Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Otrais solis — peldus!

Soli pa solim attīstās Rēzeknes Olimpiskais centrs. Futbola stadionam un viesnīcai maija sākumā pievienojās atklātais 25 m peldbaseins ar sešiem celiņiem un visām starptautiskās federācijas prasībām atbilstošām iekārtām.

“Pilsētā ir divi slēgtie baseini, kas vasarā regulāri uz mēnešiem trim tiek slēgti profilakses remontam, un peldēšanā viss treniņu process pārtrūkst,” šāda atklātā baseina nepieciešamību pamato Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs. “Šī problēma ir aktuāla visā Latvijā, arī Rīgā,” turpina Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs. “Starptautiskas sacensības bieži notiek jūlijā vai augustā, un mums nākas braukt trenēties uz ārzemēm. Tagad brauksim uz Rēzekni.” Jāpiebilst, ka tieši blakus baseinam atrodas eleganta viesnīca ar 30 numuriem, kuros var izvietoties vismaz 50 viesi.

Baseins darbosies no maija līdz oktobrim, un jau jūnijā tajā notiks pirmās Latvijas mēroga sacensības. “Bet te būs vieta ikvienam,” piebilst pilsētas mērs. “Ir arī, kur pasauļoties, pasēdēt džakuzi, papeldēt vienkārši tāpat.”

Jau noslēdzies konkurss par Olimpiskā centra trešās kārtas būvniecību. Tajā paredzēts uzcelt daudzfunkcionālu sporta halli un ledus arēnu. Šovasar iecerēts pabeigt darbus nulles ciklā. Rēzeknes pašvaldība savā Olimpiskajā centrā jau ieguldījusi ap pusotru miljonu eiro, divarpus miljoni saņemti kā valsts budžeta dotācija, lai pilsēta Latgales centrā kļūtu arī par sporta centru.

Attēlā: Pirmajā peldējumā jaunajā baseinā devās būvfirmas Latgalija valdes priekšsēdētājs Mihails Bartaševičs, Olimpiskā centra valdes loceklis Vladimirs Bogdanovs, Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs, Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs, Sporta pārvaldes vadītājs Nikolajs Krilovs un pirmais Rēzeknes sporta meistars peldēšanā Andrejs Maikovs.