Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Ziemas sports

Žurnāls: Nr. 369

Ripai acīs skatoties. Latvijas hokeja vārtsargi bez maskas

Lai kļūtu par hokeja vārtsargu, jābūt drosmīgam vīram. Īpaši jau tajos laikos, kad vārtsarga ekipējums bija dažu džemperu biezumā un sejas maskas vēl nepazina. Tā tas bija pagājušā gadsimta 30. gados, kad Latvijā hokeju vēl tikai mācījās un iepazina. Tā tas bija arī 40. gados, kad mūsu puiši stājās vārtos un spēlēja, neraugoties uz okupācijām, karu un ieslodzījumu lēģeros.

Žurnāls: Nr. 358

Slēpošana sajūgā ar zirgu un ledus šaušana

Daudzi sporta veidi šķiet jauni, moderni un pavisam nesen pie mums ieviesti. Tomēr, ja pāršķirsta nodzeltējušas avīžu lappuses un nopurina putekļus no arhīvos krātiem dokumentiem, izrādās — tie dīvainie un modernie sporta veidi Latvijā ir izmēģināti pirms gadiem 80 un pat senāk. Šoreiz par dažiem labi aizmirstiem jaunajiem ziemas sporta veidiem un to atrādīšanu Rīgas publikai.

Žurnāls: Nr. 356

Union. Pirmie Latvijas hokeja čempioni

Laikā, kad Rīgā tikai sāka iepazīt hokeju, Union bija spēcīgākais zīmols jaunajā sporta veidā. Unionieši bija tie, kuri pirms 110 gadiem uzvarēja mūsu zemē pirmajā zināmajā hokeja spēlē. Pēc pāris desmitgadēm Latvija sāka rīkot nacionālos čempionātus, un Union kļuva arī par pirmajiem Latvijas čempioniem. Turklāt trīs gadus pēc kārtas — 1931., 1932. un 1933. gadā. Unionieši bija dedzīgi Latvijas hokeja celmlauži, un viņu kaislībai bija augļi — Latvija pamazām aizrāvās ar hokeju.

Žurnāls: Nr. 347

Zelta laikmets Latvijas ātrslidošanā

Pirms 80 gadiem, 1939. gada 4. un 5. februārī, Rīga bija kļuvusi par Eiropas ātrslidošanas galvaspilsētu. Te norisinājās vērienīgs ziemas sporta pasākums, kuram Latvija bija rūpīgi gatavojusies un kuram ar aizturētu elpu laikrakstos, radio pārraidēs un klātienē sekoja līdzi teju vai visa Latvija. Tas bija pārbaudījums ne vien mūsu ātrslidotāju, bet arī Latvijas spējai organizēt šāda mēroga sacīkstes. Nepievīla ne sportisti, ne rīkotāji. Rīgā pirmo reizi par Eiropas čempionu kļuva latvietis — tobrīd 22 gadus vecais Alfons Bērziņš.

Žurnāls: Nr. 345

Ledus karaliene Alīse Dzeguze

Pagājušā gadsimta 30. gados Latvijas ziemas sports nebija iedomājams bez Alīses Dzeguzes — daudzkārtējas Latvijas daiļslidošanas meistares jeb čempiones. Viņas fotoattēli rotāja žurnālu vākus, viņai aplaudēja slidotavu apmeklētāji, bet Latvijas prese godāja par “ledus karalieni”, “virpuļu meistari” un“ledus feju”, jo viņa mūsu valstī bija vismeistarīgākā. Alīse Dzeguze dzimusi 1914. gada 15. aprīlī (pēc vecā stila…
Žurnāls: Nr. 346

Studenti — Latvijas hokeja celmlauži starptautiskajā arēnā

Vieni no pirmajiem Latvijas krāsu pārstāvjiem starptautiskajā hokeja arēnā bija studējošie sportisti.* Proti, Latvijas studentu hokeja izlase savu pirmo spēli aizvadīja jau 1931. gada martā, kad vēl nebija izveidota Latvijas nacionālā valstsvienība. 20. gs. 30. gados studentu izlase pārstāvēja Latvijas krāsas arī pasaules akadēmiskajās meistarsacīkstēs jeb studentu olimpiādēs, kā tolaik dēvēja studējošo sportistu sacīkstes, kuras…
Vēsture
Žurnāls: Nr. 343

Leonīds Vedējs. Latvijas hokeja izlases kapteinis

Kad pagājušā gadsimta 30. gadu sākumā Latvijas sportisti pievērsās jaunam sporta veidam, ko tolaik dēvēja par Kanādas hokeju, neviens nevarēja prognozēt, ka šis sporta veids mūsu zemē kļūs par vienu no populārākajiem. Par to varam būt pateicīgi pirmajiem celmlaužiem, kuri sāka spēlēt hokeju paši un aizrāva citus. Viens no ievērojamākajiem hokeja pionieriem Latvijā bija Leonīds…