Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Dainis Caune

Dainis Caune Toreiz un tagad
Žurnāls: Nr. 369

Lauva no Zirga gada

Lai arī 50. pasaules čempionāts kamaniņu sportā, kas janvāra izskaņā risinājās Kēnigszē trasē, Latvijai bija visveiksmīgākais, jo brāļi Šici izcīnīja divas bronzas medaļas (otru komandu stafetē kopā ar Kendiju Aparjodi un Artūru Dārznieku), kā arī sudrabu sprintā, mūsu valsts himna par godu pasaules čempionam vēl nav atskaņota. Bet pasaules čempioni mums ir — 1978. gadā par tādiem divnieku konkurencē kļuva Dainis Bremze un Aigars Kriķis, bet dāmām zelta medaļu ieguva Vera Zozuļa. Vēl vienu viņai pasniedza 1980. gadā Leikplesidā kopā ar olimpiskās čempiones titulu.

Dainis Caune Toreiz un tagad
Žurnāls: Nr. 358

Sajūtu cilvēks

Ziemas olimpisko medaļu spozmē daudziem aizmirsies un jaunā paaudze droši vien pat nezina, ka savulaik par sevi lika runāt ātrslidotāja Ilonda Lūse (dzimusi 1972. gada 11. jūlijā), kurai olimpiskie starti izdevās trīs spēlēs pēc kārtas — 1994. gadā Lillehammerē, 1998. gadā Nagano un 2002. gadā Soltleiksitijā. Kaut arī 25. vieta bija augstākā, ilglaicīgā stabilitāte vien ir uzteicama. Tāpat Ilonda startēja četros pasaules čempionātos un sešos Eiropas čempionātos. Viņai pieder visi seši Latvijas rekordi, kurus tuvākajā nākotnē neviens nepārspēs, jo, izņemot Haraldu Silovu, Latvijā citu ātrslidotāju vairs nav.

Dainis Caune Toreiz un tagad
Žurnāls: Nr. 355

Ātrums, kas kutina sirdi

2010. gadā Vistlerā Roberts Rode kļuva par otro latvieti, kas pēckara olimpiskajās spēlēs startējis par karalisko disciplīnu dēvētajā kalnu slēpošanas nobraucienā. Pirmais bija Renārs Doršs — 46. vieta Turīnā. Roberts savu olimpisko karjeru sāka ar 58. rezultātu un beidza ar 47. vietu Soču Krasnaja Poļanā. Šajā olimpiskajā ciklā Roberta Rodes vārds arvien pamanāmāks kļuva… autosportā. Šo sezonu divkārtējais ziemas olimpietis noslēdza kā Baltijas čempions BGT AM klasē autošosejā.

Dainis Caune Toreiz un tagad
Žurnāls: Nr. 354

Jeļena — Ievas māte

Gandrīz 20 gadus modernās pieccīņas pasaulē viņa bija pazīstama kā Jeļena Rubļevska, kopš 2004. gada — olimpiskā vicečempione. Tagad viņa stādās priekšā kā Jeļena Maļuka, lai gan ar milzīgu iekšējo eksplozivitāti apveltītās, bet ārēji mierīgās dāmas ģimenes stāvoklis nav mainījies ne par milimetru.

Dainis Caune Toreiz un tagad
Žurnāls: Nr. 348

Uzvarēt sadarbojoties

1980. bija pirmais mūsu olimpiskā ziemas sporta triumfa gads. No Leikplesidas spēlēm tika pārvests pilns medaļu komplekts — kamaniņu sportā par čempioni kļuva Vera Zozuļa, bronzas medaļu izcīnīja Ingrīda Amantova, bet PSRS hokeja komandas sastāvā vicečempiona titulu ieguva Helmuts Balderis. Četras ziemas vēlāk Sarajevā, kur sākās mūsu bobsleja olimpiskā ēra, Amantova finišēja ceturtā, bet Zozuļa — piektā. Iespēju piedalīties savās trešajās spēlēs PSRS izlasē Ingrīdai Amantovai liedza aktīva iesaistīšanās Latvijas Olimpiskās komitejas atjaunošanā.

Dainis Caune Toreiz un tagad
Žurnāls: Nr. 347

Nevainojiet dzelzceļu!

Viņš nav viena punkta cilvēks. Finišs viņam parasti ir arī starts un viens pieveikts posms — ceļš uz nākamo. Plaši pazīstams Artis Rasmanis kļuva, kopā ar Kristeru Serģi izcīnot piecus pasaules čempiona titulus blakusvāģu motokrosā. Bet tas nav viss, ko viņš sasniedzis.

Dainis Caune Toreiz un tagad
Žurnāls: Nr. 345

Gādāt iespēju veiksmei

Aparjodi ir Latvijā vienīgā kamaniņu braucēju dzimta. Pirms 12 ziemām Turīnas olimpiskajās spēlēs piedalījās Aiva Aparjode (28). Šogad Phjončhanā debitēja viņas bērni. Turklāt Kristers, kurš 2016. gadā kļuva par jaunatnes olimpisko čempionu, lielajās spēlēs savos 19 gados izcīnot vienpadsmito vietu, bija labākais no mūsu vīriešiem. Savukārt Kendijai (21) olimpiskā pieredze tagad noder cīņā par līderes…