Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Latvijas čempione no Dubaijas

Ceplīšiem izdodas pārsteigt. Drīz pēc neatkarības atgūšanas Rīgā no Austrālijas ierodas 23 gadus vecs jauneklis Kārlis, kurš kļūst par Latvijā pirmās privātās aviokompānijas RIAIR pilotu. Eiropas Jaunatnes olimpiādē Utrehtā peldēšanā Latviju ar sekmīgiem rezultātiem visās disciplīnās pārstāv viņa četrpadsmitgadīgā meita Krista no… Dubaijas.

Diemžēl RIAIR pēc pāris gadiem savu darbību nācās izbeigt, toties Kārlis apprecēja Aiju. Pēc Kristas piedzimšanas Ceplīšu ģimene pārcēlās uz Bāzeli un Kārlis četrus gadus pilotēja Šveices gaisa kuģus. Tad pasaulē nāca Anda, un nu Ceplīši jau deviņus gadus dzīvo Arābu Emirātu Persijas līča piekrastes pilsētā Dubaijā, kur, starp citu, viņi nav vienīgā latviešu ģimene. „Katru reizi, kad man piedzimst meita, mēs pārvācamies,” smej Kārlis. Tagad latvietis ir Emirates Airline pasažieru lainera Boeing 777 kapteinis un lido uz visiem kontinentiem. Bet meitas Dubaijā iet skolā (Kristu gaida jau 10. klase angļu koledžā) un trenējas peldēšanā, šai sakarā māmiņai liekot būt punktuālai autovadītājai.

„Kāpēc peldēšana?” Uz šo jautājumu Krista atbild vaļsirdīgi: „Nezinu. Tētis aizveda, lai es iemācītos peldēt, un man iepatikās.” Tagad angļu trenera Eša Morisa vadībā viņa Dubaijas klubā Hamilton Aquatics trenējas deviņas reizes nedēļā. Te nu, velkot paralēles ar lietuviešu jauno peldēšanas zvaigzni — olimpisko, kā arī pasaules čempioni un rekordisti Rūtu Meilutīti, — kuru arī trenē britu speciālists, jājautā, vai Ešs Moriss savu čempioni jau izaudzinājis? „Vēl ne,” šķelmīgi atsmaida meitene. Kaut gan… Krista Ceplīte jau divpadsmit gadu vecumā spēja kļūt par Latvijas čempioni pieaugušo konkurencē. Vismaz pāris reizes gadā viņa cenšas piedalīties arī sacensībās dzimtenē. Kristu nepārprotami vilina Meilutītes spožais ceļš.

Starp citu, augusta pēdējā nedēļā tieši Dubaijā risināsies pasaules junioru čempionāts, un Krista Ceplīte tajā būs vienīgā Latvijas pārstāve.