Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Unikāls maratons zināšanām

Bijusī Latvijas jaunatnes čempione Ilze Jākobsone veikusi peldēšanas maratonu 110 gadu garumā, radot grāmatu par sava sporta veida vēsturi. Par trijos gados veiktā, 280 lappusēs iesietā darba kvalitāti šaubu nevar būt, jo Ilze ir profesionāla vēsturniece.

„Grāmatas struktūra ir sena un pārbaudīta,” saka autore. „Procesus un notikumus izskaidrot vienkāršā veidā, vispirms izmantojot publikācijas, fotogrāfijas un citus arhīvos pieejamos faktus.” Vācot materiālus grāmatai, pētījumi veikti astoņās zinātniskās institūcijās — dažādos arhīvos un muzejos. Tāpēc grāmatā atrodami arī iepriekš nezināmi fakti un neredzētas fotogrāfijas, kuru pavisam ir gandrīz 400. Katram nopeldētajam gadam veltīti 1—3 atvērumi, par kuru dizainu parūpējusies Zane Ernštreite. Grāmatas literārā redaktore ir Rudīte Kalpiņa, izdevējs — Latvijas Peldēšanas federācija, kura apņēmusies rūpēties arī par tās izplatīšanu.