Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Kamaniņu sports Žurnāls: Nr. 358 III Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles

Kāds zelts mirdz spožāk

Pasaules kamaniņu sportā Latvija ir otra straujāk augošā nācija aiz augstās modes nama — Vācijas. III Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs Sanktmoricas trasē visus piecus medaļu komplektus sadalīja četru valstu sportisti. Trīs zeltus, divus sudrabus un vienu bronzu izcīnīja vācieši. Pa vienai zelta un sudraba, kā arī pa divām bronzas medaļām ieguva Latvijas un Krievijas sportisti. Vienu reizi apbalvošanas ceremonijā mastā tika pacelts Kanādas karogs. Latvijas kamaniņu braucēji titulus guvuši visās trijās spēlēs pēc kārtas. Pirmajās to spēja Ulla Zirne (bronza) un Riks Kristens Rozītis (sudrabs), otrajās par čempionu kļuva Kristers Aparjods. Viņi visi tagad ir Latvijas pieaugušo izlases dalībnieki.

Panākumiem Sanktmoricā mūs iesildīja jaunkundzes. Tikai kļūdains otrais brauciens Justīnei Maskalei liedza pacelties augstāk par desmito vietu. Pirmajā viņa finišēja septītā ar labu perspektīvu rezultātu krietni uzlabot. Bet Justīnei todien bija kritis… 13. starta numurs. Līdz vietai labāko desmitniekā mazliet pietrūka Zanei Kalumai.

Ar ātrumrekordiem

Divniekos pirmie uz medaļām pieteicās poļi. Tūlīt viņu rezultātu par vairāk nekā pussekundi uzlaboja vācieši Morics Jēgers un Valentīns Štoits. Mūsu Kaspars Rinks un Ardis Liepiņš sasniedza dienas ātrumrekordu (124,1 km/h) un tomēr acumirkli vāciešiem zaudēja +0,147. Tad visiem elpu lika aizturēt krievi Mihails Karnauhovs un Jurijs Čirva, kuri visos četros starpfinišos sasniedza labākos rezultātus, izņemot… piekto — finišu. Krievi par vēlu iegāja vienā no pēdējām virāžām, pēc kuras divreiz atsitās pret bortiem. Turklāt Sanktmoricas trase tad jau sāk vest pret kalnu, iznākumā tikai sestais rezultāts +0,874.

Otrajā braucienā Krievijas jaunieši šādu kļūdu neatkārtoja, sasniedza dienas labāko rezultātu un poļiem atņēma bronzas medaļas. Latvieši cīnījās varbūt par kapeiku piesardzīgāk, bet viņu veikums bija tikpat stabils, līdz galējībai sasprindzinot vāciešu nervus, kas tomēr nepārtrūka un ļāva svinēt uzvaru. Bet Latvija ar Kaspara Rinka un Arda Liepiņa olimpisko vicečempionu tituliem apliecināja, ka ir valsts, kas kamaniņu sportā izcīnījusi medaļas visās trijās jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs pēc kārtas.

GINTA BĒRZIŅA SOLO

Pērnziem Gints Bērziņš, konkurējot ar šiem pašiem Lozannas spēļu olimpiešiem, izcīnīja Pasaules kausu jauniešiem. Bet tas bija pirms gada, šoziem Gints, joprojām būdams jaunietis, PK posmos jau cīnās junioru konkurencē, tāpēc pilnīgi droša priekšstata par savu vietu vienaudžu hierarhijā nebija. Tiesa, treniņbraucieni liecināja, ka ar garo un sarežģīto Sanktmoricas trasi viņš saprotas tikpat labi kā pērn, kad tieši tajā guva pirmo uzvaru jauniešu PK posmā.

Savā pirmajā olimpiskajā braucienā pēc piesardzīga starta (tikai 6. rezultāts) jau trešajā starpfinišā Gints bija labākais un, no visiem konkurentiem sasniedzot lielāko ātrumu (124,3 km/h), arī finišēja pirmais. Krievs Pāvels Repilovs gan atpalika par nieka 0,139 sekundēm. Timons Grankagnolo (Vācija) bija tikai mazliet tālāk +0,397.

Finišējot septītais, godam savu braucienu veica arī Kaspars Rinks. Starp citu, arī viņa kamanas trases lejasdaļā kļuva arvien ātrākas, liekot noprast, ka mūsu treneri to būvē un sagatavošanā atraduši kādu oriģinālu knifu.

Arī otrajā braucienā Gints Bērziņš vienīgais spēja pārsniegt 124 km/h, tiesa gan, vadību pārņemot tikai pēdējā starpfinišā. Repilovs šoreiz bija daudz tuvāk. Bet sīvā cīņā gūts zelts mirdz vēl spožāk. Savukārt Kaspars Rinks iekļuva labāko sešniekā un pierādīja, ka spēj būt arī teicams solo pilots.

DUBULTBRONZA

Ar zināmu nedrošību dāmas spēlēs debitēja divnieku sacensībās. Tas gan neattiecas uz vācietēm Džesiku Dorēnu Degenhārtu un Vanesu Šneideri, kas pārliecinoši uzvarēja abos braucienos. Bet Kievijas duets pēc otrās vietas nogāzās no pjedestāla, finišējot tikai ar desmito rezultātu. Tāpat otrajā braucienā bronzas pozīcijas nespēja nosargāt amerikānietes.

Savukārt Viktorija Ziediņa un Selīna Elizabete Zvilna lieliskā veidā nostiprināja pārliecību par savu varēšanu. Pēc piektās vietas pirmajā braucienā latvietes otrajā sāka braukt arvien nekļūdīgāk un ātrāk, finišā sasniedzot trešo rezultātu, kas nozīmēja šādu vietu un bronzas medaļas arī kopvērtējumā. No ceturtās pozīcijas līdz sudrabam aizsniedzās kanādietes Keitlina Neša un Netlija Korlesa.

Abas kanādiešu dāmas kopā ar puišiem piedalījās arī komandu stafetē, kurā ieguva ceturto vietu. Bet īstā cīņa risinājās starp trim valstsvienībām, kas, kā jau stiprākās, startēja pēdējās. Pirmā sāka Latvija. Gan Justīne Makale, gan Gints Bērziņš, gan Kaspars Rinks/Ardis Liepiņš visos starpfinišos un arī savos braucienos tobrīd bija labākie, sasniedzot apbrīnojamus ātrumus — Bērziņš pat 124,5 km/h —, vēlāk izrādīsies, ka savā otrajā posmā viņš būs bijis absolūti labākais.

Pirmajā posmā Krieviju vadībā izvirzīja Diāna Loginova, Pavels Repilovs atkāpās uz otro pozīciju, bet Mihails Karnauhovs/Jurijs Čirva apliecināja, ka ir ātrākais divnieks šajās sacensībās. Vācija, kuras sastāvā bija divi olimpiskie čempioni Merle Malū Frēbele un Morics Jēgers/Valentīns Štoits, viņus pārspēt nespēja, galvenokārt pateicoties Timam Grankagnolo, kas savā braucienā Vāciju nolaida arī aiz Latvijas. Diemžēl vācu divniekam izdevās šo deficītu dzēst.

Vienalga mūsu veikums izcils — zelts, sudrabs, divas bronzas. Par to paldies visai komandai, kurā ir ne tikai talantīgi sportisti, bet vispirms — prasmīgi treneri un arī kamanu meistari!

 

KAMANIŅU SPORTS

Jaunietes (24 dalībnieces)

1. Merle Malū Frēbele (Vācija) 1:49,687

2. Džesika Dorēna Degenhārta (Vācija) +0,208

3. Diāna Loginova (Krievija) +0,279

10. Justīne Maskale (Latvija) +1,420

11. Zane Kaluma (Latvija) +1,580

Divnieki (11 ekipāžas)

1. Džesika Dorēna Degenhārta/Vanesa Šneidere (Vācija) 1:51,443

2. Keitlina Neša/Netlija Korlesa (Kanāda) +1,266

3. Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna (Latvija) +1,600

Jaunieši (28 dalībnieki)

1. Gints Bērziņš (Latvija) 1:48,045

2. Pāvels Repilovs (Krievija) +0,184

3. Timons Grankagnolo (Vācija) +0,791

6. Kaspars Rinks (Latvija) +1,437

Divnieki (11 ekipāžas)

1. Morics Jēgers/Valentīns Štoits (Vācija) 1:49,649

2. Kaspars Rinks/Ardis Liepiņš (Latvija) +0,302

3. Mihails Karnauhovs/Jurijs Čirva (Krievija) +0,676

Stafete (12 komandas)

1. Krievija (Diāna Loginova, Pāvels Repilovs, Mihails Karnauhovs/Jurijs Čirva) 2:54,072

2. Vācija (Merle Malū Frēbele, Timons Grankagnolo, Morics Jēgers/Valentīns Štoits) +0,550

3. Latvija (Justīne Maskale, Gints Bērziņš, Kaspars Rinks/Ardis Liepiņš) +0,882

Dainis Caune
Dainis Caune