē cīņa izvērtās sīvāka. Trīs dalībnieces veica distanci ātrāk par trim stundām, un par uzvarētāju kļuva Anete Švilpe(2.50:01), kurai divas minūtes zaudēja Linda Boldāne. Trešo vietu izcīnīja panākumiem bagātā orientieriste Vieda Lūsa. Čempione unsezonas līdere Laura Čakle finišēja ceturtā, saglabājot teicamas izredzes Liepājā nosargāt pērn iegūto titulu.

SERJOGINS — LAUREĀTS BUKĀ, DISTANCĒ — ELITES ATLĒTES

21 km garajā Stirnu bukadistancē laurus plūca Dmitrijs Serjogins(1.38:50), priekšlaikus nodrošinot sev čempiona titulu. Serjogins, kurš, lietojot azartspēļu terminoloģiju, šogad trijos no pieciem startiem paņēmis džekpotu — uzvara gan distancē, gan sprinta etapā —, iegūstot maksimālo punktu skaitu kopvērtējuma ieskaitē, trasē par pusotru minūti apsteidza Kristapu Vēju-Āboliņu un vēl par minūti — Daini Limanānu.

Dāmu konkurencē dalībnieku pulku kuplināja arī divas Latvijas elites vieglatlētes — Anita Kažemākaun Ilona Marhele. Šoreiz uzvaru izcīnīja Rio olimpisko spēļu dalībniece Marhele (1.49:29), kura pašreizējo Latvijas čempioni maratonā — Kažemāku — apsteidza par septiņām minūtēm. Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa sezonas vicelīdere Iveta Pūpola, uzvarētājai piekāpjoties par 13 minūtēm. Savukārt sezonas čempiones balvu jau Milzkalnē nodrošināja Zanda Ulanova, kuraLīgatnē nestartēja.

NO VISSĪKSTĀKĀ LŪŠA PAR VISĀTRĀKO ZAĶI

13 km garajā Zaķa trasē triumfēja pērnās sezonas absolūtais čempions Gints Lūsis, kuru Karostā tagad varēsim kronēt par Zaķa distances sezonas uzvarētāju. Talsenieks trasi veica apaļā stundā, tuvāko sekotāju Valdi Aņikejevu apsteidzot par vairāk nekā četrām minūtēm. Sīvāka cīņa risinājās par trešo vietu, kuru Kristaps Broks izcīnīja ar nieka 14 sekunžu pārsvaru pār savu komandas biedru Jāni Vītiņu no VSK Noskrien Rieksti.

Dāmu konkurencē ar triumfu čempiones titulu priekšlaikus nodrošināja slēpotāja Patrīcija Eiduka no Vecbebriem (1.10:13). Uz goda pjedestāla kāpa arī Daiga Grickus un Elīna Kārkliņa.

KALNU KARAĻI — BAUNIS UN BLŪMIŅA

Kalnu karaļasprinta etapā neapturams bija Jānis Baunis (1:14), kurš tuvāko sekotāju apsteidza par 7 (!) sekundēm. Otrais ātrākais kalnu sprinteris bija Didzis Raits, bet trešais — jau pieminētais esošais un topošais čempions Gints Lūsis. Bravo!

Dāmu konkurencē uzvarēja siguldiete Gunta Blūmiņa (1:51), iekabinot olimpietei Ilonai Marhelei un Evijai Melbergai.

ENGURES VIDUSSKOLA IERODAS AR DIVIEM AUTOBUSIEM

Vāveresdistancē, kas šoreiz bija 6 km gara, kārtējo reizi uzvaru svinēja Oļegs Gulua (27:25). Dāmu konkurencē — Gundega Pāķe (36:00) no Saulkrastiem.

Skolu čempionātā, kas risinās Vāveres trasē un kur noteicošais kopvērtējuma kritērijs ir startējušo skolēnu skaits, Engures vidusskola sporta skolotājas Indras Krēgeres vadībā uz sacensībām bija ieradusies ar diviem autobusiem. Tomēr sezonas līderi — Jelgavas 4. vidusskola — pamanījās engurniekiem izgriezt pogas, piesaistot par vienu skolēnu vairāk. Tukuma 2. vidusskola ar 29 skolēniem bija trešā visvairāk pārstāvētā skola, tālāk uz papēžiem min skolēnu komanda Līgatne Var! un Aizputes vidusskola — katra ar 23 skolēniem —, bet olimpisko sešnieku noslēdza Daugavpils jaunsargu vienība ar 18 skolēniem.

Šķiet, Jelgavas 4. vidusskolai galveno balvu — 1000 eiro — skolai sporta inventāra iegādei engurniekiem neizdosies nocelt un būs jāsamierinās ar 600 eiro. Toties intriga saglabājas cīņā par 400 eiro vērto trešo pozīciju, kur Aizputes un Tukuma skolas šķir tikai 9 skolēni. Darbiņš sporta skolotājam — kurš labāk pratīs pārliecināt, ka Stirnu buks ir veselīgu atkarību raisošs!?

KOMANDU KOPVĒRTĒJUMĀ TRAKA CĪŅA

Stirnu bukakomandu kopvērtējumā risinās spraiga cīņa gan par čempiona titulu, gan par TOP 6. Pirms sezonas pēdējā posma joprojām vadībā ir pērnās sezonas trešās vietas ieguvēji Moller AutoVentspils/MRC (41 149 punkti), taču Līgatnē viņiem par 380 punktiem pietuvojās RIEKSTI (40 983), kas diez vai otro gadu pēc kārtas gribēs samierināties otro vietu… Ja savu labāko rezultātu atkārto čempioni PROF.LV/Talsu Pakalnu Sporta Klubs (39 719), viņi var pat nosargāt pērn iekaroto troni. No pirmā trijnieka nedaudz atpaliek VSK Noskrien Vāveres (37 537), Kocēnu novads (36 959) un PATRIA SPORTLAND (36 954), kas ieņem sesto pozīciju. Savukārt SSK Bebra 1 veiksmes gadījumā vēl var pacīnīties par vietu olimpiskajā sešniekā.

GRIBU ATGRIEZTIES LĪGATNĒ!

Distancē bieži vien varēja dzirdēt prieka pilnus pārsteiguma uzsaucienus, jūsmojot par Gaujas krastiem, kur skrējējus sveicināja laivotāji, veicot takas gar smilšu alām un pat dubļainās gravās.

“Šis posms bija pats skaistākais visā Stirnu buka vēsturē!” atzina titulētā Laura Čakle. “Paldies Stirnu buka komandai par ieguldīto darbu un pārsteigumiem trasē! Man ļoti patika, neskatoties uz to, ka gāja ļoti grūti, jo esmu fiziskās kondīcijas bedrē. Trase bija ideāla. Jau tagad gribu atgriezties Līgatnē!”

Stirnu buks ir no tām sacensībām, kurās rezultātu ietekmē ne tikai skrējēja ātrums, bet arī spēja reaģēt un pielāgoties negaidītiem pagriezieniem, saknēm, dubļiem, stāviem kāpumiem, kā arī prasme visam izvēlēties piemērotus apavus,” vērtēja Uldis Kļaviņš. “Šoreiz veiksmīgāk par konkurentiem izdevās tikt ar to visu galā, tāpēc neizpalika arī rezultāts. Sezonu sāku ar mērķi palīdzēt RIEKSTU komandai kopējo punktu vākšanā, uz to koncentrēšos arī Stirnu buka pēdējā posmā, jo komandu kopvērtējuma ieskaitē Liepājā būs svarīgs katrs punkts.”

Stirnu bukanākamais posms 21. oktobrī skarbajā Liepājas Karostas apvidū, kur pieliksim treknu punktu aizvadītajai sezonai. Dalībniekus priecēs milzu apsildāmā telts.

Ies karsti!